malowanie silnika

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Krzysiek_B

malowanie silnika

Postautor: Krzysiek_B » 10 lis 2023, 12:40

Cześć, przymierzam się do kupna CB750. Znalazłem ofertę
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quad ... FXc5r.html

Rok 1993, wygląda super moim laickim zdaniem. Niemniej zastanawia mnie to, że ma silnik czarny. Gdzieś tam wyczytałem, że czarne silniki pojawiły się od '96. Sprzedawca twierdzi, że silnik oryginał tylko był malowany na czarno.
Pytanie: Czy to wam się wydaje normalne? Próbuję sobie wyobrazić powód dla którego miałbym malować silnik i może poza jakąś formą ochrony lub ukrycia wad - nie widzę. Może podpowiecie, czy warto dalej brnąć w temat?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: malowanie silnika

Postautor: KLOSZ » 10 lis 2023, 14:25

Czołem,
od orygianłu to ją dzielą lata świetlne. Począwszy od wydechu, przez kierunki, aż po wspomniane przez Ciebie malowanie. Oprócz silnika widać, że ktoś miał za dużo tej czarnej farby i leciał po całości, łącznie z przednimi lagami.
Czy to normalne? Trudno powiedzieć. Ponieważ zmieniony jest wydech (moim zdaniem 4w1 zamiast oryginału 4w2 mocno obniża atrakcyjność sevenki), to można podejrzewać, że była jakaś gleba (tłumiki albo kolektory lecą pierwsze, zależy od sposobu wyglebienia).
I tu dochodzimy do sedna sprawy - sprzęt ma ponad 30 lat i trudno łudzić się, że nigdy nie leżał. Nie wykluczone, że pod względem technicznym jest nieźle i po osłuchaniu silnika i objechaniu okazałoby się, że da się jeszce długo na nim śmigać i będzie cieszył - i to jest jedna strona medalu. Jeżlei natomiast szukasz jountimera w oryginalnym stanie, to zapomnij, bo ten stan jest daleko odległy od oryginału, a koszt przywrócenia do oryginału wciągnie jeszcze dobrych kilka tysięcy cebulionów.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1324
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: malowanie silnika

Postautor: bogd74 » 12 lis 2023, 11:12

Cena bardzo wysoka ale widać, że ktoś lubił ten motocykl bo...malowanie silnika , felg, sprężyn amortyzatorów, tarcz, lagi..
Nieoryginalne kierunki, kierownica , wydech
Więc morał taki, albo ktoś bardzo dbał i robił bo tak mu się podobało lub było bum i ktoś chce sprzedać po "remoncie" to by można zweryfikować na miejscu po wykonaniu


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości