Olej w amorach. problem??

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
TomeG
(ex SF)
Posty: 135
Rejestracja: 11 lut 2005, 17:05
Motocykl: CB 1300
Lokalizacja: Świdnica

Olej w amorach. problem??

Postautor: TomeG » 15 mar 2007, 23:36

wymienilem olej w amortyzatorach i ku mojemu zdziwieniu z lagi gdzie sie troch epoci zlalem jakas maz o kolorze srebrnym, lub cos kolo tego a z drugiej przejrzysta ciecz niemal jak nowa z tej lagi nic nie wycieka.
Czeym to jest spowodowane że z cieknącej lagi zlalem taki syf??
Czy jest sie czym nie pokoic??
olej wymianiam co 2 lata uszczelniacze maja okolo 3 lat. Juz po wymiane troche sie pocil ten amor nie duzo ale jednak cos tam zawsze zostawalo.
Czym moze to byc spowodowane??
TomeG

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 16 mar 2007, 02:56

Pewnikiem laga z której zlałeś srebrzystą ciecz jest lekko krzywa, i panewki ślizgowe wycierają goleń od wewnątrz(dlatego srebrzysta). Pewnie ta krzywizna powoduje szybkie rozszczelnienie nowego zimmeringa.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

MaRRcin
Junior
Junior
Posty: 43
Rejestracja: 26 lis 2006, 21:26

Postautor: MaRRcin » 16 mar 2007, 16:19

Na pewno też opiłki które sie tam zebrały dodatkowo to przyśpieszają. Ja bym proponował wyciągnąć lagi, rozebrać je i dokładnie obejrzeć wewnątrz, wyczyścić i powymieniać tulejki jeśli są zużyte. I na pewno symeringi wymienić :) Odrazu sprawdź (np turlając po szybie) czy masz prostą rurę nośną. Jeśli miał byś uszkodzony czy tam zużyty goleń ten aluminiowy, to mam taki :) Marcin


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości