[kupię] tarcze zegarów

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 308
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

[kupię] tarcze zegarów

Postautor: sebi_x » 21 mar 2016, 14:21

Jak w temacie. W ramach odświeżania wizerunku staram się powymieniać elementy które utraciły swój dawny urok.
Ma ktoś może rozwalone zegary ze sprawnymi tarczami? O te tarcze mi właśnie najbardziej chodzi.
Kierownicę też mam do wymiany i zbiornik po wgnieceniu, ale to chyba raczej na allegro poszukam.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: [kupię] tarcze zegarów

Postautor: Leon » 21 mar 2016, 18:24

O dostaniu oryginalnych tarcz zapomnij - pierwszy element który się łamie. Napisz co nie tak z Twoimi tarczami, przerabiałem temat to może coś doradzę.

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 308
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: [kupię] tarcze zegarów

Postautor: sebi_x » 21 mar 2016, 22:40

Prześwituje światło i nie są już takie matowe. Sam je sobie zepsułem ścierając z nich ten czarny lakier. Bardzo delikatny.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: [kupię] tarcze zegarów

Postautor: Leon » 22 mar 2016, 20:25

Ha, miałem to samo. Z rozwalonych zegarów cały został tylko obrotomierz więc postanowiłem sprzedać i coś mnie podkusiło żeby przetrzeć jakimś siuwaksem tarczę... :cenzura: Nie wiem jak w Twoim przypadku, może da się jeszcze uratować malując prześwity jakąś czarną farbą, u mnie była całkowicie starta jedna cyfra więc zrobiłem tak: zamówiłem takie http://allegro.pl/honda-cb-750-seven-fi ... 36356.html Wygląd: 100% oryginał, niestety wbrew temu co sugeruje opis duuużo cieńsze, nie nadają się na podmianę. Ale znalazłem rozwiązanie: wyczyściłem denaturatem oryginalną tarczkę do przeźroczystości i nakleiłem na nią ten cyferblat z allegro. Efekt? Jak głosiła pewna reklama "90% pań z Gdańska nie widzi żadnej różnicy" :rock:
Aha, gdybyś potrzebował to gdzieś powinienem mieć tarczkę do prędkościomierza bo sprzedają komplet.

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 308
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: [kupię] tarcze zegarów

Postautor: sebi_x » 22 mar 2016, 23:40

Mam takie tarcze z allegro. Nawet przez sezon z nimi jeździłem ale po pierwsze jedna zaczęła się lekko wyginać, a po drugie nadruk na nich jest słaby. Nieostre cyfry i tarcze jakieś takie tandetne. Zdjąłem i wróciłem do tych prześwitujących oryginałów. Wkurzają mnie, ale mniej niż te venomy, bo głównie w nocy.Boję się ryzykować malowanie bo je całkiem spieprzę. Trzeba by malować z wierzchu...... Nie widzę tego.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: [kupię] tarcze zegarów

Postautor: TOMI » 25 mar 2016, 09:09

Zmieniłem sobie na takie tarcze od tego gościa http://allegro.pl/honda-cbr-1000-f-tarc ... 82853.html
Zadzwoń, zapytaj i z pewnością dorobi do CB 750. Jakość wykonania wystarczająca, efekt podświetlenia bardzo fajny.
Kolega wyżej narzeka, że się wygięły. Pewnie, że tak, moje też prostowałem tydzień temu suszarką ponieważ oryginalne żarówki
za mocno grzeją i tworzywo się rozciąga. Wstawienie żarówek ledowych rozwiązuje problem bo się nie grzeją i podświetlenie
wychodzi elegancko jak u chłopców z forum VW :moto: :rock: :jupi:

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: [kupię] tarcze zegarów

Postautor: Leon » 25 mar 2016, 10:40

Tak jak pisałem, one są za cienkie ale wystarczy je nałożyć na oryginalne tarcze i po problemie. Alternatywa - polować na kompletne zegary, mnie się kiedyś udało zakupić na ebayu 2 sztuki naraz, po 150 i 200 ojro :mrgreen:


Wróć do „Części i akcesoria”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość