Gaśnie na wysokich obrotach.

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Mafi

Gaśnie na wysokich obrotach.

Postautor: Mafi » 12 mar 2011, 20:21

Witam,

Na początku chciałbym z góry przeprosić, że piszę w tym dziale, ale rejestracja na forum nie działa, w związku z tym nie mogę pisać postów w dziale mechanika.

Mój problem z sevenką polega na tym, że jadąc na niskich obrotach (tak do ok 3 tys.) wszystko działa pięknie. Kłopoty zaczynają się gdy jadę z większymi prędkościami a co za tym idzie na wyższych obrotach. Po przejechani ok 1-2 km motocykl zaczyna się dławić, przestaje przyspieszać i w końcu gaśnie. Przy próbie ponownego odpalenia zazwyczaj nie udaje się jej odpalić za pierwszym razem. Czytałem już różne opinie, niektórzy mówią że to może być wina wężyka podciśnienia, że zagięty zasysa się albo nie podaje odpowiedniej ilości paliwa. W każdym razie stawiam na kłopoty z zasilaniem silnika w paliwo. Co o tym sądzicie? Spotkaliście się z czymś podobnym?

Z góry dziękuję za wszelkie porady :)

Awatar użytkownika
davidson
Wampir
Posty: 570
Rejestracja: 10 gru 2006, 10:42
Motocykl: EX sevenfifty:) XJR 1300
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Gaśnie na wysokich obrotach.

Postautor: davidson » 12 mar 2011, 23:20

zacznij od najprostszej rzeczy. odkręć kranik paliwa i sprawdź czy nie nazbierał się tam syf, jeżeli tak to przy wiekszych obrotach gdzie moto potrzebuje większej dawki paliwa to paliwo nie dochodzi i moto gasnie. jeśli cos będzie na kraniku to wyczyśc zbiornik i będzie git ;)
生まれた野生する
Obrazek

Mafi

Postautor: Mafi » 13 mar 2011, 00:05

Dziękuję za podpowiedź. Jutro to sprawdzę i powiem czy pomogło :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Gaśnie na wysokich obrotach.

Postautor: Wojtas » 13 mar 2011, 14:27

Jeszcze prościej to uruchom motocykl przy uchylonym korku paliwa. Jeżeli to nic nie pomoże, to zdejmij wężyk paliwowy z kranika i podepnij jakikolwiek pojemnik z benzyną. To da odpowiedz czy kranik prawidłowo funkcjonuje.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Mafi

Re: Gaśnie na wysokich obrotach.

Postautor: Mafi » 13 mar 2011, 17:15

Ok, dzięki ;] sprawdzę na dniach, bo dzisiaj nie miałem czasu...zerknąłem tylko na wężyk paliwa, jest na nim plastikowa osłona (kołnierz) która powoduje, że zagina się pod kątem prostym tuż przy kraniku. Wydaje mi się, że przez to może nie przepuszczać odpowiedniej ilości paliwa. Najpierw to sprawdzę a jak nie pomoże, to zastosuje się do waszych rad. Jak już się uporam z problemem to dam znać kto miał rację i kto ma u mnie piwo ;]

Mafi

Re: Gaśnie na wysokich obrotach.

Postautor: Mafi » 26 mar 2011, 14:41

Wojtas miał rację, powodem gaśniecia był zapchany przewód doprowadzający powietrze do baku. Masz u mnie piwo ;]


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości