Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
dhpasta
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 02 sie 2018, 20:27
Motocykl: Seven Fifty z 1992 r.
Lokalizacja: Kalisz

Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: dhpasta » 20 lis 2018, 14:17

Czołem!
Kufry, kufry, kufry - temat rzeka... Zrobiło się zimno, czas zaszyć się w garażu i zacząć przygotowywać Siódemkę do przyszłorocznych wojaży :)
Mam możliwość kupienia fajnej centralki wraz z uniwersalną, rurową płytą montażową Hepco & Becker. Link do podobnej:
https://www.capitalcycle.com/Hepco-Beck ... _3793.html

Tutaj pytanie do Was: jakich używacie stelaży pod kufer centralny?

W necie trafiłem na taki:
https://moto-tour.com.pl/product-pol-86 ... 92-00.html
miejsca mocowania płyty wyglądają obiecująco, jednak nijak pasuje mi środkowe mocowanie do motocykla. Instrukcja zamieszczona na stronie dotyczy drugiego stelaża dostępnego wszędzie w necie, Kappy lub Givi.

Może jest jakiś model, na który nie trafiłem, bądź znacie sklep gdzie warto zapytać?
Na forum był już taki wątek, ale 8 lat temu i wszystkie linki wygasły :(

kubakozl
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:37
Motocykl: seven fifty '94
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: kubakozl » 02 sty 2019, 14:34

Ja kupiłem na wiosnę: https://www.4ride.pl/catalog/product/vi ... DyEALw_wcB
plus płyta givi, kufer: https://www.kappamoto.com/cases/Monokey ... BLACK-LINE
Zrobiłem z taki zestawem coś koło 8k km - jest petarda.

dhpasta
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 02 sie 2018, 20:27
Motocykl: Seven Fifty z 1992 r.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: dhpasta » 09 sty 2019, 20:00

Oo, dzięki za odpowiedź!
Widzę, że trochę moje klimaty :) Jak Ci się go użytkowało? Kufer nie buja się, nie trzęsie podczas jazdy? Ta płyta jest sztywno zamocowana?

Nie udało mi się znaleźć innego stelaża do siódemy niż ten własnie. No, po za stelażami od Hepco & Becker, ale nie chciałem wydawać prawie 1/5 wartości motocykla na stelaże.
Szukałem stelaża, bo za bardzo małe pieniążki kupiłem kufer centralny Hepco & Becker Alu Standard. Wypolerowałem, wymalowałem w środku, zaślepiłem otwory i takie tam. Teraz prezentuje się lepiej niż nowy. Do stelaża od Givi dorobiłem mocowanie pod płytę od Hepco, którą dostałem razem z kufrem. W zasadzie to nie płyta, a rurowy rack.
Bałem się, że cała konstrukcja zbyt mocno się buja i trzęsie i dorobiłem jeszcze mocowanie do uchwytu pasażera - teraz tylko przetestować :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: carlos74 » 10 sty 2019, 10:18

Ja mialem zamontowany Hepko&Becker stary stelaz i na tym byly zawieszone kufry Moto-Detail, centralnego nie uzywalem bo przymocowalem sobie role bagazowa z Held 90L bo jakos do centralnego kufra sie nie moge przekonac ;-) no i po przelocie okolo 2500km czesciowo w totalnej ulewie wszystko bylo szczelne :-).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dhpasta
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 02 sie 2018, 20:27
Motocykl: Seven Fifty z 1992 r.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: dhpasta » 10 sty 2019, 17:16

Hoo ho, można powiedzieć, że siódema zapakowana po dach :)
Bardzo przyzwoicie wygląda ten stelaż od Hepco. Pewnie gdybym znalazł jakąś używkę, to bym się zastanowił nad nim dwa razy. Cena nowego nie jest ani trochę kusząca.
Z taką rolką jeździłem dotychczas, tylko mniejszą - 40l. Gdyby kufer był za mały wrzucę ją na kanapę. Mam też już nauczkę żeby nie używać gum z metalowymi hakami - po pierwszym wyjeździe porysowały uchwyty :( Muszę przetestować patent z pasami wyposażonymi w pętle na końcu

kubakozl
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:37
Motocykl: seven fifty '94
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: kubakozl » 14 sty 2019, 11:35

Zrobiłem kilka większych tras - m.in dookoła Tatr, Kotlina Kłodzka itp..
Stelaż przykręciłem mega mocno, płytka trzyma się sztywno.. bałem się, że przy tej wadze (kufer nie jest lekki, do tego bagaż) będą duże siły, ale jest OK!!
Na początku stresowały mnie odgłosy, ale pochodziły od bagażu wewnątrz kufra;)

Polecam, chociaż nie jest to najtańsze rozwiązanie...
WP_20190114_001.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dhpasta
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 02 sie 2018, 20:27
Motocykl: Seven Fifty z 1992 r.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: dhpasta » 14 sty 2019, 19:42

Prezentuje się to bardzo dobrze i brzmi na solidne - miałem podobne obawy jak Ty, dlatego u siebie wzmocniłem dodatkowo konstrukcje podparciem z płyty z przodu.
Ceny kufrów aluminiowych faktycznie są zabójcze, ale wydaje mi się że można spokojnie polować na używane. Małym wkładem pieniężnym i trochę większym nakładem czasu można je doprowadzić do stanu "prawie jak nowe", czego wydaje mi się, że nie da się zrobić z plastikowymi.
I mam wrażenie, choć nie miałem okazji tego sprawdzić, że sześcienny kufer 30 litrowy jest dużo bardziej pojemny niż 30 litrowy, profilowany plastikowy. Tak jak z plecakami turystycznymi - jeden model 30 litrowy jest bardziej pojemny od drugiego, mimo takiego samego litrażu.

kubakozl
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2019, 13:37
Motocykl: seven fifty '94
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakich stelaży pod kufer centralny używacie?

Postautor: kubakozl » 17 sty 2019, 11:10

Szukałem używanych, ale wyjazd był pilny, wybór słaby...
Plastikowe w większości wyglądają trochę marnie, szczególnie centralne - kojarzą się z dostawcami pizzy (to tylko moja opinia..) do tego aluminiowy zapewnia zupełnie inną ochronę bagażu - na pewno nie tak łatwo otworzyć, czy ukraść w całości.
Jeżdżę sevenką dlatego, że mi się podoba, a nie dlatego, że jest tania. Raczej nie oszczędzam na niej;)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster, zajc i 12 gości