Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Mariusz » 17 sty 2017, 21:07

Ad. 1 - zapytaj gościa co się stało z końcówkami kierownicy. Motor wygląda całkiem ładnie.
2 - na pewno głośna i trochę droga (prawie golas). Jakieś dziwne gmole.
3 - ładne malowanie.

Awatar użytkownika
Danielson
Junior
Junior
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:30
Motocykl: CB Seven Fifty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Danielson » 18 sty 2017, 10:50

Panowie i Panie,

Wydaje mi się że znalazłem. Złożyłem rezerwację i jestem umówiony na piątek z mechanikiem.

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cb- ... yHvup.html

Czy macie jakieś spostrzeżenia jeszcze przed wizytą.

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie dotychczasowe komentarze.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: KLOSZ » 18 sty 2017, 11:10

Poza, zdaje się, brakującą osłoną na łączeniu wydechu z kolektorami po lewej stronie i naklejkami w złym miejscu na zbiorniku to nic szczególnego nie rzuca się w oczy. Oglądałbym, osłuchał i...czemu nie? ;)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Wojtas » 18 sty 2017, 12:55

Ja tylko dodam że ciut za drogi egzemplaż jak na tak kiepsko(naklejki) polakierowany zbiornik...będzie kłuł w oczy, pomijając fakt że odcień lakieru na nim kiepsko dobrany.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: KLOSZ » 18 sty 2017, 13:03

No wiesz... oficjalny dealer sprzedaje, to musi kosztować... ;)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Danielson
Junior
Junior
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:30
Motocykl: CB Seven Fifty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Danielson » 18 sty 2017, 13:14

Wiecie co, mam jeszcze jedno małe pytanko. A mianowicie odezwałem się do dwóch mechaników z zewnątrz. Znaczy się nie z salonu Yamahy gdzie motocykl chwilowo stoi. I strasznie kręcą nosem żeby ze mną tam pojechać. Uważają że ze względu na to że Yamaha wzięła motocykl w rozliczeniu to jest to strata czasu i pieniędzy żeby tam jechać bo salon i tak musi mi udzielić 3 miesięcznej gwarancji po sprzedażowej. Ponoć motocykl był już w serwisie Yamahy zaraz po tym jak klient zostawił go w rozliczeniu przy kupnie nowego sprzętu. Dodatkowo są wszystkie faktury za ostatnio wykonane naprawy. No i do tego wszystkiego ponoć "nie wypada".

Mówią że moje działania miały sens w momencie jak sprawdzałem motocykl od "Kowalskiego".

Pytanie, czy zmusić mechanika z zewnątrz żeby się jednak pofatygował? Czy może dodatkowo wstawić go jeszcze raz na przegląd w tym salonie? Tak dla pewności.

Ehhh... Sam już nie wiem. Zaufać, nie zaufać. Płacić za kolejny serwis, czy nie. Skomplikowane to wszystko.

Jednak podjadę tam dzisiaj po pracy obejrzeć sprzęta. Pomóżcie o co pytać i co byście zrobili na moim miejscu.

Z góry dziękuję.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Wojtas » 18 sty 2017, 13:40

Masz 2 wyjścia: zaufać dilerowi albo jechać z kimś kto ma SF lub inny motocykl.
Przecież na tym forum jest ktoś z Wawy przecież.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: KLOSZ » 18 sty 2017, 14:43

Po primo - Wstawianie do POLandPosition tego motocykla jeszcze raz na przegląd to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo przeciez to im zależy żeby Ci go sprzedać.
Po secundo - "Swojego" mechanika mógłbyś zabrać jako "kolegę", który wspomoże Cię w oględzinach, ale nie pod hasłem "to jest mój mechanik i on będzie oceniał". Przecież zewnętrzny mechanik, o ile go tam nie znają, nie ma napisane na czole, że jest mechanikiem motocyklowym.

Jednakże najrozsądniejszym i najtanszym jednoczesnie rozwiązaniem byłoby rzeczywiście zaproszenie jakiegoś seveniarza na wspólne oględziny, tak jak pisze Wojtas. Myślę, że za jakiś dobry sześciopak ktoś się chętny z Warszawy znajdzie, żeby Cię wspomóc.Ważne jest, żeby był to ktoś, kto posłucha silnika i pomaca sprzęta mając już jakieś porównanie do swojej sevenki na przykład.

A o co pytać? Zapytaj czy to oni lakierowali ten motocykl. Sprawdź na miejscu, czy rzeczywiście brakuje tej osłony na wydechu tak jak mi się wydaje.
To dwa istotne argumenty do negocjacji ceny. Czepiaj się wszystkich detali, bo cena jest wysoka i powinni cos opuścić.
Poza tym poproś o odpalenie maszyny i posłuchaj czy nic nie rzęzi, nie grzechocze w silniku (w sevence silnik powinien pracować jak silnik od odkurzacza, cicho i łagodnie. Jedyne co może byc trochę słychac to kosz sprzęgłowy. Jeśli będziesz miał na luzie, na wolnych obrotach lekkie grzechotanie z prawej strony, które będzie ustawało po wciśnięciu sprzęgła, to się tym nie przejmuj.)

Edit: aha, możesz też zerknąć czy silnik nie był rozbierany. W oryginale pod cylindrami powinny być widoczne, zielone uszczelki.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Danielson
Junior
Junior
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:30
Motocykl: CB Seven Fifty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Danielson » 19 sty 2017, 10:03

Udało się! Motocykl jest bardzo zadbany. Wszystkie naprawy i serwisy z ostatnich 9 lat poparte fakturami. Silnik pracuje cicho i równo. Ograniczniki skrętu nie ruszane. Spawy oryginalne. Dotychczasowy właściciel to 70 letni Pan mecenas :)

Dodatkowo udało mi się wynegocjować cenę 7200 wraz z dowozem motocykla do domu. Dzisiaj jadę ją kupić! :D

Nie pozostaje mi nic innego jak wam bardzo podziękować za porady i uwagi!

Stawiam flaszkę na Sevenkowym zlocie!!

Cześć

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: KLOSZ » 19 sty 2017, 15:00

Gratulki! No myślę, że na przejażdżkę na Wiśniówkę koło Łodzi to się wybierzesz w kwietniu! :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
CHUDY
stary Seveniarz
Posty: 324
Rejestracja: 21 sie 2015, 22:58
Motocykl: HONDA Seven Fifty
Lokalizacja: Pomiar wody na Bug-u

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: CHUDY » 20 sty 2017, 21:23

Gratuluję. Teraz są dwa motongi "rude" - pomarańczowe :D . Tylko mój dziadek jeździł na niższych obrotach, a to widać przy zmianie koloru wydechu przy silniku. Dawaj na Wiśniówkę :rock:

Mściwy Kurp
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:38
Motocykl: sv
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Mściwy Kurp » 07 lut 2017, 20:21

Wybaczcie, że wbijam się w temat ale sprawa jest niecierpiąca zwłoki, a nie wiem czy obrazki się pokazują w temacie który założyłem.
Sorry za jakość zdjęć ale innych nie mam

http://ifotos.pl/zobacz/164735711_awrrxpw.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/164262361_awrrxpn.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/163883881_awrrxpp.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/163871881_awrrrqq.jpg

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Hyde » 15 lut 2017, 17:01

Wydech kupiony na ebayu prawdopodobnie Link, plamy pod motocyklem po za tym z tych fotek ciężko coś wywnioskować, jeżeli cena będzie atrakcyjna to można wziąć bo to sprzęt nie do zajechania chyba że bez oleju ktoś jeździł.

Odsłuchać i się pokulać troszku potem pomyśleć ;-].

Awatar użytkownika
Danielson
Junior
Junior
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:30
Motocykl: CB Seven Fifty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Danielson » 28 lut 2017, 15:45

No i stało się!! :moto:

Pierwsze 33km za mną. :jupi: Jestem zakochany :serduszka:

Jak dla mnie jest to motocykl idealny! Wygodny, piękny, niezawodny, zwrotny, odpowiednio mocny, po prostu doskonały! :mrgreen: Jestem bardzo szczęśliwy!

Jedyny problem który do tej pory zauważyłem to zdolności (lub takowych brak) kierownika :oops: Już na dzień dobry zwróciłem uwagę że mam problem z płynną redukcją biegów zbliżając się do świateł. O redukcji biegów wraz z "przegazówką" to już nie wspomnę. Płynność dodawania gazu na wyjściu z zakrętu również pozostawia wiele do życzenia. Okazjonalnie zdarzyło mi się przyhamować na zakręcie oraz wrzucić na luz zamiast wbić drugi bieg.

Wszystkie te bolączki dały mi dużo do myślenia więc postanowiłem zapisać się na pierwszy możliwy kurs doszkalający technikę jazdy.

Dodatkowo wpadłem na pomysł stworzenia czegoś ala Vademecum jazdy motocyklem. Ostatnio spędziłem wiele godzin czytając książki i oglądając filmiki o szeroko pojętej tematyce motocyklowej. Myślicie że jest sens założenia nowego tematu gdzie będziemy mogli zamieszczać materiały doszkalające oraz wymieniać się spostrzeżeniami dotyczącymi naszych problemów czy niedociągnięć?

Awatar użytkownika
Wysokiczan
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 196
Rejestracja: 16 lis 2016, 11:43
Motocykl: Honda CB 750 RC42
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: Wysokiczan » 28 lut 2017, 21:28

Wszystki jeśli chodzi o teorię jest na YT. Coda, faza rhaza(czy jakoś tak), motorman palladino (dla znających englisz ) i wiele innych filmików. A z książek to chyba najlepszym wyborem jest Motocyklista doskonały. I chyba tyle w temacie.

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Pierwszy motocykl. Prośba o opinię

Postautor: carlos74 » 29 mar 2017, 21:45

Gratulacje zakupu :-) , doszlo juz wiecej niz 33km na zagarze ? :-)


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości