[kupię] - cb750 czarną!

spacemarine
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:23
Motocykl: w trakcie poszukiwań
Lokalizacja: Warszawa

[kupię] - cb750 czarną!

Postautor: spacemarine » 08 kwie 2017, 13:42

Witam wszystkich!

Pragnę (z każdym kolejnym słonecznym dniem coraz bardziej) nabyć wreszcie wymarzony pierwszy motocykl. Niestety jestem kompletnym laikiem i nie mam bladego pojęcia na co zwracać uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń, oglądaniu i ewentualnym zakupie.

W poszukiwaniach właściwie kieruję się tylko trzema podstawowymi założeniami co do motocykla:

1. chciałbym by był w możliwie najlepszym stanie do jazdy teraz już, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek napraw, wymian na samym początku. Im nowszy i mniejszy przebieg to chyba najlepiej ale w sumie nie wiem. Po prostu nie znam się kompletnie, prawo jazdy zrobiłem w zeszłym roku i chciałbym ten sezon przejeździć sobie na bardzo spokojnie ucząc się jazdy i motocykla.

2. musi być czarny 8)

3. cały budżet jaki mam na tę inwestycję to ok. 9 tys. zł, w tym kask i transport.

Czy Waszym zdaniem te założenia są realne? W takim przedziale cenowym znajdę coś co przejeździ bezawaryjnie ten i w perspektywie kolejny sezon? Jak siadając na motocyklu de facto pierwszy raz od egzaminu mogę wychwycić ewentualne wady? Na co zwracać uwagę szczególnie?

Na razie moją uwagę przykuły te trzy oferty:

http://allegro.pl/honda-cb750-sevenfift ... 17993.html
https://www.olx.pl/oferta/honda-cb750-C ... 579e9bf9ee
https://www.olx.pl/oferta/cb-750-sevenf ... a;promoted

Będę wdzięczny za jakiekolwiek, nawet najbardziej oczywiste komentarze i sugestie :)

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [kupię] - cb750 czarną!

Postautor: KLOSZ » 08 kwie 2017, 15:50

Moim zdaniem wszystkie wyglądaja tak, że warto je obejrzeć. Z uwagi na wyposażenie i cenę obejrzałbym w pierwszej kolejnosci tę z gmolami Hepco, stelażem i kompletem kufrów, bo przy cenie 9.200 wydaje mi się, że to najrozsądniejsza cena.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

spacemarine
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:23
Motocykl: w trakcie poszukiwań
Lokalizacja: Warszawa

Re: [kupię] - cb750 czarną!

Postautor: spacemarine » 11 kwie 2017, 10:38

Dzięki bardzo!
Niestety sto tysięcy obowiązków nie pozwoliło mi jeszcze zebrać się na podróż na Kujawy (cały czas myślę też nad sposobem transportu motocykla).
Ale tymczasem w mojej najbliższej okolicy pojawił się jeszcze taki:

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb750-s ... 0dc1b5246c

Widzę, że ma chyba nieoryginalne przednie kierunkowskazy ale sprawia wrażenie solidnego. Na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę?

Model mt
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 199
Rejestracja: 15 lis 2013, 20:18
Motocykl: Znów Honda cb 750
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [kupię] - cb750 czarną!

Postautor: Model mt » 11 kwie 2017, 21:40

Kierunki przód nie oryginalne, tył też nie wiem czy nie zamienniki. Tylne amorki też nie oryginalne i nie wiem czy zbiornik nie malowany no nalepka tak jakoś za bardzo z tyłu na moje oko. Ale nie jestem pewny.

coliniak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 162
Rejestracja: 25 wrz 2006, 15:44
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: [kupię] - cb750 czarną!

Postautor: coliniak » 16 maja 2017, 12:56

kupiłeś już?
Failure is not an option...
ex Red Onion 00' ...V-strom DL1000, CBF1000, Xtourer 1200 :),,,, Junak 57', WSK 125 74', Rebel 125 98'

Awatar użytkownika
CHUDY
stary Seveniarz
Posty: 325
Rejestracja: 21 sie 2015, 22:58
Motocykl: HONDA Seven Fifty
Lokalizacja: Pomiar wody na Bug-u

Re: [kupię] - cb750 czarną!

Postautor: CHUDY » 16 maja 2017, 19:57

Kierunkowskazy inne tył jak i przód, baniak malowany - naklejki za wysoko. Brak zaślepek na śrubach kierownicy i tylnego uchwytu za kanapą. Amorki mogą być orginalne, po 2000 roku pod koniec produkcji podobno nie ma dodatkowych zbiorników przy amorach (tak ma Hyde). Tylko silnik pod koniec produkcji nie był cały czarny - chodzi mi o pokrywę zaworów i boczne dekle :co:

Jak pasuje i mechanicznie jest spoko.


Wróć do „Motocykl”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości