sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 12 wrz 2012, 19:35

Jak juz pisalem w powitalni noszę się z zamiarem zakupu cebuli.
Czy ktośz forumowiczów zna lub może coś powiedzieć na temat poniższego ogłoszenia? Opinie na podstawie zdjęć również mnie satysfakcjonują.
http://otomoto.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 79602.html
Rozważam również wyjazd do Śremu. Handlarz posiada dwie cebule. Pomijając to, że jego ogłoszenia czyta sie jak dobre kawały to jednak motor to motor.
http://gregorbike.otomoto.pl/honda-cb-7 ... 82096.html
http://gregorbike.otomoto.pl/honda-cb-7 ... 75713.html
marcysd

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Leon » 12 wrz 2012, 22:49

Granatowa w miarę wygląda, kierunki ma nieoryginalne (ciężarki steru chyba też), trzeba by obadać na żywo;
Bordowa to szrot, musiała gdzieś długo stać pod chmurką skoro nawet taki picer jak Gregor ze Śremu nie zdołał usunąć wszechobecnej korozji :shock: będą same wydatki po zakupie, do tego nieoryginalny pojedynczy wydech :dupa: (jak ten koleś pisze że stan dobry to znaczy że padaka, interesować się jedynie ogłoszeniami w których opisuje maszynę "jak nowa", "idealna" - wtedy jest szansa że sprzęt jest w miarę)
Fioletowa nie ma ciężarków w ogóle, lusterka i wydech nieoryginalne (ale chociaż podwójny), mimo tego może być najbardziej warta uwagi ze względu na cenę i fakt że była jeżdżona i serwisowana na bieżąco. Trzeba tylko dobrze obadać czy nie była dzwoniona.

tą oglądałeś? http://allegro.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 43554.html

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 13 wrz 2012, 08:02

Dzieki. Niestety do Nysy mam troche daleko z Kielc.
Mysle coby pojechac i obajżeć tą fioletową w Nieporęcie albo poczekać jak coś nowego sie pokaże.

Do czego służą ciężarki na manetkach? Ten z Nysy tez tych cieżarkow nie ma. Zaczynam sie zastanawiac nad tą opcją.

Po czym poznać, że wydech jest oryginalny?

Gdzie na tej fioletowej dopatrzyłeś sie rdzy?
marcysd

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Hyde » 14 wrz 2012, 04:56

Najpierw sobie zadzwoń do "gregorbike", coś koleś kręci bo dzwoniłem tam może 3 razy i zawsze nie było, były w drodze, zamówione itp.
chyba że miałem pecha? Po za tym jego motorki są strasznie wypucowane widać to najbardziej po kanapach bo są aż tłuste po jakiś czyściwach do tapicerek
;-/ Ostatecznie swoją kupiłem od prywatnego gościa koło Łańcuta i to bardzo tanio rocznik 2001 po małej przygodzie.

Widzę że jest też z Łańcuta ta grafitowa ale po budynkach na zdjęciu to nie ten sam gościu, moim zdaniem to najleprza oferta tylko looknąć.
odpalic itp. chociaż rocznik dość stary ale cena fajna i nie od handlarza.

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 14 wrz 2012, 16:09

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta niebieska od Gregora, z 96 toku nie powinna miec malowanego silnika i kol na czarno?
marcysd

Awatar użytkownika
Tomek_B
stary Seveniarz
Posty: 417
Rejestracja: 17 sie 2011, 21:06
Motocykl: Seveny już nie ma, jest boGSer
Lokalizacja: Grudziądz

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Tomek_B » 14 wrz 2012, 17:02

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta niebieska od Gregora, z 96 toku nie powinna miec malowanego silnika i kol na czarno?
Teoretycznie tak, ale w Niemczech date pierwszej rejestracji podają jako rok produkcji.

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Leon » 14 wrz 2012, 20:59

Po czym poznać, że wydech jest oryginalny?

Gdzie na tej fioletowej dopatrzyłeś sie rdzy?
Nie pisałem o rdzy na fioletowej tylko na bordowej, wydech oryginalny jest podwójny i ma charakterystyczny kształt (końcówka ścięta, czarny plastik jak patrzysz od tyłu), tak jak chociażby ta z Nysy.

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcin_z » 14 wrz 2012, 21:11

swoja kupiłem u Gregora i wszystko było i jest ok. odpicowana itp., ale co najważniejsze w oryginale i nie walona,
tej niebieskiej tarcze wymieniane, kierunki nieoryginalne, brak zaślepek na mocowaniu kierownicy,
bordową sobie odpuść, jeden wydech nie oryginalny
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Leon » 14 wrz 2012, 21:25

Tak, z Gregorem nie ma reguły - niektóre ogłoszenia wiszą od maja :shock: kiedy to ja szukałem moto, ale miał też wtedy jedną po prostu piękną - tylko ktoś mnie uprzedził :cenzura: Sprzedała się na pniu bodaj w dzień po zamieszczeniu ogłoszenia. Niemniej jednak mnie wkurza jak moto ocieka różnej maści lubrykantami, mam wtedy wrażenie że sprzedawca ma mnie za idiotę. Jestem zwolennikiem kupowania od użytkownika lub sprowadzania z Niemiec samemu.

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 16 wrz 2012, 13:45

No to sevenka została kupiona. Konkretnie z tego ogłoszenia. Kupiłem ja za 7000zł. Zdecydowałem się na nią z dwóch powodów. Ma dużo znaków szczególnych charakterystycznych dla normalnego użytkowania. Lekkie obicia na lakierze, ryski na baku, na przednim błotniku otarcia o chłodnicę od dobijania amorów. Widać również, że motocykl się przewrócił właścicielowi na lewą stronę. W efekcie czego porysowana jest mocno przednia lampa, obudowa zegara i pęknięty jest ten cieniutki stelaż wkładany pomiędzy półki. Oczywiście chamską owiewkę zdjąłem natychmiast. Zauważyłem również, że łącznik filtra z gaźnikiem jest klejony albo uszczelniany jakimś silikonem.
Motocykl zimny odpalił jednak za pierwszym razem, prowadził się ładnie prosto, biegi chodzą jak w masełku. Tarcze hamulcowe wyglądają niemal jak nowe, klocki były też niedawno wymieniane, napęd zdrowy.
W związku z powyższym zdecydowałem kupić ten motor i postawić na jego stan techniczny niż dalej oglądać sevenki z 92 roku w stanie jak igła (łącznie z lakierem).
Mam nadzieję, że będę zadowolony.

Galeria pierwszy zdjęć. Z tego wszystkiego zapomniałem zrobić zdjęcia ogólnego.
Napiszczę jak coś zauważycie swoim fachowym okiem.

PS: Czy bak jak się go obiema rękami złapie to się ma tak lekko bujać? W moich ruskach jest on skręcony na beton :lol:
marcysd

Awatar użytkownika
Tomek_B
stary Seveniarz
Posty: 417
Rejestracja: 17 sie 2011, 21:06
Motocykl: Seveny już nie ma, jest boGSer
Lokalizacja: Grudziądz

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Tomek_B » 16 wrz 2012, 14:25

Gratuluję zakupu oraz życzę samych radosnych kilometrów na nowej drodze ...
P.S. Bak buja się

alex62
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 196
Rejestracja: 10 maja 2012, 12:53
Motocykl: CB 750 SevenFifty
Lokalizacja: Sieradz

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: alex62 » 16 wrz 2012, 19:46

Marcyś - sprzęcior wygląda fajnie - czarny , jedyny słuszny kolor dla SF :P
A co z Twoimi lusterkami? Są? Na fotkach ich nie zauważyłem i poza tym masz jakieś inne klamki , chyba nie seryjne - przynajmniej ja mam bez regulacji :co:
Ale generalnie moto OK :spoko:
Stary młody motonita

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 16 wrz 2012, 20:02

A co z Twoimi lusterkami? Są? Na fotkach ich nie zauważyłem i poza tym masz jakieś inne klamki , chyba nie seryjne - przynajmniej ja mam bez regulacji :co::
Ano. Lusterka znajdziesz jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz, kłarbonowe :rotfl: - masakra - do wymiany na oryginalne, może lepiej, że ich nie znalazłeś. Manetka hamulca jest istotnie regulowana. Również gumy są chyba nieoryginalne bo SCOTA. Ta zmiana to też chyba wynik upadku, o którym wspominałem.

Mam też olejarkę do łańcucha. Jeszcze tylko nie kumam jak to działa.
Jutro postaram się wstawić zdjęcia z aparatu, a nie telefonu.

PS: Czy rury ramy odchodzące od główki ramy, w okolicach chłodnicy oleju u Was też mają lakier taki raczej brzydki, zmatowiały (
może od temperatury)?
marcysd

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcin_z » 16 wrz 2012, 22:20

ale tu nic niewidać :co:
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 17 wrz 2012, 16:26

No to teraz będzie widać.

Popatrzcie proszę i oceńcie. Nie podoba mi się parę rzeczy:
- mocowanie chłodnicy oleju,
- pokiereszowany lakier na ramie w okolicach chłodnicy oleju (może kluczami ktoś pochlastał, a w najgorszym wypadku wyciągał silnik),
- lagi jakby miały starty lakier, choć od wewnętrznych stron są oryginalne naklejki,
- manetka gazu lekko się rusza na kierownicy,
- no i niestety do zdjęcia pękniętego stelaża lampy przedniej nie obejdzie się bez zdjęcia górnej półki co już zostawię na zimę.

Oceńcie sami i dajcie swoją opinie. Sami pewnie wiecie jak bardzo potrzebuje w tym momencie zapewnienia, że moto jest w porządku :D
Lepsza gorzka prawda niż słodkie kłamstwo.
marcysd

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Mariusz » 17 wrz 2012, 17:07

Prawda rzeczywiście będzie gorzka ;)
Za dużo nie kombinuj tylko rejestruj i ciesz się jazdą - puki ciepło :moto:
Zimą będziesz miał dość czasu żeby się zająć tymi drobiazgami.
Bardzo ładny motorek, a to, że leżał to tylko zaleta - być może wyczerpał swój limit glebowania :rock:

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: KLOSZ » 17 wrz 2012, 20:07

Nie przypominam sobie, zeby blotnik z przodu dobijal do chlodnicy oleju, nawet przy pierdyknieciu w jakas wyrwe w asfalcie czy inny brak gruntu... dziwne. Moze cos z tym mocowaniem chlodnicy rzeczywiscie jest nie halo. Ogolnie zadnych tragedii nie widac, wiec jezdzic, smigac, nie marudzic :)

Olejarka daje na lancuch olej jak dostanie tym wezykiem gumowym podcisnienie z gaznikow.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 18 wrz 2012, 07:02

Tak, uchwyt chłodnicy jest nieoryginalny. Konkretnie to chłodnica jest obniżona płaskownikiem o kilka centymetrów. Nie wiedzieć dlaczego.
Ma ktoś z Kolegów fotkę tego uchwytu oryginalnego?
marcysd

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: Mariusz » 18 wrz 2012, 17:26

Proszę bardzo. :)

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
marcysd
Junior
Junior
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:34
Motocykl: K-750, DNIEPR, CB750

Re: sevenka w nieporecie - Wasze zdanie

Postautor: marcysd » 19 wrz 2012, 07:19

Dzięki Mariusz. U mnie chłodnica jest już na swoim miejscu. Myślę, że poprzedni właściciel zastosował ten płaskownik bo niezmiernie trudno jest włożyć nakrętkę śruby pod profil, do którego przykręcona jest chłodnica. Ale jak się chce do się wszystko da zrobić :)
marcysd


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości