CB750 do oceny :)

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
kello

CB750 do oceny :)

Postautor: kello » 25 wrz 2014, 21:13

Cześć wszystkim, obiecuję, że jak kupię CB 750, to zarejestruję się i będę się udzielać, mam nadzieję, że mądrze :)

Znalazłem sobie taką oto sztuKĘ z pięknego miasta Kutno (już nie są sławni z powodu najbrzydszego dworca PKP w Polsce -> wyremontowali :( ):

http://otomoto.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 22969.html

Z tego co widzę wizualnie, to boczek jeden bez napisu. Sprzedawca twierdzi, że często je kradną (nie, wcale nie leżał :) ) i wstawił nowy, polakierował i stąd brak naklejki. Nie oszukuję sam siebie, sprzęt ma 20 lat, ktoś musiał go położyć, cena jest dość niska, moto zarejestrowane i opłacone, mogę zostawić swój "skuterek" (Honda Silver Wing 600) w rozliczeniu (jednak nie lubię jak moto ma za dużo niepotrzebnego plastiku)... Może jednak Wy znawcy coś zauważycie i poradzicie mnie biednemu zabłąkanemu w świecie cebuli (nie wiem czy też tak określacie CB750 jak małą cebulkę :) )

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: KLOSZ » 25 wrz 2014, 22:26

1 Nieoryginalne manetki i ciezarki kierownicy.
2. Lezala na prawej stronie. Blotniczek tez zdaje sie po lakierze, ale to tylko domysly, bo slabo widac na fotkach.
3. Tarcze ma oryginaly, ale mocno wyjechane. Naped jest w miare nowy i ma duzy zapas naciagu, co moze wskazywac na oryginalny przebieg.
4. Opony zdaje sie juz na wykonczeniu, wiec nastaw sie na wydatek.
5. Brakus jest z Kutna, postaw mu dobrego browara, to ja obejrzy, albo potowarzyszy Ci w ogledzinach. Jesli silnik dziala jak trzeba, a motur jedzie prosto, to bierz i sie raduj z zakupu.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1171
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; VARADERO1000XL
Lokalizacja: WPR

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: marcin_z » 25 wrz 2014, 22:38

Sprzedający uczciwie napisał ze opony napęd klocki 50% zużycia.
Ładna sztuka silniczek żeberka w doskonałej kondycji, chyba ze malowane.

Jak napisał KLOSZ, gadaj z Brakuesm, i bierze :rock:
CB750SF --> XJR1300 --> VARADERO 1000XL

kello_to_ja_kello

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: kello_to_ja_kello » 26 wrz 2014, 08:08

Dzięki za szybkie odpowiedzi! Rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział mi jeszcze, że delikatnie słychać już łańcuszek rozrządu. Czy to normalne przy tym przebiegu? Chętnie poprosiłbym kolegę Brakusa o obejrzenie moto przed moim przyjazdem a potem w podziękowaniu zostawiłbym jakieś coś :) :flacha:, tylko muszę się najpierw zarejestrować na forum.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: KLOSZ » 26 wrz 2014, 08:13

Jesli delikatnie, to nie problem. Ale przy tym przebiegu nie powinno go byc jeszcze slychac. Znalem sevenke z przebiegiem 110 kkm i w rozrzadzie byla cisza, wiec nie sadze, zeby po 40 tysiacach cos moglo zaczac puszczac...
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

kello
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2014, 08:04
Motocykl: SilverWing

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: kello » 26 wrz 2014, 08:22

Dzięki za szybką rejestrację :) Popatrzyłem na ceny łańcuszków i wcale tragicznie to nie wygląda kosztowo. Jeśli chodzi o opony to i tak jakiekolwiek by nie były (chyba, że nówki) to i tak bym zmienił dla własnego bezpieczeństwa i frajdy z jazdy.

Awatar użytkownika
marcin840
Senior
Senior
Posty: 117
Rejestracja: 26 cze 2013, 12:21
Motocykl: cb750 seven fifty
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: marcin840 » 26 wrz 2014, 13:41

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba jeśli silnik nie jest czarny to felgi nie powinny też być czarne - zmieniane albo malowane? Zaciski z przodu czarne, z tyłu już nie - też coś kombinowane? I golenie lag? Nie powinny być srebrne? Raczej rzeźbiony, ale jak prosty i silnik ok można się nad nim zastanowić, a na pewno dokładnie sprawdzić i obejrzeć.
edit: śruby przy zegarach też od wersji nowszych po 95 czy 96. Nie twierdzę, że to złom, ale na 99% po grubszej przygodzie i poskładana ze starszej i nowszej - lagi, zegary, zaciski - cały przód od nowszej, tylne koło - reszta starszy oryginał.

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: brakus » 26 wrz 2014, 16:14

Kello tak się składa że sevenka stoi w motorimporcie u Szymona gdzie już kupowałem kilkanaście motocykli dla siebie i znajomych jako sprzedawce mogę polecić w 100% - bardzo uczciwy koleś. Druga sprawa to jak najbardziej podjadę aby ja sprawdzić dla Ciebie i wystawić swoją opinię na jej temat. Jest tylko jeden tyci problem mogę to zrobić po tym weekendzie.
Pozdrawiam
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: TOMI » 26 wrz 2014, 16:18

Bo to jest ulepek, chociażby ze względu na kolor który raczej nie występował
w palecie kolorów tego modelu. A kolory silnika, kół i niuansów wspomnianych
przez marcina840 można całą listę zrobić.

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: brakus » 26 wrz 2014, 16:44

a widział ktoś taki "zlepek" :) kurde lagi srebrne zaciski czarne felgi złote zegary w chromie różne kolory lakieru :)
Obrazek
PIĘKNOŚĆ JAK DLA MNIE !!!
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

kello
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2014, 08:04
Motocykl: SilverWing

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: kello » 26 wrz 2014, 16:47

Jak dla mnie ten ostatni zlepek bardzo piękny i chętnie widziałbym go u siebie w garażu :) No to świetnie, po weekendzie mi pasuje, pewnie, że tak. Jak by było wszystko w porządku to bym sobie podjechał w weekend i zamienił Silver'a na Cebulkę.

A w Kutnie jakieś branie mają te CB750, bo kolejną sztukę interesującą znalazłem. Nawet przebieg ma odpowiedni do wieku.

http://otomoto.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 43426.html

siela
Senior
Senior
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:55
Motocykl: honda cb 750 seven fifty
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: siela » 26 wrz 2014, 18:11

ta druga propozycja wygląda atrakcyjniej ale oceniam go jako laik.

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: TOMI » 26 wrz 2014, 18:13

Ta miała szlifa bo lampa jest nie od Ikarusa :diabelek:

kello
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2014, 08:04
Motocykl: SilverWing

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: kello » 26 wrz 2014, 19:07

To w takim razie niech kolega brakus skupi się na tej jednej sztuce od znajomego komisu.. już i tak nadwyrężam trochę jego uprzejmość :) Tu jest chyba największe prawdopodobieństwo, że za te pieniądze będzie to w miarę dobry sprzęt.

Awatar użytkownika
szamanek5
stary Seveniarz
Posty: 513
Rejestracja: 03 gru 2011, 00:56
Motocykl: RC42 96`
Lokalizacja: Białystok

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: szamanek5 » 30 wrz 2014, 15:11

Ile jest motocykli które nie leżały ? To, że miała lekkiego szlifa to jeszcze o niczym nie świadczy ;)
W tej drugiej przynajmniej naklejki na zbiorniku są symetrycznie przyklejone i w tych miejscach gdzie być powinny w przeciwieństwie do tej szarej.
Urodziłem się po to by jeździć na moto ! ;)

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: Hyde » 30 wrz 2014, 17:19

Mi też się wydaje że ta wiśniowa jest lepsza, bo szara była cała malowana chyba gdyby to zrobił pasjonata to dla siebie i porządnie (na zdjęciach gdzie bak jest w zbliżeniu widać na dole jakieś bąble itp.), poza tym pierwszy raz widzę w sewence czarne amorki z przodu, wydaje mi się że motorek sporo przeszedł leżał w stodole bóg wie gdzie, gościu kupił za flaszkę odpicował i chce bóg wie jakie pieniądze.

Jak coś to tylko ta wiśniowa bo widać ze zdjęć że oryginalne części, prawdopodobnie lakier itp. Nie ma się co patrzyć na rocznik tylko na stan techniczny, rama i silnik, resztę można wymienić.

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: CB750 do oceny :)

Postautor: Leon » 05 paź 2014, 17:55

Dokładnie, szara cała malowana i to przez amatora. To że naklejki na baku i boczkach nakleił w złych miejscach to nagminne (najzdolniejsi zamieniają prawą na baku z lewą, efekt nieziemski bo Honda na skrzydłach leci wtedy w przeciwnym kierunku niż motocykl :) ) ale żeby i lagi pociągnąć to trzeba artysty-plastyka z zacięciem. Byłem w Kutnie jak szukałem 2 lata temu swojej maszyny ale nie wiem czy w tym samym komisie (gdzieś przy obwodnicy to było). Strata czasu. Wiśniowa w oryginale, można obejrzeć.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości