pilna pomoc

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
zoombie

pilna pomoc

Postautor: zoombie » 11 maja 2011, 02:22

Witam serdecznie
Nie mogę sie zarejestrować wiec napisze temat tutaj a mianowicie.
Przyszedł czas na wymianę uszczelniaczy ale nie obeszło sie bez niespodzianki. Dokładniej o panewkę w śliniącej sie ladze. Jest dosyć bardzo starta. Zamówione już o Hondy wiec jeszcze w tym tyg będą.A teraz moje pytania odnoście tego problemu.
-Czy ktoś miał już taki problem?
-Jeżeli miał to jak bardzo to oddziałuje na lagę mianowicie panewka starta a co z lagą w środku czy ściera sie tak samo bardzo jak panewka? Niby Powinna być twardsza od panewki ale nie mam do tego pewności a aby to zdiagnozować to ciężka sprawa żeby zajrzeć tak do środka.
Pozdrawiam i liczę na sprawną pomoc :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: pilna pomoc

Postautor: Wojtas » 11 maja 2011, 09:28

Aby zdiagnozować zużycie goleni wewnątrz potrzebujesz takiego przyrządu pomiarowego: http://allegro.pl/srednicowka-z-czujnik ... 89940.html.
Taki przyrząd maja zakłady w których szlifuje się cylindry. Wymyj ładnie goleń w benzynie ekstrakcyjnej, inaczej pomiar może być nie dokładny...a pan dokonujący pomiaru niechętny :P
Goleń nie powinna się wytrzeć praktycznie wcale. Panewka jest właśnie po to zrobiona z materiału łatwo ścieralnego, aby nie wycierała się goleń.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

zoombie

Re: pilna pomoc

Postautor: zoombie » 11 maja 2011, 15:13

znaczy mi to robi znajomy mechanik który zajmuje sie naprawą motocykli z 15 lat i jest najlepszy w okolicy. Tak pytam bo mówił ze w porządku a ja jednak miałem maleńkie obawy i wolałem zapytać :):)


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości