Zębatka nąpędzająca łańcuch

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
stigfighter
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2007, 17:47

Zębatka nąpędzająca łańcuch

Postautor: stigfighter » 06 mar 2007, 13:41

Witam
Chciałbym dostać się do zębatki napędzającej łańcuch ale nie wiem które śrubki mam odkręcić oraz zastanawiam się co znajduje sie pod dekielkiem ( mocowany na 3 długie śruby na imbusa) który jest nad wlewem oleju. chciałem się do niego dostać ale śruby dwie sią lekko obrobione. jesli ktoś docierał do tamtych miejsc to proszę o odpowiedź. Powód dlaczego chcę to rozkręcić bo chciałbym wyczyścić to miejsce bo na pewno łańcuch zebrał trochę brudu.

Cerb
Beniamin
Beniamin
Posty: 72
Rejestracja: 09 lis 2006, 13:12
Lokalizacja: Mława

Postautor: Cerb » 06 mar 2007, 14:44

Niedawno tez to przerabialem (wymiana zestawu napedowego). Po prostu odkrec tez sruby ktore trzymaja dekiel, troszke pokombinujesz przy zdjemowaniu dekielka zeby zdjac go bez odkrecania korka wlewu a da sie to zrobic bez problemu. Co do czyszczenia to butelka benzyny ekstrakcyjnej, pedzelek, jakis metalowy przedmiot (moze byc srubokret) do zdrapania calego osadu a zapewniam ze bedzie tego sporo w dodatku bardzo twardego, i to wszystko. Pozniej jakis smar zeby to wszystko ladnie zabezpieczyc.

Zadna filozofia to nie jest ale mozna sie troche upackac, pod moto radze postawic miske zeby benzyna ekstrakcyjna miala gdzie sciekac.

Pod tym dekielkiem bedzie taka spora metalowa podkladka, przy zakladaniu tez mozna ja pokryc cienka warstwa smaru, bedzie szczelniejsza.

Oczywiscie kazda wykrecona srube czyscimy szczotka druciana (gwint) i dopiero wkrecamy.

A co do dekielka nad wlewem oleju to u mnie nie zauwazylem zeby cos tam bylo, moze sluzy do smarowania tej zebatki ale nie zwrocilem na to uwagie bo i tak zdjalem calosc. Jedno jest pewne, przez ten maly otworek nie oczyscisz dobrze zebtaki.
Ludzie, którzy piją, są dla mnie niczym... Niczym bracia.

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 06 mar 2007, 15:53

Dziś to rozbierałem,
troszke pokombinujesz przy zdjemowaniu dekielka zeby zdjac go bez odkrecania korka wlewu a da sie to zrobic bez problemu.
Zupełnie niepotrzebnie. Śrubę można bezkarnie odkręcić przy pionowo postawionym motocyklu. Nic się nie wylewa. Raczej należy wspomnieć o odkręceniu włącznika kosy, bo majstrowanie i próba naciągnięcia może doprowadzić do urwania kabelka.
A co do dekielka nad wlewem oleju to u mnie nie zauwazylem zeby cos tam bylo, moze sluzy do smarowania tej zebatki ale nie zwrocilem na to uwagie bo i tak zdjalem calosc.
To służy w CBX i japońskiej wersji SF do zamontowania hydraulicznego siłownika sprzęgła. W każdym razie trzeba odkręcić ten dekielek.
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości