Pierwszy moto - seven fifty???

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Grelok
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2016, 22:58
Motocykl: Jeszcze nie ma...
Lokalizacja: Warszawa

Pierwszy moto - seven fifty???

Postautor: Grelok » 26 sie 2016, 23:10

Witam wszystkich!

W moim życiu nadzeszedł ten czas aby wsiąść na moto. Mam prawko od 20 lat ale jakoś tak wyszło, że nigdy na moto nie wsiadłem. Może potrzebowałem "dojrzeć"...
Robię właśnie prawko i jak to zwykle bywa łapię świra na punkcie mojego przyszłego moto.
Lubię cruisery ale też ciągnie mnie do turystyków.
CB 750 szczególnie mnie zaciekawiło. Głównie ze względu na kształty i wszechstronne możliwości.
Aktualnie na prawko katuje się Yamaha MT 07. Również w moim przypadku. Jednakże narazie mój jest skęcony na jakieś 45 KM.

Mój dylemat to czy dam sobie radę na seven fifty? Czy to nie jest motor "na wyrost" w moim przypadku? Jeśli chodzi o aktualną sytuację to pomimo tego, z byłe 2 godziny na mieście czuję się dość dobrze na moto, chociaż w pierwszje godzinie wydawało mi się, że wszystko "chce mnie zaatakować" ;)

Moje gabaryty: 185 i 75 kg. Generalnie łapy trochę mocy mają bo całe życie grałem w tenisa. Ale czy 750 to nie jest za duża pojemność dla początkującego?

Pozdrawiam i proszę o porady!

Grelok - Łukasz

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pierwszy moto - seven fifty???

Postautor: KLOSZ » 27 sie 2016, 00:29

Temat byl walkowany na forum. Poczytaj, a znajdziesz odpowiedź ;)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

goramo
stary Seveniarz
Posty: 584
Rejestracja: 09 sie 2010, 13:44
Motocykl: 13-tka + Hornet 600
Lokalizacja: Wwa

Re: Pierwszy moto - seven fifty???

Postautor: goramo » 28 sie 2016, 09:04

Grelok, moim zdaniem nie masz się czego obawiać. CB750 to nie jest żaden narowisty potwór, ani masą też nie przeraża jakoś specjalnie. Masz już "parę" wiosen na karku, więc przy zachowaniu "chłodnej głowy" nie powinno być żadnego problemu z ogarnięciem sprzętu.

Nie tyle liczy się postura, co technika. Kwestia wjeżdżenia się w moto i nabycia właściwych nawyków. Ja jestem od Ciebie 15cm niższy i 2-3kg lżejszy, a z powodzeniem radzę sobie z CB1300SA :). Na pewno bardzo pomaga mi w tym doświadczenie zdobyte na poprzednich sprzętach i przejechanych km, ale to tylko potwierdza powyższą tezę. :)


Myślę, że idealnym sprzętem na początek byłaby np. CBF600 (nowocześniejsza konstrukcja, zwinniejsza i bardziej poręczna od zbudowanej wg starej szkoły CB750), ale i na CB też nie powinno być poważniejszych problemów. :)
Chuja się zarabia, ale żyje się jak hrabia :-P

SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA + CB1000R -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + CB600F -> CB1300SA + CB1000RA

Grelok
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2016, 22:58
Motocykl: Jeszcze nie ma...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy moto - seven fifty???

Postautor: Grelok » 28 sie 2016, 23:31

Dzięki za pomoc goramo!
W ten weekend wypożyczyłem sobie CBF125 żeby troszkę potrenować. Myślę, że faktycznie może CBF600 jest jakimś rozwiązaniem. A co myślicie o kupowaniu moto na koniec sezonu?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pierwszy moto - seven fifty???

Postautor: KLOSZ » 29 sie 2016, 08:14

Akurat przez zime bedziesz mial czas je sobie doszykowac na sezon :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zajc i 9 gości