2 pytania?

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Awatar użytkownika
bil66
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:13
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Opole

2 pytania?

Postautor: bil66 » 21 sie 2009, 18:12

1) Czy wie ktoś może dlaczego CB SF nie ma na oficjalnej stronie hondy? Jest jakiś szczególny powód? Nawet szukając akcesorii model Honda CB Seven Fifty wogóle tam nie widnieje. Hmmmm Może ktoś mi to wyjaśnić?
2) Czy strona http://seven-fifty.prv.pl/ bedzie kiedyś rozbudowana? Nie wie ktoś?

Prosił bym o jakieś linki do stronek albo tytuł jakiejś literatury gdzie można coś konkretnego na temat sevenki poczytać. Jestem świeży ale chciał bym to zmienić.
Pozdrawiam

yarecki
stary Seveniarz
Posty: 450
Rejestracja: 05 mar 2009, 21:22
Motocykl: SF,FJR 1300,Bandit 650s Vstrom
Lokalizacja: Ostrzeszów , Wielkopolska

Re: 2 pytania?

Postautor: yarecki » 22 sie 2009, 22:48

Witam,Sarszyzna :blaga: forumowa w ten weekend bawi się na spotkaniu ,tak że na szczegółowe odpowiedzi musisz poczekać po weekendzie ,pozdrawiam :spoko:

Awatar użytkownika
bil66
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:13
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Opole

Re: 2 pytania?

Postautor: bil66 » 22 sie 2009, 23:20

już się bałem że zostałem "olany" ;P Chociaż widze że ludzie tu są naprawde w deche wiec czekam z cierpliwością.

a tak dodatkowo to jak świeci mi się ta czerwona lampka oleju (pierwsza z lewej) to oznacza że mam za moło oleju czy co? Co jeśli nie wiem jaki wcześniej był zalany olej. W tym sezonie ze względów zdrowotnych i tak nie moge za bardzo jeżdzić :sciana: wiec opłaca się coś dolewać jeśli na następny sezon i tak planuje wymiane. A jeśli chodzi o wymiane.... nie wiem jaki tam był wcześniej lany olej. Jest to motocykl z niemiec (jak coś to przedstawiałem się w przedstawialni). Jest w motocyklach dawana gdzieś notka jaki olej się leje? Jeśli nie to czy moge nalewając olej nalać poprostu nowy dobry taki jaki mi polecicie? :)
pozdrawiam starszyzne forumową i życze miłej zabawy

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: 2 pytania?

Postautor: LuTo » 23 sie 2009, 15:53

"starszyzna " powoli wraca ;)

co do litaratury, to proponuję przebrąc przez forum - wystarczy
co do wuwy, ti aktualizacje są średnio raz na rok, albo 2 i tak pewnie zostanie :-P

Jak Ci się pali lampka, to pewnie nie masz oleum, wyciągnij bagnet i sprawdż
Jak nie wiesz co było zalane, to wlej półsyntetyk 15W40 np. wymień przy okazji filtr ofkors. A marka oleju praktycznie bez różnicy, ważne żeby była do 4T
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
bil66
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:13
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Opole

Re: 2 pytania?

Postautor: bil66 » 23 sie 2009, 21:37

lampka się pali tylko przy zgaszonym a że wczoraj sobie dość dużo poczytałem tu na forum więc wiem że powinna się świecić:))) tak wiec luz. Mimo to olej jakoś niedługo na wszelki wypadek wymienie.

Awatar użytkownika
vova
stary Seveniarz
Posty: 487
Rejestracja: 04 paź 2008, 13:10
Motocykl: Ex-CB750SF/Ex-FZ6-SAFazer
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2 pytania?

Postautor: vova » 23 sie 2009, 21:40

Luto zależy czy pali mu sie na odpalonym silniku czy nie, bo jak kolego przekręca kluczyk i pali sie lampka oleju, to zawsze sie pali bo pompa oleju nie jest uruchomiona, ale jak sie pali przy uruchomionym silniku, to wtedy to może być brak oleju!
A nie ma na stronie Hondy bo CB 750 Seven Fifty nie produkują od 2003 roku, wtedy zjechało ostatnie moto z taśmy, ale słyszałem ze chyba w Japonii nadal produkują ale na Europe na pewno już nie z powodu dużych emisji spalin. :na_twarz:
Zbieram na pampersy dla córeczek, przyjmuje we wszystkich walutach i każdą ilość pieniężną!

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: 2 pytania?

Postautor: lopuch » 23 sie 2009, 23:18

Produkująw Japan i tam dalej jest w ofercie http://www.honda.co.jp/motor-lineup/cb7 ... index.html
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
bil66
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:13
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Opole

Re: 2 pytania?

Postautor: bil66 » 24 sie 2009, 01:43

kuuuuuuuura....ładniusie!

tak wiec skoro z olejem już wiem co i jak to mam jeszcze takie pytanko...co to za korek z napisem 'don't open' bo mnie świeżbi ;P /pod deklem do przedniej zębatki/

Awatar użytkownika
lopuch
stary Seveniarz
Posty: 608
Rejestracja: 22 mar 2008, 22:47
Motocykl: black
Lokalizacja: Poznań / Złotów

Re: 2 pytania?

Postautor: lopuch » 24 sie 2009, 23:57

odnosnie du not ołpen już było bodajże w dziale mechanika - sircznij :)) czytać czytać - :P
Pozdr
Łopuch
Amici fures témporum ;)

Dotknięcie kolektora po 300km - bezcenne :D

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: 2 pytania?

Postautor: LuTo » 25 sie 2009, 08:03

co to za korek z napisem 'don't open' bo mnie świeżbi ;P
lopuch co prawda ci napisal zebys sobie poszukal, ale ja ci podpowiem
nie otwieraj tego, bo silnik moze stacic kompresję i zapowietrzy sie układ chłodzący
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: 2 pytania?

Postautor: lesor » 25 sie 2009, 19:09

odnosnie du not ołpen już było bodajże w dziale mechanika - sircznij :)) czytać czytać - :P
Było w 2005 roku :)

To jest stary korek wlewu oleju. Stary znaczy w CBX750 w tym miejscu był korek wlewu oleju, dekiel sprzęgła nie miał korka.
Możesz sobie openąć ten korek żeby zaspokoić ciekawość, ale na zatrzymanym i pochylonym na prawo motocyklu.
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
bil66
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:13
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Opole

Re: 2 pytania?

Postautor: bil66 » 01 wrz 2009, 01:14

dzieki dzieki:) nie bylo mnie pare dni wiec nie miałem mozliwosci czytania. Nie jestem az taki ciekawski zeby go otwierac. Tak tylko chciałem wiedziec. Musze jeszcze dogłębniej wczytać się w mechanike.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości