Prośba o ocene.....

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Krzychu_1981

Prośba o ocene.....

Postautor: Krzychu_1981 » 14 lip 2009, 13:56

Witajcie!

Tak jak w temacie mam prośbę czy moglibyście rzucic okiem na te dwa egzemplarze i podsunąć pomysł o co ewentualnie popytać przy oględzinach.
W przyszłym tygodniu będę miał możliwość osobiście popatrzeć na motorki.


http://aukcje.gazeta.pl/show_item.php?item=684751668


http://motogielda.interia.pl/honda-cb-7 ... 44443.html

Dziękuję
PS. Kiedy już kupie natychmiast się zarejestruje.

Piotrek82
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 169
Rejestracja: 12 gru 2008, 01:02
Motocykl: FZS 600
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Piotrek82 » 14 lip 2009, 21:55

Na ten pierwszy motocykl nawet bym na Twoim miejscu nie patrzył. To wersja CB 750 o nazwie Nighthawk, robiona na rynek USA-ma gorsze hamulce(pojedyńcza tarcza z przodu i bęben z tyłu sic!), mniejszy bak paliwa i moim zdaniem jest to dość brzydki motocykl. Poza tym plastikowe boczki mają napis seven fifty-nie są orginalne, bo powinno być Nighthawk. Co do 2 moto to jest już prawdziwe seven fifty. Pierwsze co rzuca się w oczy to okrągłe lusterka-raczej takich nie montowała fabryka. Poza tym trzeba się przejechać i posprawdzać kilka rzeczy jak to w używce. Poczytaj forum w dziale mechanika to będziesz mądrzejszy.
PS. fajny artykuł http://www.scigacz.pl/Uzywana,Honda,CB7 ... ,2094.html

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Czyzyk
Senior
Senior
Posty: 135
Rejestracja: 30 wrz 2008, 22:07
Motocykl: Honda CB Seven Fifti. Viadro
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Czyzyk » 14 lip 2009, 22:50

Pierwszy jak wspomniał Piotrek 82 to Nigthawk,Bardzo oryginalny motorek, czyli problemy. :sciana: Drugi to Prawdziwa sewena. :rock: :3msie:
Moją uwagę zwrócił bak paliwa,z dwóch stron inne wgniecenia ,na pewno leżał na prawej,ale jak mocno trza sprawdzić na główce ramy.po prawej stronie brak jednego wkrętu blachy osłaniającej wydech,bak po lewej jakiś dziwny na dolnym rancie ,przyjrzyj się temu z bliska.Najlepiej się przejechać ,a ogladać z negatywnie nastawioną osobą.A i tak zrobisz jak będziesz chciał. :serduszka:

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: KLOSZ » 15 lip 2009, 00:07

Lezec to ta sevenka lezala na obu stronach, bo ma charakterystyczne wgniotki na zbiorniku od kierunkowskazow. Nie mowie, ze musial byc dzwon czy cos, ale lezala z pewnoscia. Z jednej strony otarcie na deklu sprzegla i wieksza wgniotka na zbiorniku wskazywalyby na krotkie przeszlifowanie po asfalcie. Z dugiej strony to mogla byc parkingowka, ot motocykl sie przewrocil...
Skreslac bym nie skreslal, ale bym sie dokladnie przyjrzal w szczegolach, no i sprawdzil jak jezdzi...
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

NH

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: NH » 15 lip 2009, 06:28

Na ten pierwszy motocykl nawet bym na Twoim miejscu nie patrzył. To wersja CB 750 o nazwie Nighthawk, robiona na rynek USA-ma gorsze hamulce(pojedyńcza tarcza z przodu i bęben z tyłu sic!), mniejszy bak paliwa i moim zdaniem jest to dość brzydki motocykl.
Na NH nie gadaj! :wsciekly:
To dobry moto!!! Z tyłu bęben fakt... ale tyłu i tak używa się awaryjnie, a bęben w zupełności wystarcza, i koło od razu staje w miejscu. poza tym bęben jest bardziej bezobsługowy. uważam to za plus NH. Jedna tarcza z przodu jest minusem, na stalowym oplocie jest trochę lepiej, a poza tym jedna tarcza to wymiana jednego zestawu klocków a nie dwóch, i ewentualnie jednej tarczy a nie dwóch. Tak więc NH na pewno jest tańszy i w zakupie i utrzymaniu. poza tym silnik ten sam. a większe koło z przodu jest plusem na "polskich drogach" i podobać się może.
Że bardziej orginalny... fakt ale to plus a nie żaden problem. większość części posauje od SF a plastiki i inne też pojawiają się na allegro.
Co do baku, nie znam danych katalogowych ale pojemność zbiornika paliwa jest bardziej niż zadowalająca. I pisząc że to moto nie jest warte uwagi piszesz bzdury! Ku...wa ale ciśnienie mi podniosłeś :sciana:

Krzychu_1981

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Krzychu_1981 » 15 lip 2009, 09:08

Dziękuję za pomoc!
W przyszłym tygodniu jadę ogladać i już wiem o co poptytać ( na czym zbijać cene w razie czego ).....jednak nie ma to jak wprawne oko.

Piotrek82
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 169
Rejestracja: 12 gru 2008, 01:02
Motocykl: FZS 600
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Piotrek82 » 15 lip 2009, 11:25

Drogi "NH" ja pisze to z punktu widzenia posiadacza SF. NH jest po prostu gorszym motocyklem i nikt normalny temu nie zaprzeczy, a moim zdaniem jest też brzydki. Zalezy co do czego porównywać, bo jeśli NH do np. MZ to jest to po prostu motocykl genialny. Nie ma się co denerwować :mrgreen:

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: rosso-nero » 15 lip 2009, 11:45

Drogi "NH" ja pisze to z punktu widzenia posiadacza SF. NH jest po prostu gorszym motocyklem i nikt normalny temu nie zaprzeczy, a moim zdaniem jest też brzydki. Zalezy co do czego porównywać, bo jeśli NH do np. MZ to jest to po prostu motocykl genialny. Nie ma się co denerwować :mrgreen:
To są rzeczy, że nikt nie zaprzeczy :diabelek: . Brzydal, brzydal :P .

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Wojtas » 15 lip 2009, 14:33

Drogi "NH" ja pisze to z punktu widzenia posiadacza SF. NH jest po prostu gorszym motocyklem i nikt normalny temu nie zaprzeczy, a moim zdaniem jest też brzydki. Zalezy co do czego porównywać, bo jeśli NH do np. MZ to jest to po prostu motocykl genialny. Nie ma się co denerwować :mrgreen:
Po pierwsze to PIERDOLISZ PAN głodne kawałki z "punktu użytkownika jeżdżącego dookoła osiedla i to tylko w niedzielę" a nie posiadacza SF.
Po drugie miałem NH przez 2 sezony, SF również 2 sezony. Powiem że lepiej mi sie jeździło NH :D . Mógłbym przytoczyć kilka argumentów za.
Po trzecie o gustach się nie dyskutuje, wiec nie pisz że jest brzydki skoro się Tobie nie podoba. Jest to jedna z żelaznych zasad tego forum.
Po czwarte możesz sobie jedynie SF porównać do MZ gdyż jesteś właścicielem SF właśnie.
Po piąte faktycznie nie ma się co denerwować :mrgreen:
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: KLOSZ » 15 lip 2009, 15:08

Mógłbym przytoczyć kilka argumentów za.
Tak, tak, przytocz pliz. Zostanie dla potomnych.

:moto:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Trollski
stary Seveniarz
Posty: 253
Rejestracja: 09 sty 2008, 09:38
Motocykl: Locha
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Trollski » 15 lip 2009, 15:13

zaraz kurwa dojdziemy do konkluzji ze junak najlepszy bo ma beben z przodu i tyłu to na klockachsiue oszczedza ...

NH to taka niedojebana sevenka, nie oszukujmy sie.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: KLOSZ » 15 lip 2009, 15:38

Trollski, skad Ty tyle "zagranicznych" slow znasz chlopie? :shock:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Wojtas » 15 lip 2009, 16:09

Żeby nie było, to są MOJE SUBIEKTYWNE ODCZUCIA !
W NH jest inny kąt główki ramy, przez co większy rozstaw kół, dzięki czemu motocykl zachowuje się "łagodniej" na nierównościach, i przyjemniej się prowadzi.
Z przodu jest większe koło, dzięki czemu motocykl jest mniej wrażliwy na nierówności polskich dróg.
Przełożenie wtórne ma tylną zębatkę 38 zębów, dzieki czemu silnik nie "wyje" na wyższych obrotach, a spalanie jest przynajmniej o 1,5l mniejsze na 100km.
Mnie NIGDY nie brakowało hamulców w NH (a nie jeżdżę jak emeryt) ,może opinia o słabości przedniego pojedyńczego hamulca przedniego to kwestia złego serwisowania? lub kiepskiej jakości klocków made in china?. , a wiadomym jest chyba wszystkim że udział tylnego hamulca w ogólnym bilansie to może ze 20%, więc texty o junakowym bębnie i o oszczędności na klockach to nieporozumienie. Poza tym działanie tylnego bębnowego hamulca jest o wiele lepiej wyczuwalne, co ma duże znaczenie gdy jest ślisko.
NH to taka niedojebana sevenka, nie oszukujmy sie.
Będę obstawał przy swoim, że tak w cale nie jest.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
Czyzyk
Senior
Senior
Posty: 135
Rejestracja: 30 wrz 2008, 22:07
Motocykl: Honda CB Seven Fifti. Viadro
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Czyzyk » 15 lip 2009, 22:07

Pierwszym pierwowzorem tych motocykli była Honda CB 750 Four z 1968 i to od niej wszystko się zaczęło cztery gary tarcze z przodu wałek rozrządu w głowicy piątka skrzynia elektryczny zapłon Honda stworzyła pierwszy superbike . :jupi: :rock:

NH

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: NH » 16 lip 2009, 14:30

Czyzyk według mnie pierwszym superbikem był Münch zaprezentowany w 1966r.

NH

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: NH » 16 lip 2009, 14:49

Drogi "NH" ja pisze to z punktu widzenia posiadacza SF. NH jest po prostu gorszym motocyklem i nikt normalny temu nie zaprzeczy, a moim zdaniem jest też brzydki. Zalezy co do czego porównywać, bo jeśli NH do np. MZ to jest to po prostu motocykl genialny. Nie ma się co denerwować :mrgreen:
Gorszym? Jest takim samym motocyklem, ustępuje tylko dwoma tarczami z przodu SF. bo tarcza z tyłu jest naprawdę zbędna. Nie piszę że NH jest lepszy, ale porównując osiągi są takie same, wygląd się niektórym pdooba, a NH na pewno jest tańszy w eksploatacji i przy zakupie. I bym na miejscu założyciela tematu poważnie się zastanowił nad NH.

Widzę że Wojtas ma jako jedyny coś sensownego do powiedzenia. Tym bardziej że posiadał oba sprzęty.

Reszta nie warta jest komentarza

Widzę że NH jest traktowane przez użytkowników SF z góry :/ żenada...

Awatar użytkownika
Trollski
stary Seveniarz
Posty: 253
Rejestracja: 09 sty 2008, 09:38
Motocykl: Locha
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Trollski » 16 lip 2009, 17:03

Kloszku kochany, pracuje w IT, tutaj sie czesto uzywa obcojezycznych słow :) i polskich i angielskich :)

Wojtas jak ty nie widzisz roznicy pomiedzy 3 tarczami a 1 tarcza to sorry :)
Sevenka jest bardzo ciezkim motocyklem , zalana, gotowa do drogi i z bikerem 100 kg ( to tu chyba srednia) :)

mnie zastanawia dlaczego nighthawk 650 ma 2 tarcze z przodu a 750 jedną :) spora rzedowa czwórka i jedna tarcza mi do siebie nie pasuja po prostu, jedna tarcza to do virago 535 pasuje :)

peace and love ! :) :3msie: :3msie: :3msie:

sevenka uber alles, reszta to pstrokate pedalstwo !

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Wojtas » 16 lip 2009, 20:31

Wojtas jak ty nie widzisz roznicy pomiedzy 3 tarczami a 1 tarcza to sorry :)
Widze roznice, pewnie jest takowa= glupi nie jestem, ale 1 tarcza+ beben daje z powodzeniem rade (sprawdzone organoleptycznie :P ) Przypuszczam ze Ty nie miales okazji pojezdzic NH , wiec nie masz porownania, a sugerujesz sie tylko liczba tarcz.
Sevenka jest bardzo ciezkim motocyklem , zalana, gotowa do drogi i z bikerem 100 kg ( to tu chyba srednia) :)
Nie ubarwiaj, ciezka to jest np: HONDA GOLD WING a nie sevenka.
mnie zastanawia dlaczego nighthawk 650 ma 2 tarcze z przodu a 750 jedną :) spora rzedowa czwórka i jedna tarcza mi do siebie nie pasuja po prostu, jedna tarcza to do virago 535 pasuje :)
Mnie tez to zastanawia.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
Trollski
stary Seveniarz
Posty: 253
Rejestracja: 09 sty 2008, 09:38
Motocykl: Locha
Lokalizacja: Gliwice

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Trollski » 17 lip 2009, 14:37

Wojtas nie powiesz chyb ze sevenka jest lekkim naked bikiem.

Hornet czy fazer mimo wszystko sa sporo zlejsze.
konkurnecja wszedzie montuje podwójna tarcze z przodu, czy to suzuki, czy kawasaki czy yamaha.
mimo wszystko 73 KM to jest juz jakas moc.

ja poprzednio jezdziłem honda shadow 750 ktora wazy tyle samo. i miałem dzwona bo 1 tarcza hamulcowa niestety nie uratowała mnie.
po przesiadce na sevenfifty pierwsze co mi sie cholernie rzuciło w oczy to nie przyspieszenie ale wlasnie ostrosc hamulców.

Po prostu zastanawia mnie czemu do tego motocykla dano tylko 1 tarcze z przodu.
naved divka 600 mimo 10 koni mniej ma 2 tarcze od jakiegos tam rocznika.

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: lesor » 17 lip 2009, 15:13

NightHawk był celowany w Amerykę, a tam się jeździ wolniej.
Ale nie popadajmy w przesadę, że druga tarcza uczyni cud.
Dobrze zaciśnięta klamka zablokuje każde koło czy ma jedną, czy dwie tarcze.



Znam jeszcze lepszą teorię z internetu: motocyklom z jedną tarczą podczas hamowania krzywi się zawieszenie i skręca w stronę, po której jest tarcza. :lol:
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prośba o ocene.....

Postautor: Wojtas » 17 lip 2009, 15:39

Sevenka plasuje się gdzieś po środku w kwestii masy motocykla. Hornet i Fazer są dużo nowszymi motocyklami, więc i sa lżejsze oraz mocniejsze od NH więc potrzebują mocnych hamulców. Honda Shadow 750 jest cruiserem/czoperem i nigdy tak jak naked nie dociąży przedniego koła podczas hamowania co pozwala w pełni wykożystać potencjał hamólców.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości