czy dobrze zrobilem wymiane oleju??

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
rybson13
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2006, 21:27
Lokalizacja: Tarnów

czy dobrze zrobilem wymiane oleju??

Postautor: rybson13 » 06 paź 2006, 14:15

No wię motocykl stałie odpalany 24h i go nie odpalałm, bo nie chciałm żebyolej sie rozszedl po klawiaturze chlodnicy itp itd. postawiłrmna nozke centralna odkrecilem korek spurtowy oleju, pozniej filtr i tak obcieklo 2 godziny, zakrecilem korek spustu zakrecilem filtr wlalem rowne 3 litry oleju:) odpalilem i tyle:), a jak sie sprawdza poziom oleju?? silnik musi byc zimny?? na centralnej wykrecam bagnet przecieram szmatka i nie wkrecam bagnetu tylko wkladam az sie oprze na gwincie?? :) prosze o wytlumaczenie szukalem tematu ale nie znalazlem aha i jaki ma byc max poziom oleju na tym bagnecie:)?? normalnie z 4t mam pierwszy raz do czynienia a tak jak opisalem mowil mi tato ale wole byc pewny :) bo on jest z tego pokolenia co lało LUX do miszanki do benzyniaka i do diesla i do junaka :twisted: (przepraszam za bledy i brak ćśżź ale wlasnie mi sie cos zepsole:( )

Hazell
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 175
Rejestracja: 24 sie 2006, 12:38
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Postautor: Hazell » 07 paź 2006, 00:30

Stary, czy piszc ten lpost byklez tak naprany jak ja tera?"?? :jabol: :grin: :cycki:
H.A.Z.E.L.L.
Hydraulic Artificial Zealous Exploration and Learning Lifeform

chojrak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 189
Rejestracja: 05 lut 2006, 19:49
Motocykl: cb 1300
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Postautor: chojrak » 07 paź 2006, 08:01

olej trza na goracym silniku wymieniac zdecydowanie :) wtedy jest zadszy :]

rybson13
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2006, 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: rybson13 » 07 paź 2006, 12:54

Stary, czy piszc ten lpost byklez tak naprany jak ja tera?"?? :jabol: :grin: :cycki:
przepraszam, ale pisalem, że mi coś klawiatura nazłośc zrobiła:)

co do tego rozgrzanego silnika to nie jest to do konca prawda, tak sie robi w servisie gdzie na wymiane oleju maja 10 minut, a mi to sciekało 2 godziny:)

jeszcze raz sory za tego nieczytelnego posta, ale probowalem edytowac, ale na tym forum nie wiem jak się to robi:)

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 07 paź 2006, 13:18

jak sie sprawdza poziom oleju
Ma pochodzic chwile, potem odczekac jakas minute. Wykrecic bagnet, wytrzec go, wlozyc, ale nie wkrecac, wyciagnac i zobaczyc czy mokry jest w miejscu, ktore jest splaszczone.

jaki ma byc max poziom oleju na tym bagnecie
j.w.

co do tego rozgrzanego silnika to nie jest to do konca prawda, tak sie robi w servisie gdzie na wymiane oleju maja 10 minut
Polecam przeczytanie instrukcji, ktora znajduje sie pod kanapa SF. Pisza tam o odpaleniu motonga na kilka minut. Odczekaniu chwili co by olej nas nie poparzyl. Spuszczenie oleju gdy jest CIEPLY.

probowalem edytowac, ale na tym forum nie wiem jak się to robi
Wiem, ze to troche mylace, ale do edycji sluzy przycisk "Edit", ktory to sie znajduje w prawym gornym rogu danej wypowiedzi autora.

rybson13
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2006, 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: rybson13 » 07 paź 2006, 17:00

ja tego edit nie mam:) albo nie widze hehe wiem ze edit znaczy edycja i bym tak zrobil :) ok dzieki za odpowiedz nastepnym razem odpale chociasz nie widze sensu :wink: pozdrawiam

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 07 paź 2006, 22:29

nastepnym razem odpale chociasz nie widze sensu
Rozgrzany olej jest rzadszy, szybciej wyplynie i z wiekszej ilosci zakamarkow.

Hahacz
Beniamin
Beniamin
Posty: 70
Rejestracja: 05 lis 2006, 16:19
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Postautor: Hahacz » 05 cze 2007, 18:54

Ile wchodzi do Sevenki oleju? Zawsze myślałem że 3.5l a teraz wlałem 3l i pokazuje mi na bagnecie że jest prawidłowy poziom... W serwisówce jest, żę (cytuję) oil capacity at draining: 2.8l, at disassembly: 3.8, at oil filter change: 3.0l. Zmieniałem filter więc 3l miałem wlać tak? "Disassembly" to przy całkowitym rozebraniu silnika? Pozdr :rock:

rybson13
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2006, 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: rybson13 » 05 cze 2007, 20:45

3.2 litra z filtrem i jest ful stan

Gichul
Junior
Junior
Posty: 34
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:20
Lokalizacja: Dębica

Postautor: Gichul » 08 cze 2007, 10:39

a mnie się widzi że pasuje jeszcze odkrecić przewody od chłodnicy bo olej może sie tam skryć. problem może się pojawić gdy uszkodzą sie podkładki albo będą puszczały. eee tam nie wiem z resztą :flacha: i naprzód :moto:

Machiek
oko węża
Posty: 237
Rejestracja: 19 maja 2006, 21:22
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Machiek » 08 cze 2007, 14:03

a mnie się widzi że pasuje jeszcze odkrecić przewody od chłodnicy
nikt przy zdrowych zmysłach nie uciekałby się do tak ekstremalnie ekstremistycznych kroków :P

Wystarczy spuścić olej, założyć nowy filtr i zalać nowym. Ot, cała robota...
Riding a bike offers the most fun you can have fully clothed

Gichul
Junior
Junior
Posty: 34
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:20
Lokalizacja: Dębica

Postautor: Gichul » 09 cze 2007, 08:53

[/quote]


na ostatniej wizycie u psychiatry lekarz stwierdził u mnie duże postępy. nie wydaje mi się że jestem chory :roll: , chociaż... te ciągłe wycie silnika w głowie :|


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zajc i 77 gości