UWAGA OSZUST! wyłudza pieniądze na forach

Chcesz coś oddać za FREE? Masz coś co chciałbyś wymienić na inną rzecz? Chcesz oceny motocykla z ogłoszenia? Pisz w tym dziale.
lacris
Junior
Junior
Posty: 39
Rejestracja: 05 lip 2013, 12:32
Motocykl: CB 750 Seven Fifty 92r.
Lokalizacja: Siewierz (Śląskie)

UWAGA OSZUST! wyłudza pieniądze na forach

Postautor: lacris » 20 sie 2013, 23:19

przyklejone z innego fora na którym jestem zarejestrowany(hyundaicoupe forum - chce autko kupić do pracy)
Na innych forach pojawiły się osoby oferujące wszelkie towary po bardzo atrakcyjnych cenach, scenariusz działania w wielu przypadkach jest bardzo podobny, o czym poniżej...

Niniejszym apeluje o zachowanie ostrożności, nawet zawierając transakcje na forach. Bądźcie ostrożni szczególnie w stosunku do nowych forumowiczów albo posiadająch nieznaczny staż.

Kilka wypowiedzi przyklejonych z innych źródeł:
Na roznych forach krazy oszust o roznych nickach, podajacy rozne dane osobowe, ale zawsze ten sam nr konta 11114020040000310270274320 Dzis probowal mnie nabrac, ale sie zorientowalem, bo od samego poczatku cos mi smierdzialo. Mam nadzieje, ze tu sie nie pojawi, jednak zawczasu wole Was ostrzec! Czesto jest tak, ze wchodzi w dzial Kupie/Sprzedam i pisze, ze posiada np. poszukiwana przez nas czesc (oczywiscie za mala kase moze nam ja oddac). Nie wysyla za pobraniem, tylko przelew. Sprobujcie sobie wbic ten nr. konta w google... Co najgorsze pierwsze sprawy jakie znajduje sa z lata tamtego roku a ten gosc przed chwila do mnie pisal i chcial mnie zrobic na ten sam slaby numer....
...na forum seata chcialem kupic dystanse do auta, oferuje w zasadzie wszystko, od optyki przez wedkarstwo po czesci samochodowe/motocyklowe. zebym mial wiecej czasu to poszedlbym z tym na komende, ale niestety mam inne zajecia...
Pewnego dnia dalem ogloszenie ze kupie dolot do EVOX - odezwal sie mnie user amaciej http://evo.org.pl/profile...profile&u=3062, Napisal mi ze ma nowy dolot KN - zostal mu z auta ktore mu ukradli, potrzebuje kasy i odda tanio.
Zaproponował 650zl - ok. zgodzilem sie, wyslal za pobraniem poczta polska. Dzis odebralem przesylke (lezala juz na poczcie, z wygladu przypominala niby dolot.. wagowo tez) i moim oczom ukazal sie... zobaczcie nizej fotki..jakies uszczelki od stara i filtr od tico
Podany nr telefonu nie odpowiada, sprawe zgłosiłem na policje, pieniądze zostaly zablokowane na poczcie. Policja na jego dane, wszystkie wydruki z forum (korespondencje) numer konta bankowego, dane z allegro, IP i wszystko inne mozliwe, moze zlapie gowniarza...

Nadawca:
Maciek Adam
Piastowskiego 10/9
Szczecinek
Nr. tel 886 917 449
IP wskazuje na Wroclaw, Politechnikę Wroclawska

Sprawdzilem przed zakupem ten nr na google.. wyskoczylo allegro - mial zero komentow.. ok.. ale dzis? http://allegro.pl/show_user.php?uid=23497170
(szkoda ze nie sprawdziłem tego przed obiorem paczki )


Uwazajcie na te transakcje.. mialem ograniczone zaufanie do goscia, ale chyba jeszcze za male
Na forum Chryslera 300C też ostatnio pojawił się oszust, dane:

Jan Wojtczycki
95-200 Pabianice
Piotrowska 28
Konto:
45 1050 1461 1000 0090 7524 6463
kom 791 424 211


11114020040000310270274320
Adrian Przesmycki ul. Traugutta 32/14 26-610 Łomża
w sumie to w typ topicu można by dopisywać nie uczciwych sprzedawców części z forów i z allegro (bo pewno część użytkowników jest zarejestrowana też na innych forach i warto uważać)

Wróć do „O D D A M, zamienię, ocena sprzętu z ogłoszenia i inne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość