honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
OCRG

honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: OCRG » 08 gru 2014, 15:19

Witam , mam problem , kupilem tytulowy motocykl i bylo w baku ledwo co paliwa , nic nie cieklo ale dalo sie wyczuc paliwo. Postanowilem sie udac na stacje i dotankowac za 30 pln zeby zrobic przeglad i jeszcze raz go objezdzic po zakupie. Gdy wyszedlem od kasy to pod motorem zauwazylem plame paliwa i jego kapanie. najpierw pomyslalem ze to kranik, ale po odkreceniu baku i odpieciu wezy okazalo sie ze kranik trzyma. Po drugiej stronie sa dwie rurki krotkie na wezyki , jeden to spustowy (wieksza srednica) a drugi to odpowietrzenie (mniejsza srednica) . Po delikatnym kolysaniu bakiem zaczelo kapac z tego spustowego.
Co moze byc nie tak , bo niepowinno przy tak niskim stanie paliwa tym leciec ?
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Marcin

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: KLOSZ » 08 gru 2014, 18:51

Zaraz, zaraz... jeden wezyk z prawej to odpowietrzenie zbiornika, drugi to przelew. W jakims szczegolnym przypadku daloby sie tak zachlupotac wachą w zbiorku, zeby z przelewu cos tam skapnelo, ale lac sie nie powinno o ile nie przelałeś zbiornika.
A moze podwiesil Ci sie w ktoryms z ggaznikow zaworek i wywala Ci paliwo przelewem? To sie czesto w sevenkach zdarza po dluzszym postoju. Na ogol pomaga spuszczenie paliwa z komor plywakowych poprzez wykrecenie srub spustowych z gaznikow, nastepnie powrotne ich wkrecenie, opukanie gaznikow raczka srubokreta i ponowne zalanie gaznikow. :roll:
Sprawdz, moze to to? :co:
Bo z tych rurek, o ktrorych pisales, to nie bardzo sobie wyobrazam jak mogloby ciec...? :shock:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

OCRG

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: OCRG » 08 gru 2014, 21:02

To nie bedzie to , bo leci na sciagnietym baku jak przechyle w strone tych 2 rurek a nie leci jak przechyle w strone wlewu.Paliwa w baku jest naprawde malo na oko okolo 4-5 litrow. Zajzalem do srodka baku i jest w nim wiele ognisk rdzy i tak sobie mysle o najgorszym o przezartej rurce spustowej.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: KLOSZ » 08 gru 2014, 21:32

Skoro tak, to rzeczywiście mogło schrupać rudą wnętrze baku i może być wyżarta rurka przelewowa...
Przypadek niespotykany chyba na tym forum póki co, ale... zawsze musi byc ten pierwszy raz niestety.
Diagnozuj dalej metodą latarkową albo powietrzem i napisz koniecznie tu na forum, co Ci się uda ustalić, bo to cenna wiedza dla przyszłych i obecnych użytkowników sevenek.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Tomek_B
stary Seveniarz
Posty: 416
Rejestracja: 17 sie 2011, 21:06
Motocykl: Seveny już nie ma, jest boGSer
Lokalizacja: Grudziądz

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: Tomek_B » 10 gru 2014, 16:42

Jest mi znany przypadek zbiornika paliwa przypominającego sitko.Niejaki Damimatu z tego forum wymieniał zbiornik sevenki z powodu korozji wewnętrznej.

kronfwk
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:21
Motocykl: Honda CB 750 Seven fifty

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: kronfwk » 03 kwie 2016, 19:09

Mam prawdopodobnie ten sam problem :

[quote] A moze podwiesil Ci sie w ktoryms z ggaznikow zaworek i wywala Ci paliwo przelewem? To sie czesto w sevenkach zdarza po dluzszym postoju. Na ogol pomaga spuszczenie paliwa z komor plywakowych poprzez wykrecenie srub spustowych z gaznikow, nastepnie powrotne ich wkrecenie, opukanie gaznikow raczka srubokreta i ponowne zalanie gaznikow. :roll: [quote]

Czy ktoś może opisać jak to zrobić krok po kroku dla totalnego laika. Chciałbym to ogarnąć sam a oprócz oleju i filtra powietrza nic sam jeszcze przy moto nie grzebałem.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: KLOSZ » 03 kwie 2016, 21:56

Nie wiem jak to opisac. Bierzesz dlugi plaski wkretak, wykrecasz sruby spustowe, ktore sa na dole kazdej komory gaznika. Zakrecasz srubki po spuszeczeniu, opukujesz komory plywakowe gaziorow raczka sruboktreta, odkrecasz kranik i probujesz odpalic maszyne. Nie wiem co tu jeszcze mozna wiecej opisowo dodac...
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: honda cb 750 seven fifty 92r cieknie paliwo spustowym

Postautor: Mariusz » 03 kwie 2016, 23:37

Dodam tyko - podłożyć szmat pod gaźniki bo paliwo poleci na silnik.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości