[ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Chcesz coś oddać za FREE? Masz coś co chciałbyś wymienić na inną rzecz? Chcesz oceny motocykla z ogłoszenia? Pisz w tym dziale.
majinareq
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2018, 11:50
Motocykl: Honda CA Rebel 125
Lokalizacja: Malczyce

[ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: majinareq » 12 lis 2018, 21:35

Witam serdecznie. przymierzam się do kupna większego motocykla i myślę że najbardziej pasowała by mi cb750. W mojej okolicy są dwa motocykle :

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-750- ... 8d4d42ffbb (gość podaje przebieg 24kkm dla 20letniego motocykla ;/ a wymienił już zębatki napędowe i tarcze. Nie przeszkadza mi duży przebieg jesli motocykl zadbany ale raczej zwykła uczciwość powiedzieć jeśli licznik się przekręcił.

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-750- ... 8d4d42ffbb ( slizga się sprzegło na 4biegu ponoć sprzegło do wymiany ale mysle że przy piwku z kumplem byśmy to zrobili no i troche podgniłe wydechy)

Na żywo nie widziałem żadnego z tych moto...widzicie na tych ogłoszeniach coś wiecej odemnie? Na co zwrócic uwage przy oględzinach? Czy sprawdzenie sprężania w sf wymaga sciągnięcia jakiś innych elementów?

Awatar użytkownika
Hondafan
stary Seveniarz
Posty: 254
Rejestracja: 20 lip 2017, 13:21
Motocykl: CB 750 SF
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: Hondafan » 12 lis 2018, 21:48

na co zwrócić uwagę jest wątek na forum...oba egzemplarze leżały (ale które nie leżały)...więc mają nieoryginalne to i owo...a szczegółów z moim wzrokiem na tych zdjęciach nie dojrzę :)...
Klasyczny TS i :calus_dupa:

Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: pysio102 » 12 lis 2018, 22:53

Wizualnie ta z Podolan dla mnie jest w lepszym stanie,( siodło obszyte, kolektory w dolnej cześci bez rdzy ) , obydwa egzemplaze mają nieoryginalne kierunkowskazy.Ogólnie jak moto odpala normalnie biegi wchodzą, obroty nie falują to sprawdził bym to co najdroższe czyli opony, ile zostało jeszcze łańcucha do naciągnięcia , tarcze hamulcowe. Możesz tez sprawdzic czy kontrolka luzu działa, bo cześć motocykli ma z tym problem.Ceny wydaja się ok.I jeszcze ważna rzecz , szukas moto na krótkie trasy? jesli tak to ok, jeśli planujesz dalsze wycieczki szukał bym czegoś z kuframi owiewką , zawsze taniej kupic takiego gotowca niż potem kompletować.

majinareq
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2018, 11:50
Motocykl: Honda CA Rebel 125
Lokalizacja: Malczyce

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: majinareq » 12 lis 2018, 23:40

Wizualnie ta z Podolan dla mnie jest w lepszym stanie,( siodło obszyte, kolektory w dolnej cześci bez rdzy ) , obydwa egzemplaze mają nieoryginalne kierunkowskazy.Ogólnie jak moto odpala normalnie biegi wchodzą, obroty nie falują to sprawdził bym to co najdroższe czyli opony, ile zostało jeszcze łańcucha do naciągnięcia , tarcze hamulcowe. Możesz tez sprawdzic czy kontrolka luzu działa, bo cześć motocykli ma z tym problem.Ceny wydaja się ok.I jeszcze ważna rzecz , szukas moto na krótkie trasy? jesli tak to ok, jeśli planujesz dalsze wycieczki szukał bym czegoś z kuframi owiewką , zawsze taniej kupic takiego gotowca niż potem kompletować.
Planuje dłuższe wycieczki, myslałem o jakiś torbach/ sakwach tekstylnych na jakieś dłuższe wojaże...nigdy nie jezdziłem na owianym motocyklu nie wiem czy faktycznie tego potrzebuje...

Orginalna kanapa jest ładniejsza..pewnie nie jest wygodna tak jak ta z przegródką miedzy pasażerem ale wygląda lepiej.

Oreintujcie się czy trzeba coś demontować aby podłaczyć miernik ciśnienia w gniazdo swiecy?

Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: pysio102 » 12 lis 2018, 23:59

jak bedziesz jechal jakas autostradą albo ekspresówką 120 km/h i wszyscy beda Ciebie mijali to zmienisz zdanie :P

Awatar użytkownika
Hondafan
stary Seveniarz
Posty: 254
Rejestracja: 20 lip 2017, 13:21
Motocykl: CB 750 SF
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: Hondafan » 13 lis 2018, 18:21

zdecydowanie stelaż i kufry to spory wydatek...więc rzeczywiście jak ktoś planuje sobie pośmigać dookoła świata, a nie tylko komina lepiej szukać już doposażonego...mała owiewka to raczej tylko zegary osłania. chyba, że ktoś ma z 120 wzrostu, więc i spora szyba jest potrzebna :) ja mam 190 cm i przy dużejj szybie (46cm chyba) dalej bije mi w kask, kłania się deflektor...a to motocykl którym bez większego problemu można sobie cały dzień jechać prędkościami autostradowymi np. te 150/km...no ale na golasie to się nie da panie...to nie rebelka :)...sprawdziłeś sobie wątek na forum o tym co obejrzeć przy zakupie SF?...tam jest chyba wszystko na co zaprawdę trzeba popatrzeć...
Klasyczny TS i :calus_dupa:

Valmark
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:04
Motocykl: CB 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Szczecin

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: Valmark » 17 lis 2018, 08:53

Witam. Został jeden, moim zdaniem lepszy. Pewnie, że stelaże i kufry są drogie. Jednak trzeba uwzględnić ceny częśći do SF. W ASO to koszmar. Wiem, bo jestem na bieżąco, Na przyklad uszczelki gaźników to 220 PLN za jeden ( X4). Kierunkowskaz 250 za szt. Klocki na przód brembo 145 za stronę. Wydechy to chyba 3000 za stronę? Opony to można kupić do 600 PLN ( Metzeler Z8). Więc moje zdanie jest takie: szukaj w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Kufry i szybę kupisz sobie spokojnie w martwym sezonie. Ja kupiłem swoją z 1996 za 6000 ( chyba za drogo) od gościa co zbyt o nią nie dbał. Już wydałem ponad 3000 i jeszcze trochę zostało. Powodzenia i udanego wyboru.

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: [ PROŚBA ] O ocene motocykli z ogłoszenia

Postautor: bogd74 » 17 lis 2018, 21:23

Po co w ASO kupować jak jest masa dobrych podróbek ;) jeżeli chodzi np. o uszczelki, linki i tym podobne...kierunki np. też można dorwać w fajnych cenach, gorzej z elementem gumowym...


Wróć do „O D D A M, zamienię, ocena sprzętu z ogłoszenia i inne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość