Opinia

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Jedrek

Opinia

Postautor: Jedrek » 02 lut 2010, 22:46

Witam.
Proszę o opinie na temat tej Hondy zawartej w linku http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1665098 oraz http://allegro.pl/item907782688_honda_c ... 8_rok.html.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opinia

Postautor: KLOSZ » 02 lut 2010, 23:23

Ten cyrwony lezal na obu stronach, widac dosc duzo rudej (jak to u brytoli bywa), ten wydech od czapy zupelnie i sie mi nie podoba, ale to juz subiektywna opinia. Ja bym go olal i nie zawracal sobie nim glowy.

Ta druga sztuka, albo wypicowana przez Niemca, albo przez handlarza. Nieoryginalne lusterka, dziwna roznica miedzy wygladem ciezarkow na kierownicy (moze to byc kwestia zdjecia, ale cos mi sie jakos znacznie roznia), od bidy moznaby spojrzec, chociaz jakos tak wychodzi z moich wewnetrznych przemyslen, ze Srem to jakas kuznia kowalstwa artystycznego jest, wiec bylbym nieufny.

Moze popatrz na ogloszenia na tym forum (pojawiaja sie tu co rusz znane, forumowe egzemplarze do wziecia). Byl tez gosc "specjalizujacy" sie w sprowadzaniu sevenek w dobrym stanie. Gosc byl z Puszczykowa, namiarow nie pomne, ale jak poszperasz tym forum to znajdziesz, bo byly kilkukrotnie podawane.

Uwaga generalna i powszechnie znana: nie napalac sie i na ogledziny zabierac kogos z jakas wiedza motocyklowa i "zimna" glowa ;)

Powodzenia.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Opinia

Postautor: brakus » 03 lut 2010, 01:20

Ja powiem tak: jeśli oponki robione są plakiem to na pewno jakieś rękodzieło tam było. Odstraszają mnie plakowcy.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Jedrek

Re: Opinia

Postautor: Jedrek » 03 lut 2010, 13:55

Dziękuję za wszystkie uwagi i dobre rady.
Pozdrawiam forumowiczów. P.J.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Opinia

Postautor: Wojtas » 03 lut 2010, 16:13

Ten cyrwony lezal na obu stronach, widac dosc duzo rudej
Napisz mi proszę jak jesteś w stanie na podstawie 1 zdjęcia powiedzieć że leżała na obu stronach i że widać rdzę :co: :co: :co: Muszę się udać do okulisty chyba, bo już nie dowidzę :shock:
Co do zielonej to różnicy w ciężarkach kierownicy też nie widzę :? i dlaczego "od bidy" skoro motocykl wygląda na "nie umęczony". Ładnie wyczyszczony do sprzedaży jest, to fakt ale czy to go automatycznie przekreśla? Lusterka wydaje mi się zostały wymienione gdyż w orginalnych Niemiec być może niewiele widział.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opinia

Postautor: KLOSZ » 03 lut 2010, 16:35

Oj udaj sie Wojtas, udaj..., ale nie bede taki, zacytuje Ci z aukcji:

"WIĘCEJ ZDJĘĆ NA http://WWW.MOTOIMPORT.FRIKO.PL. ;)

A "od bidy" to dlatego, ze nie ufam sprzetom picowanym do sprzedazy, a jesli jeszcze pochodzi od handlarza z oklicy z ktorej widzialem/slyszalem o wielu minach to juz w 100% zapala mi sie czerwona lampka alarmowa - motocykl nie wyglada na umeczony jak slusznie napisales i dlatego, w polaczeniu z wrazeniami opisanymi powyzej napisalem "od bidy". Co do ciezarkow, to na moje oko wyglada na to, ze jeden jest typowo poobcierany, natomiast drugi wyglada na funkiel nowke, oryginalna ale funkiel nowka, wiec mu nie ufam bez blizszego obejrzenia. Moze to byc kwestia zdjecia, a moze fakt. Z lusterkami oczywiscie masz racje, zauwazylem jedynie, ze sa nieoryginalne.
Moze byc takie wyjasnienie?
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Opinia

Postautor: brakus » 03 lut 2010, 17:07

Właśnie jestem na etapie poszukiwań motorka i widziałem kilka szt z okolic poznania (śrem, września, leszno, opalenica). Zgadzam się z Kloszem że to region kowalski z zapędami picowni. Oczywiście nikt nie mówi ze wszyscy tam są od rękodzieła ale 80% sprzętów jest picowane na handel.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opinia

Postautor: KLOSZ » 03 lut 2010, 17:13

Noooo wspomniane wczesniej Puszczykowo tez gdzies w okolicy Poznania jest, a miejsce raczej chwalone za sprowadzone sprzety.

O, chyba znalazlem: http://www.ejm-motocykle.pl/index.php jesli sie myle, ze to to, to niech mnie ktos skoryguje.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Opinia

Postautor: Wojtas » 03 lut 2010, 17:35

Fakt, nie spostrzegłem linka do fotek. Moto wygląda jak po ewentualnych "parkingówkach" raczej nic poważnego.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Hubert-

Re: Opinia

Postautor: Hubert- » 09 lut 2010, 16:13

http://allegro.pl/item907782688_honda_c ... 8_rok.html
Nie oryginalne amortyzatory, tłumik.
Zapewne ma dużo dużo większy przebieg, stąd wymienione amortyzatory.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1665098
Strasznie wypicowany.
Nie podoba mi się nie oryginalny tłumik w Sevence. Nie pasuje do tego motocykla.


Jak daleko masz do obydwu motocykli?

Myślę że coś lepszego można znaleźć do 9 tys. zł.

Awatar użytkownika
davidson
Wampir
Posty: 570
Rejestracja: 10 gru 2006, 10:42
Motocykl: EX sevenfifty:) XJR 1300
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Opinia

Postautor: davidson » 16 lut 2010, 16:41

jak szukasz czegoś pewnego, a rok '93 bierzesz pod uwagę, to moja jest wciąż do sprzedania. mogę ci wysłać foty na maila.
pozdro
生まれた野生する
Obrazek

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Opinia

Postautor: LuTo » 16 lut 2010, 23:44

Od Dawida bierz w ciemno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
========
LuTo
Obrazek

Jedrek

Re: Opinia

Postautor: Jedrek » 06 mar 2010, 15:41

Witam ponownie.
Byłem w rozjazdach i nie miałem okazji zajrzeć na forum oraz mam problem z kodem potwierdzającym (nie wyświetla się na moim komputerze), więc korzystam z uprzejmości znajopmych.
Dziękuję za propozycje i jeżeli macie czas to proszę odpowiedzieć na parę pytań:
1. Znalazłem Hondę cb 750, a jej właściciel powołuje się na powyższe forum przesyłam link dot. tego motocykla:
http://www.bikepics.com/members/kubatin/00cb750/
czy ktoś z Was może zweryfikować tę znajomość?
2. Ile kosztuje synchronizacja gaźników i jaki jest czasookres wykonywania tej czynności?
3. Czy przebieg 54 000 km dla ww. Hondy, silnika jest do przyjęcia, czy trzeba liczyć się z jakimiś dodatkowymi usterkami, wydatkami?
Pozdrawiam. P. J.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opinia

Postautor: KLOSZ » 06 mar 2010, 17:43

To motocykl Vovy z naszego forum. Wczesniej nalezal do LuTo, ktory sie tu gdzies powyzej wypowiedzial. Sprzet ze znana historia, pod niejednym forumowiczem tu u nas juz jezdzil. Polecam :)

Dla przykladu i zobrazowania "wedrowek sevenkowych" na forum, wrzuce fotke ze spotkania w Iwicznej, w kwietniu 2009 roku:

Obrazek

Pierwsza z lewej sevenka (ta ze srebrnym kaskiem na lusterku) to moja ex, obecnie Huberta z tego forum, druga natomiast to sevenka, ktora byla w rekach LuTo, a obecnie jest u Vovy, ktory wlasnie zamierza ja sprzedac. Dla rozszerzenia ciekawych historii forumowych dodam, ze wspomniana, swoja czarnule te ze zdjecia kupilem tez od kolegi z tego forum, a swoja wczesniejsza czarnule sprzedalem innemu koledze z tego forum... poki co nie slychac bylo nigdy glosow zawodu z powodu zakupu "forumowego" sprzeta, wiec.... nie zastanawiaj sie, kupuj :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Opinia

Postautor: LuTo » 07 mar 2010, 14:40

sevenka, ktora byla w rekach LuTo, a obecnie jest u Vovy, ktory wlasnie zamierza ja sprzedac.

dla ścisłości dodam, że Vova jest trzecim właścicielem w PL, i trzecim użytkownikiem z tego forum. Pierwszym właścicielem był coliniak , od którego ja przytargałem cebule. Motór przyjechał w ogóle z DE.
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Re: Opinia

Postautor: ZibiFire » 07 mar 2010, 17:11

... Motór przyjechał w ogóle z DE.
ale z którego DE, District of Equador czy Demokratishe Republic of Ethiophia ??? :P
ZF
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: Opinia

Postautor: LuTo » 07 mar 2010, 18:39

z Dolnego Emilinowa :-P
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
vova
stary Seveniarz
Posty: 487
Rejestracja: 04 paź 2008, 13:10
Motocykl: Ex-CB750SF/Ex-FZ6-SAFazer
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinia

Postautor: vova » 07 mar 2010, 21:53

Ja się nie wypowiadam bo koledzy Ci i tak całą prawdę powiedzą! :naughty:
Zbieram na pampersy dla córeczek, przyjmuje we wszystkich walutach i każdą ilość pieniężną!


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości