Gaznik jak sprawdzić?

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
zekon

Gaznik jak sprawdzić?

Postautor: zekon » 20 mar 2007, 22:12

Witam panstwo,

Mam takie pytanie, mój moped był do 1999 roku gedrosselt, późnej z 34 do 74 entdrosselt, ale nie wiem czy byli tez rozpylaczy i igły wymiana. Jest rozpylaczy gaźnika na wersji 74 k.m. 110 i 112 , a na wersji 34, 105 i 108.
Może kto zna, czy to na rozpylacze widać gdzieś?
Bo nie ciągnie na autobanie więcej jak 180, chce sprawdzić.



tu jest z niemeckiego motorradonline.de

http://www.motorradonline.de/test/gebra ... 225830.htm

...........Und manchmal hat das Motorrad eine auffallend zähe Leistungsentfaltung im unteren Drehzahlbereich, obwohl es sich um die offene Version handeln soll. Meist ist es diesem Fall so, daß der Motor nicht ordnungsgemäß entdrosselt wurde. Dabei wäre es kein Hexenwerk, denn leistungsbestimmend, also ob 73, 50 oder 34 PS, sind lediglich die Ansaugstutzen und die Hauptdüsen samt Düsennadeln (Materialkosten insgesamt rund 320 Mark) Das scheint sich allerdings noch nicht bis zu jeder Werkstatt durchgesprochen zu haben, und so werden in manchen Fällen einfach nur die Stutzen getauscht - wohl nach dem Moto: »Das muß reichen, schließlich steht ja da die Leistung drauf«. Nein, reicht nicht. Wer bei seinem Motorrad ebenfalls diesen begründeten Verdacht hegt, kann sich durch etwas Schrauberei selbst Gewißheit verschaffen: In der 73 PS-Variante müssen in den beiden äußeren Vergasern mit der Aufschrift VE66H 110er und in den beiden inneren 112er Düsen stecken. Heißen die Vergaser dagegen VE66J oder VE66L, sind außen 105er und innen 108er Düsen goldrichtig.Dennoch, auch wenn die Bedüsung stimmt: Die im Schein eingetragene Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h haben wahrscheinlich in Deutschland jemals nur zwei Maschinen gebracht - die Homologations-CB und die Test-CB von MOTORRAD, letztere seinerzeit vermutlich von Honda Deutschland besonders sorgfältig »eingestellt«. Und die Homologationsfahrt wurde damals, wie Leser Martin Aust aus Hagen mutmaßt, mit einem 40 Kilogramm leichten Japaner durchgeführt.Für eine gebrauchte Seven Fifty muß man noch einen Haufen Geld einkalkulieren. :?:

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 21 mar 2007, 12:45

Tak, widać na dyszach głównych=rozpylaczach, ale bez rozebrania gaźników nie zobaczysz .Tą numerację widać po odkręceniu komór pływakowych, dysza/rozpylacz znajduje się centalnie na środku. Każda dysza/rozpylacz jest cechowana->numerowana np: 110 i 112 co oznacza czas przepływu pewnej ilości paliwa w określonej jednostce czasu. Podczas ograniczania mocy pewnie sie zmienia też dysze/rozpylacze na takie z mniejszym przepływem.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

zekon

Postautor: zekon » 21 mar 2007, 23:51

Tak, widać na dyszach głównych=rozpylaczach, ale bez rozebrania gaźników nie zobaczysz .Tą numerację widać po odkręceniu komór pływakowych, dysza/rozpylacz znajduje się centalnie na środku. Każda dysza/rozpylacz jest cechowana->numerowana np: 110 i 112 co oznacza czas przepływu pewnej ilości paliwa w określonej jednostce czasu. Podczas ograniczania mocy pewnie sie zmienia też dysze/rozpylacze na takie z mniejszym przepływem.

Ja myślę ze u mnie nie wymienili dyszy główny, tylko zmienili się (Ansaugstützen) nie wiem jak oni po Polsku będę, tu widać ->

http://img477.imageshack.us/img477/9441 ... tz6vl7.jpg

http://img477.imageshack.us/img477/9872 ... tz8ge0.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/5332/d ... tz7oh3.jpg

Oprócz tego nie rozumiem jak to może być ze na 25KW gaznik rozpylaczach 110 i 108 , a na 54kw 105 i 108
Tu możno to zobacz http://www.honda.de/nparcarticles/Rc42_96.PDF

Mam Gaznik „VE 66 L“

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 22 mar 2007, 07:57

...........Und manchmal hat das Motorrad
Czekam na przetłumaczenie tego tekstu przez dofo, wtedy może będę wiedział co napisać w tej sprawie.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 22 mar 2007, 09:51

Niech zekon przetlumaczy - trening czyni mistrza. :P

zekon

Postautor: zekon » 22 mar 2007, 13:15

Niech zekon przetlumaczy - trening czyni mistrza. :P
Wieczorem zrobimy :grin:

zekon

Postautor: zekon » 22 mar 2007, 21:29

...........Und manchmal hat das Motorrad eine auffallend zähe Leistungsentfaltung im unteren Drehzahlbereich, obwohl es sich um die offene Version handeln soll. Meist ist es diesem Fall so, daß der Motor nicht ordnungsgemäß entdrosselt wurde. Dabei wäre es kein Hexenwerk, denn leistungsbestimmend, also ob 73, 50 oder 34 PS, sind lediglich die Ansaugstutzen und die Hauptdüsen samt Düsennadeln (Materialkosten insgesamt rund 320 Mark) Das scheint sich allerdings noch nicht bis zu jeder Werkstatt durchgesprochen zu haben, und so werden in manchen Fällen einfach nur die Stutzen getauscht - wohl nach dem Moto: »Das muß reichen, schließlich steht ja da die Leistung drauf«. Nein, reicht nicht. Wer bei seinem Motorrad ebenfalls diesen begründeten Verdacht hegt, kann sich durch etwas Schrauberei selbst Gewißheit verschaffen: In der 73 PS-Variante müssen in den beiden äußeren Vergasern mit der Aufschrift VE66H 110er und in den beiden inneren 112er Düsen stecken. Heißen die Vergaser dagegen VE66J oder VE66L, sind außen 105er und innen 108er Düsen goldrichtig.Dennoch, auch wenn die Bedüsung stimmt: Die im Schein eingetragene Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h haben wahrscheinlich in Deutschland jemals nur zwei Maschinen gebracht - die Homologations-CB und die Test-CB von MOTORRAD, letztere seinerzeit vermutlich von Honda Deutschland besonders sorgfältig »eingestellt«. Und die Homologationsfahrt wurde damals, wie Leser Martin Aust aus Hagen mutmaßt, mit einem 40 Kilogramm leichten Japaner durchgeführt.Für eine gebrauchte Seven Fifty muß man noch einen Haufen Geld einkalkulieren.

… i czas od czasu ciągnie motocykl dość długo z naborem mocności przy niskiej liczbie obrotów, chociaż tu chodzi o wersje otwartej (??). Przeważnie przyczyną tego jest to, że moc motoru nie była zwiększona przepisowo. Moc zadaje, 73, 50 lub 34 koni mechanicznych tylko podpory dysz, dyszy główny razem z igłami dysz (ogólne koszty materiałów - 320 marek). Ale o tym prawie jeszcze nie wiedzą w warsztatach, dlatego że najczęściej wymieniają właśnie tylko podpory. Ale tego nie wystarczcie. Jeżeli podejrzewasz, że twój motocykl ma ten samy problem, musi wzięć śrubokręta. W przypadku z 73 KM muszą się znajdować w obojga gaźnikach zewnętrznych z napisem VE66H 110-ty dyszy, a w obojga wewnętrznych - 112-e dyszy.
Jeżeli gaźniki się nazywają VE66J lub VE66L, wtedy potrzebują się 105-y dyszy zewnętrz i 108-y dyszy wewnątrz. Ale nawet, jeżeli z dyszami jest pełny porządek: maksymalną prędkość 207 km/h, zaniesioną do paszportu motocyklu, w Niemczech przekroczyli może tylko dwa motocykla - Homologations-CB i Test-CB z MOTORRAD, z ostatnim dobrze „popracowała” Honda Deutschland. Jazda testowa Homologations odbyła się swego czasu, jak o tym pisze czytelnik Martin Aust z Hagen, na Japończyku, który ważył całych 40 kg. A jednak za używany Seven Fifty musisz wyłożyć kupę pieniądzu.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 22 mar 2007, 21:45

Jako że masz gaźniki VE66L to musisz sprawdzić czy masz dysze/rozpylacze o numeracji 105 w gaźniku 1 i 4, oraz 108 w gaźniku 2 i 3.

PS.
...........Und manchmal hat das Motorrad eine auffallend zähe Leistungsentfaltung im unteren
Chciałbym bardzo :P :grin: pisać, czytać i mówić w języku Goethe'go , może kiedyś się "naumiem" :mrgreen: :wink:
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

zekon

Postautor: zekon » 23 mar 2007, 23:23

Jako że masz gaźniki VE66L to musisz sprawdzić czy masz dysze/rozpylacze o numeracji 105 w gaźniku 1 i 4, oraz 108 w gaźniku 2 i 3.

Dziś sprawdziłem, mam 108 i 110 i gaźniki VE66L.
To dla tego idze tylko 180-190 chyba ma 60 k.m. albo jeszcze mniej :?

Jutro do Hondy i nowy kupie.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości