Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Gość

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: Gość » 09 kwie 2017, 20:31

wasted duzo dałes??PAnowie chcialbym dolaczyc do waszego grona,ale bije sie z myslami czy te 8 tys za 98 r to nie spora przesada

Awatar użytkownika
wiesiek3d
stary Seveniarz
Posty: 1543
Rejestracja: 04 lip 2010, 21:35
Motocykl: FZS 1000 Fazer
Lokalizacja: Łagów

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: wiesiek3d » 09 kwie 2017, 22:00

Ładna ,niech służy bezawaryjnie.
Romet Pegaz - CZ 350 - ETZ 250 - GS 500 - CB 750 SF - VFR 800 FI - GSXR 1000 - CBF 600 SA - VFR 800 FI - CB 600 HORNET S - ST 1100 - FZS 1000 :)

Awatar użytkownika
wasted12
Junior
Junior
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:11
Motocykl: Już jest. Cb 750 93r
Lokalizacja: Łomża

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: wasted12 » 09 kwie 2017, 22:04

Dzięki. Jestem dobrych myśli. :jupi:

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1171
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; VARADERO1000XL
Lokalizacja: WPR

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: marcin_z » 09 kwie 2017, 23:40

Piękna jest i silniczek srebrny co dodaje jej uroku :spoko:
Gratuluję i szerokości życie :moto:
CB750SF --> XJR1300 --> VARADERO 1000XL

Awatar użytkownika
wasted12
Junior
Junior
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:11
Motocykl: Już jest. Cb 750 93r
Lokalizacja: Łomża

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: wasted12 » 10 kwie 2017, 17:23

Dzięki.
Szukam teraz szmatek i kasku. Nie wiem co wybrać szczękowy czy integral.
A spodnie chyba jeans wezmę.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: KLOSZ » 10 kwie 2017, 18:16

Jako uzytkownik szczekowca, szczerze go polecam. Nie wiem tylko jak to jest w innych markach, bo uzywam Shoeia. Jest super dopracowany i wcale nie glosny. Za to mozliwosc podniesienia sobie szczeki w gore w upalny dzien gdzies w korku jest bezcenna :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

cbbgdn
Beniamin
Beniamin
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:10
Motocykl: CB 750 seven fifty 1999
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: cbbgdn » 11 kwie 2017, 07:49

Osobiście odradzam kaski szczękowe...
Każdy gram w podróży odciska się na mięśniach szyi.
Z tego co słyszałem Polskie prawo zabrania jeździć z otwartą szczęką (nie weryfikowałem).
Ruchoma szczęka obniża wytrzymałość kasku przy glebie.
Najlepszy sposób na upały w mieście... nie jeździć bez potrzeby po mieście ("nawiasem mówiąc" największa ilość wypadków motocyklistów ma miejsce w ruchu miejskim, po co kusić los bez potrzeby).

Integraka jest najrozsądniejsza. Czy SHOEI jest wart swojej ceny... nie wiem. Osobiście sądzę, że 600-800 PLN starczy na kask. Polecam HJC i SCORPION (paskudny piorun harego potera z czoła odkleisz przy pomocy nici dentystycznej). Na hałas w kasku wystarczy paczka zatyczek (wychodzi taniej niż dodatkowy tysiak na SHOEI).

Jak miałbym kupić szczękowy... wziąłbym już lepiej otwarty (trzeba pamiętać, że większość gleb kończy się na twarzy) i założył ochraniacz na szczęki ;-) ale i tak służyłby mi wyłącznie do lansu.

Co do ciuchów....
Mam starą modekę (poniekąd odchodzą z jakością).
Jeśli myślisz o turystyce... tekstylia ostatecznie skóra (pamiętaj że jak chcesz żeby była sensowna nie możesz oszczędzać).
Świetną jakość i wykonanie mają 4SR. Naprawdę gorąco polecam!!! Zarówno skóry jaki i jeansy.

Drogi KLOSZu moim zdaniem kask szczękowy jest bezcenny wyłącznie kiedy chce ci się kichnąć :-D
Bez urazy...

Awatar użytkownika
oster
Nocny Jastrząb
Posty: 1804
Rejestracja: 18 lut 2005, 17:10
Motocykl: ex NH,XJR,CB1300,Hornet,XJR,HH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: oster » 11 kwie 2017, 08:39

Kolega prawdopodobnie nie uźywał szczękowca.
"miłość wszystko zwycięży, szczególnie miłość do pieniędzy"

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: KLOSZ » 11 kwie 2017, 09:09

cbbgdn - Nie ma mowy o żadnych urazach ani obrazach. Z opinią jest jak z dupą, każdy ma swoją ;).
Od 10 lat jeżdżę w szczękowcu (dodam do tego, że jestem okularnikiem, co też nie jest bez znaczenia przy doborze kasku) i nie zamieniłbym go na żadnego integrala.
Tak, jazda z podniesioną szczęką nie jest zgodna z zaleceniami producenta kasku i oczywiście przeszedł on wszystkie badania na zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa z zamkniętą szczęką, ale... jazda w mieście powyżej 50 km/h też jest niezgodna z przepisami i... niech pierwszy rzuci kamień ten, co nigdy w życiu 50-tki w mieście nie przekroczył ;) Nie udawajmy tutaj świętszych od Papieża ;) Za to komfort jaki daje Ci szczękowiec przy upale 30 stopni, gdy utkniesz w korku jest bezcenny. I nie musisz jeździć tylko po mieście, wystarczy że jadać w trasie musisz przejechać przez większe miasto i utkniesz w korku (wiem, wiem, motocykle nie stoją w korkach, ale są takie miasta i takie ulice, że nie ominiesz, chyba że masz opcję latania w swoim motocyklu ;) ). I żebyśmy tu mieli jasność, mówię tu o jeździe z prędkościami korkowymi10, może 30 km/h. Kto próbował jeździć szybciej w szczękowcu z podniesioną szczęką, ten wie, że przy większej prędkości staje się to bardzo.....niewygodne.

A co do rozważań dotyczących ceny, miałem w rękach kaski szczękowe producentów z półki cenowej 600-800 zł i uwierz mi, że od razu widać i czuć na głowie różnicę między takim Shoeiem czy Araiem i wspomnianymi wcześniej beretami. I nie twierdzę tutaj, że one są do niczego, ale naprawdę różnica jest nie tylko w napisie na skorupie. Dlatego myśląc o swoim baniaku przy zakupie kasku zdecydowałem się właśnie na wydanie tych 2 kpln zamiast 600.
Z mechanicznego punktu widzenia oczywiście może być tak, że szczęka obniża ogólną wytrzymałość mechaniczną kasku, ale jednak obydwa z nich przechodzą testy bezpieczeństwa i ta różnica nie może być tak drastycznie duża. Zresztą, jak pizgniesz głową w krawężnik tak, że dojdzie do zniszczenia kasku, to niezależnie od tego czy to będzie integral, czy szczękowiec i tak zostanie Ci papka w głowie zamiast mózgu, wiec od pewnego poziomu przyziemienia, te róznice moim zdanie tracą na znaczeniu, bo testy bezpieczeństwa mają ustawione limity na poziomie zbliżonym do tego co ludzki łeb jest w stanie wytrzymać, a powyżej tego poziomu żaden kask nic nie pomoże, bo fizyka jest nieubłagana.

Każdy musi sam zdecydować co wybierze, a każda opinia jest cenna. Ty masz taką, ja mam inną, a zainteresowany niech sobie decyduje.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: carlos74 » 11 kwie 2017, 12:46

@wasted Gratulacje! Sliczna , zreszta jak kazda SF :-)

Co chodzi o kaski ja osobiscie preferuje tylko open face, mi sie w takich kaskach najlepiej jezdzi ale jak juz wyzej napisane wszystko kwestia gustu :-).
Ja sie jakos dusze w zamknietych :-).

cbbgdn
Beniamin
Beniamin
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:10
Motocykl: CB 750 seven fifty 1999
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: cbbgdn » 11 kwie 2017, 15:06

Nie używałem szczękowca, zgadza się.
Sądzę jednak, ze nie są warte swojej ceny... są droższe i cięższe, tego nie można zaprzeczyć.

Co do atestów... nie wiem jakim cudem, ale dziadostwa z marketów też mają atesty wytrzymałości...

Pozdro KLOSZ :-D

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: KLOSZ » 11 kwie 2017, 15:33

Bogdan, oczywiście masz prawo tak sądzić, jednakże żeby stwierdzić czy coś jest warte swojej ceny, czy nie, należałoby to przetestować na własnym łbie ;)

Z certyfikacją dziadostwa, to żaden cud, tylko kasa. Jeżeli kiedykolwiek zajmowałeś sie certyfikowaniem i badaniem czegokolwiek, to pewnie wiesz, że są różne metody na załatwienie różnego rodzaju badań i dopuszczeń. Można to załatwić prawie zawsze, tyle że poważny producent sobie nie pozwoli na "załatwienie" tego, tylko w trosce choćby o swoją odpowiedzialność za produkt zrobi to sumiennie i bez kombinacji.
Co do kasków z supermarketów to w ogóle nie ma co poruszać tego tematu. Na własne oczy widziałem rozpryskujący się na milion odłamków kask, który spadł z półki w supermarkecie. Ale tę półke jakościową pomińmy.

Zupełnie nie zamierzam Cię przekonywać, że mój pogląd jest mojszy, a Twój jest Twojszy. Ot, mamy inne zdanie w temacie, a Wasted sobie sam zdecyduje. :D
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: Leon » 11 kwie 2017, 17:38

Potwierdzam, szczękowce są mega praktyczne a ich jedyna wada czyli większa masa przeszkadza ale chyba tylko zawodnikom moto GP albo filigranowym amazonkom. Mnie nigdy szyja nie bolała a karkiem nie jestem. I wcale nie trzeba się pchać do miasta żeby je docenić, pamietam jak w największy skwar przeciskałem się między autami w 15-kilometrowym korku na jedynce obok Częstochowy (był jakiś wypadek) - bezcenne. Co do bezpieczeństwa poruszania się z podniesioną przyłbicą to są na rynku i "orzeszki" które spełniają wymogi ustawowe a w niektórych stanach USA nie ma w ogóle obowiązku jazdy w kasku. Od tego ma jeździec łeb pod skorupą żeby używać tego bajeru mądrze.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 21:09 przez Leon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasted12
Junior
Junior
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:11
Motocykl: Już jest. Cb 750 93r
Lokalizacja: Łomża

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: wasted12 » 11 kwie 2017, 18:05

To mi pomogliscie...
Czytając to wszystko jednak będę za szczękowym.
To będzie dla mnie najlepszy wybór.
Ogólnie Leon dobrze prawi :spoko: Jak ktoś nie ma oleju w głowie to i najlepszy kask nie pomoże na głowie.

Awatar użytkownika
Wysokiczan
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 196
Rejestracja: 16 lis 2016, 11:43
Motocykl: Honda CB 750 RC42
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Potrzebna pomoc w zakupie sevenki

Postautor: Wysokiczan » 12 kwie 2017, 19:41

To ja jeszcze. Szczękowce łatwiej się zakłada i zdejmuje. Są mniej klaustrofobiczne bo jest możliwość szybkiego otwarcia.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości