Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Pytania osób nie posiadających jeszcze CB750.
Pisanie bez rejestracji wymaga akceptacji moderatora.
Lupusek

Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: Lupusek » 24 kwie 2009, 14:53

Witam wszystkich. Kupiłem niedawno SF, która została sprowadzona z Japonii. Moto idealne, ale przy przekręceniu kluczyka w stacyjce oprócz włączenia świateł mijania [ co jest OK bo tak chyba jest w modelach Hondy] włączają się dwa przednie migacze świecąc stałym, delikatnym światłem. Przy włączeniu kierunkowskazu oczywiście światło jest mocniejsze oraz pulsacyjne. Dowiedziałem się, że modele sprowadzone z USA i Japonii tak po prostu już mają i że te przednie migacze mają funkcję dodatkowego oświetlenia, aby motor był bardziej widoczny na drodze. Zachodzi jednak pytanie, czy jest to zgodne z Kodeksem Ruchu Drogowego w Polsce? Zrobiłem przegląd i tam facet tego się nie doczepił. Nie wiem niestety, czy Policja postąpi tak samo. Oby się nie okazało, że w czasie kontroli zabiorą mi dowód rejestracyjny, albo wlepią mandat. Tych stale świecących kierunkowskazów nie chcę zmieniać, bo chcę zachować pełna oryginalność a poza tym bardzo mi się to podoba. Pozdrawiam serdecznie i czekam na wasze opinie i rady.

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: lesor » 24 kwie 2009, 15:23

Ja bym zostawił.
Panie policjancie, to światło ostrzega przemęczonych kierowców ciężarówek oraz pędzących z zawrotną prędkością rowerzystów a także biegnących na przejście pieszych że ten pojazd to nie jest rower lecz coś większego. :)
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: Wojtas » 24 kwie 2009, 19:02

Paradoksem jest to, że policyjne HONDY CBX 750P miały tak świecące kierunkowskazy, i to że mogło tak być. Mnie osobiście ten argument pomagał podczas kontroli drogowej.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: brakus » 21 maja 2009, 17:23

Na nauce jazdy w moim mieście posiadają Hondę 250 i też pozycje świecą migaczami. Zaczepiłem kolesia i zapytałem. Brak takiego przepisu aby ukarać mandatem- to mi odpowiedział.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

Awatar użytkownika
andreamroz
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 26 lis 2008, 11:57
Motocykl: cb 750 nighthawk
Lokalizacja: Lewin Brzeski koło opola

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: andreamroz » 23 maja 2009, 23:30

witam

mam NH sprowadzanego z za wielkiej wody i miałem ten sam problem

na przeglądzie nie mieli zastrzeżeń ponieważ kierunkowskazy działają w tym przypadku jako pozycyjne

czepili się nieeuropejskiej lampy ale po krótkiej i RZECZOWEJ rozmowie ....

światło pozycyjne w Polsce ma być białe lub pomarańczowe selektywne

kierunki pomarańczowe selektywne lub żółte - tyle na temat

aha jeżeli się ktoś boi to na czas przeglądu można odłączyć 5 watowe włókno i mieć samo 21 watowe na kierunek a potem zrobić w drugą mańkę ponieważ moto jest o wiele lepiej widoczne
motur na kołach pięknie w słońcu lśni ...

Awatar użytkownika
brakus
Jeździec wierzchem
Posty: 1131
Rejestracja: 06 gru 2008, 22:36
Motocykl: Honda VFR 800 FI
Lokalizacja: KUTNO prawie sam środeczek polski :)

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: brakus » 25 maja 2009, 03:20

Ostatnio kolega trafił na stukniętego policjanta co chciał mu mandat wlepić za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Oświetlenie było. Policjant mówi że brak i tak w kółko. Okazało się że niebieski nie wiedział że w motorach stosuje się oświetlenie tablicy z żarówki pozycyjnej i szukał dodatkowego. Więc i z pozycjami w kierunkach może być różnie.
Obrazek
HONDA VFR800FI - Obrazek

NH

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: NH » 01 cze 2009, 02:04

Jeszcze nigdy nie miałem problemu z migaczami pod kątem kontroli. choć wiele razy słyszałem od znajomych że nie wolno...
według mnie nie ma czym się martwić.

Awatar użytkownika
El Kriss
stary Seveniarz
Posty: 1038
Rejestracja: 26 mar 2005, 10:51
Motocykl: cb 750 i jakis inny
Lokalizacja: Łodz

Re: Stale świecące migacze w SF wbrew prawu?

Postautor: El Kriss » 05 cze 2009, 20:28

Ot, problem ma kolega. Wspomnę jedynie, że podobnie nie wolno jeździć w terenie zabudowanym ponad 50 km/h. Ale nie wiem czy ktoś próbował nie przekraczać ze względu na policmajstra ?
Kilometry szos, tony piachu, jadę więc żyję.


Wróć do „100 pytań do...”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości