Sevanka czy Chopper VT1100

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Gość

Sevanka czy Chopper VT1100

Postautor: Gość » 18 kwie 2006, 15:22

Witam
Czy ktoś z Was wcześniej jezdzil duzym chopperem?. Łamie sie pomiedzy zakupem VT1100 a CB750. W Poznaniu jest VT1100 z 87r i gość chce za niego 11tyś. Mam z tez na oku 93 CB750 za 8300 z super stanie. Motocykl będe uzywal do turystyki blizszej i dalszej. Z tego co wiem choppery nieciekawie sprawuja sie na kretych drogach. Poza tym dużo z mioich znajomych uwaza ze chopper wcześniej czy póżniej znudzi sie. Co myslicie o tym

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 18 kwie 2006, 16:45

Mają rację. Nie dość, że zwykle ma problemy ze skręcniem to jeszcze słabiej hamuje, słabiej przyspiesza, jest mniej poręczny w mieście.
Dla mnie jednak to były cechy mniej istotne, bo dawałem radę a jeździłem dużym chopperem (nie mylić z cruiserem, którym jest ta szadoła). Bardziej mnie bolało to, że koledzy na noormalnych moturach mieli zawsze suche ciuszki w kufrach - mi nie wypadało założyć kufra - sakwy nasiąkały i ważyły tonę; koledzy blokadę i portfel chowali pod siodło - ja musiałem w kieszeniach; koledzy mieli suche gacie pod membranami - ja miałem stylowe czapsiki; koledzy mieli bezpieczniejsze kaski - mi pasował orzeszek; itd.
Najlepiej to kup i to i to. I jeszcze do tego FJRke albo inne PanEuro i DR400.
Będziesz miał komplet na każdą okazję. :)

Jeśli zaś chodzi o turystykę bliższą i dalszą - z tych dwóch radziłbym CB.

Skąd ta Twoja CB? może któregoś z nas?
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Gość

Postautor: Gość » 18 kwie 2006, 17:27

Mają rację. Nie dość, że zwykle ma problemy ze skręcniem to jeszcze słabiej hamuje, słabiej przyspiesza, jest mniej poręczny w mieście.
Dla mnie jednak to były cechy mniej istotne, bo dawałem radę a jeździłem dużym chopperem (nie mylić z cruiserem, którym jest ta szadoła). Bardziej mnie bolało to, że koledzy na noormalnych moturach mieli zawsze suche ciuszki w kufrach - mi nie wypadało założyć kufra - sakwy nasiąkały i ważyły tonę; koledzy blokadę i portfel chowali pod siodło - ja musiałem w kieszeniach; koledzy mieli suche gacie pod membranami - ja miałem stylowe czapsiki; koledzy mieli bezpieczniejsze kaski - mi pasował orzeszek; itd.
Najlepiej to kup i to i to. I jeszcze do tego FJRke albo inne PanEuro i DR400.
Będziesz miał komplet na każdą okazję. :)
Taki komplecik to marzenie i zdaje sobie sprawe, że nie ma moto idealnego i do wszystkiego ale chciałbym wybrać coś z czego będe zadowolony i co będzie spełniało moje oczekiwania. CB to z zalożenia chyba jest nawet najbardziej uniwersalne - to klasyk wśrod Universal Japanese Motorcycle. Za Shadowką z kolei przemawia wygląd i "gabaryty" a ja dość duzy jestem. Tyle, że tak jak wcześniej pisałem gorzej prowadzi sie, jest nieporęczna i przy pustych wydechach mily gang V twina na dluższą mete jest męczący. Gdyby nie moj ograniczony budżet to szukałbym Yamahy XJR1200 ale za dobrą trzeba dać około 14tyś
Ta Sevenka jest z Głogowa

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 18 kwie 2006, 17:38

(nie mylić z cruiserem, którym jest ta szadoła).
Lesor :!: ta VT 1100 nie jest przecież cruiserem, roczniki Ci się "sompfink pojebalos"-nie wprowadzaj ludzisków w "mistejka" :P
SHADOW Z '87 to klasyczny chopper, a z rocznika '97 to cruiser z głębokimi blotnikami, i kołami 16"
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Gość

Postautor: Gość » 18 kwie 2006, 17:58

(nie mylić z cruiserem, którym jest ta szadoła).
Lesor :!: ta VT 1100 nie jest przecież cruiserem, roczniki Ci się "sompfink pojebalos"-nie wprowadzaj ludzisków w "mistejka" :P
SHADOW Z '87 to klasyczny chopper, a z rocznika '97 to cruiser z głębokimi blotnikami, i kołami 16"
Masz racje to jest kwintesencja choppera. Póżniejsze roczniki 97 w góre to cruiser. Ta Shadowa jest na allegro. Sprzedaje ja gość o nicku CrossMarcin z Pozdnania. Ma prostą kiere i siodlo Mustang (tak troszke na draga zrobiona.

Awatar użytkownika
El Kriss
stary Seveniarz
Posty: 1038
Rejestracja: 26 mar 2005, 10:51
Motocykl: cb 750 i jakis inny
Lokalizacja: Łodz

Postautor: El Kriss » 18 kwie 2006, 21:14

Lesor to po prostu kwintensencja wiedzy i doświadczeń. Nic dodać nic ująć. Chcesz mieć przyjemność z posiadania motocykla - kup VT1100, wszyscy widzą, że posiadasz, ty czujesz, że posiadasz.
Chcesz mieć przyjemnośc z jazdy motocyklem - kup CB. Czujesz, że jedziesz, czujesz, że możesz... Jest dobra i na długim dystansie ( coś o tym wiem) i na co dzienne krótkie traski.

Swoją drogą to dość perwersyjne - spytać na forum miłośników SF, czy nie kupiś sobie choppera... :siekierka:
Kilometry szos, tony piachu, jadę więc żyję.

chojrak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 189
Rejestracja: 05 lut 2006, 19:49
Motocykl: cb 1300
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Postautor: chojrak » 18 kwie 2006, 21:25

Swoją drogą to dość perwersyjne - spytać na forum miłośników SF, czy nie kupiś sobie choppera...
no własnie to chyba oczywiste jaka bedzie odpowiedz :D ale wydaje mi sie ze nasz gosc takiej oczekuje :rock:

Gość

Postautor: Gość » 18 kwie 2006, 22:09

Lesor to po prostu kwintensencja wiedzy i doświadczeń. Nic dodać nic ująć. Chcesz mieć przyjemność z posiadania motocykla - kup VT1100, wszyscy widzą, że posiadasz, ty czujesz, że posiadasz.
Chcesz mieć przyjemnośc z jazdy motocyklem - kup CB. Czujesz, że jedziesz, czujesz, że możesz... Jest dobra i na długim dystansie ( coś o tym wiem) i na co dzienne krótkie traski.

Swoją drogą to dość perwersyjne - spytać na forum miłośników SF, czy nie kupiś sobie choppera... :siekierka:
No i wyszło na to, że perwers jestem. Ale w Twoich słowach jest wiele prawdy (nie mam na mysli perwersa) tylko to, że z moich obserwacji wynika, że wlaściciele chopperow to wiecej wydają na piwo niż benzyne i ich maszyny można najcześciej spotkać przy knajpie niż w trasie. Coś w tym jest. Najbardziej pasowała by mi XJR1200 tylko fundusze mam ograniczone do max 11tyś i w tej cenie kupie przyzwoitą SF ale nie kupie przyzwioitej XJRy. VT 1100 jest jedynym chopperem, który podoba mi sie i dlatego chodzi mi "po głowie" zwłaszcza ze ten z Poznania jest do wziecia za 11tyś. Tylko, że większość moich znajomych którzy zaczynali od chopperow skończyli na szosowych turystykach albo enduro i mowią, że nigdy do choppera nie wrócą. Może poza tymi, ktorzy maja wielkie brzuchy od piwa. Tak wiec zanosi sie na to, że zasile grono forumowiczów SF.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 18 kwie 2006, 22:13

Do "gościa": zapraszam na priv, ja sprzedaję swoją SF, akurat w okolicach 11000pln. GG: 4614982->najlepiej jutro od rana,dziś pędzę do pracy :evil:
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Gość

Postautor: Gość » 19 kwie 2006, 08:49

Do "gościa": zapraszam na priv, ja sprzedaję swoją SF, akurat w okolicach 11000pln. GG: 4614982->najlepiej jutro od rana,dziś pędzę do pracy :evil:
Troche to dziwne że dość dużo użytkownikow SF z tego forum, sprzedaje lub sprzedało swoje maszyny. Czyżby traktowali SF jako maszyne przejściową?

Awatar użytkownika
skomo
1959-2008
Posty: 332
Rejestracja: 03 kwie 2006, 09:36
Lokalizacja: Warszawa - Stara Miłosna

Postautor: skomo » 19 kwie 2006, 08:57

do "gościa"
zapraszam na gg (nawet jeśli niedostępny) 3054655 , jeśli szukasz moto w idealnym stanie, bez przygód i rzeczywistym przebiegiem 31.000 km.
Sprzedać mogę mojego NIGHTHAWKA 750- wygląda jeszcze bardziej klasycznie niż CB 750. Ten sam silnik - bezobsługowy praktycznie i robi ponad 100.000 km przebiegu (zapytaj innych). mój. tel. 506331873 :grin:
najważniejszy w moto jest dobry wydech

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 19 kwie 2006, 09:29

Troche to dziwne że dość dużo użytkownikow SF z tego forum, sprzedaje lub sprzedało swoje maszyny. Czyżby traktowali SF jako maszyne przejściową?
[do tematu]
My jesteśmy po prostu o jeden krok dalej. :)
Kriss, Nie Bądź taki skromny. Jako jedyny tutaj Jesteś w posiadaniu i czopera i sevenki i turystyka.
Lesor to po prostu kwintensencja wiedzy i doświadczeń.
Ja tylko Cię wyprzedziłem w odpowiedzi :P :P
[/do tematu]

[spam]
http://www.lesor.waw.pl/sf.html, może być w wersji naked bike
[/spam] :P
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
jaqbik
zbokus maximus
Posty: 866
Rejestracja: 20 lip 2005, 12:39
Motocykl: GQO K1200R
Lokalizacja: Poznań

Postautor: jaqbik » 19 kwie 2006, 09:40

Troche to dziwne że dość dużo użytkownikow SF z tego forum, sprzedaje lub sprzedało swoje maszyny. Czyżby traktowali SF jako maszyne przejściową?
Czy ja wiem czy dziwne?
Chyba normalne - każdy co jakis czas zmienia moto. Może będą je zamieniać na nowsze SF, albo na cokolwiek innego?
Pozdrawiam - ja na razie nie sprzedaję :P
"Kiedy czuję pęd powietrza
i w kolejny zakręt składam się..."

Gość

Postautor: Gość » 19 kwie 2006, 10:22

Troche to dziwne że dość dużo użytkownikow SF z tego forum, sprzedaje lub sprzedało swoje maszyny. Czyżby traktowali SF jako maszyne przejściową?
Czy ja wiem czy dziwne?
Chyba normalne - każdy co jakis czas zmienia moto. Może będą je zamieniać na nowsze SF, albo na cokolwiek innego?
Pozdrawiam - ja na razie nie sprzedaję :P
Jaqubik - Ty jesteś z Poznania. Wiesz coś może o gościu który na allegro sprzedaje moto pod nickiem Cross Marcin. Słyszałem od niektorych Poznaniakow ze straszne "kowalstwo" gość odpier.... Wiesz coś może o nim i o tej VT1100 która jest na allegro i którą on sprzedaje?

Awatar użytkownika
jaqbik
zbokus maximus
Posty: 866
Rejestracja: 20 lip 2005, 12:39
Motocykl: GQO K1200R
Lokalizacja: Poznań

Postautor: jaqbik » 19 kwie 2006, 10:37

Nie potrafię nic na jego temat powiedzieć. Nie znam żadnych opini - ani dobrych, ani złych. Zapytaj na pl.rec.motocykle - może tam coś wiedzą.
Pozdrawiam
"Kiedy czuję pęd powietrza
i w kolejny zakręt składam się..."

Awatar użytkownika
skomo
1959-2008
Posty: 332
Rejestracja: 03 kwie 2006, 09:36
Lokalizacja: Warszawa - Stara Miłosna

VT 1100 czy SF

Postautor: skomo » 19 kwie 2006, 11:11

Aleś się Lechu napocił z tym przedstawieniem(zachwaleniem) swojej sevenki, powiem , że dobre to było , możesz pisać artykuły do "Motocykla", jestem pełen uznania - really.
Nie mógłbyś wykonać coś podobnego i zachwalić klientowi moje NH?
Dobrze płacę :!: :D :wink:
najważniejszy w moto jest dobry wydech

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 19 kwie 2006, 11:38

się zobaczy, się pomyśli :)
Na co chcesz zmienić?
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
skomo
1959-2008
Posty: 332
Rejestracja: 03 kwie 2006, 09:36
Lokalizacja: Warszawa - Stara Miłosna

Postautor: skomo » 19 kwie 2006, 11:43

Myślałem o TDM 850 albo o turystyku XJ 900 bo na FJR , Pan Euro lub CB 1300 jeszcze mnie nie stać
ale może niedługo.......................
najważniejszy w moto jest dobry wydech

bodzio1313

Postautor: bodzio1313 » 22 sty 2007, 15:44

cokolwiek zrobisz zrobisz dobrze . To są mercedesy wśród motocykli


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości