Swiece motocyklowe

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
iceq
stary Seveniarz
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2006, 16:56
Motocykl: CB1300 VFR1200F k1200gt JUNAK
Lokalizacja: Sieradz-Lodz
Kontakt:

Swiece motocyklowe

Postautor: iceq » 15 sie 2006, 13:57

Tak ostatnio sobie czytam w sieci o swiecach, bom malo jeszcze kumaty w tych kwestiach i nie do konca rozumiem o co w tym wszystkim tak naprawde chodzi. Ale spoko od poczatku. Poniewaz smigalem mz-kami i junakami (junaka jeszcze mam) to od zawsze mnie intrygowalo. Dlaczego jedne swiece i drugie o takiej samej cieplocie pracuja w moim motorku a drugie nie bardzo. I powiem wam ze do tej pory nie wiem. Byc moze z jakosci iskierki, generatora owej iskierki platynek (poprawdzie od kazdej rzeczy po trosze). Dosc ze do hondy kupuje swiece hondowe takie jak zalecaja i powiem wam ze zwykle biore szesc sztuk bom pewien ze jedna to napewno niedlugo szlak trafi. I tak sie zwykle dzieje. Wymienie ta ktora szlak trafil i wszystko jest ok. Ale ostatnio poczytalem sobie o swiecach laser irydium i zastanawiam sie nad kupnem. Akurat trafilem artykul w ktorym porownywano zwykle swiece z tymi wlasnie w suzuki 600. No i powiem wam ze jezeli to prawda to jestem pod wrazeniem i chyba 180 zl zainwestuje. Okazuje sie bowiem (z testu w artykule) ze spalanie spadlo od 6 do 9 %. Motocykl chyba nieco lepiej zapala a napewno szybciej swiece osiagaja temperature normalnej pracy dzieki czemy jak autor pisze zamiast nierownej pracy przez 2,5 min. na zimnym silniku przy normalnych swiecach po 30 sec na laser irydium osiaga juz stan ladnej rownej pracy, mieszanka lepiej sie spala. Dzieki czemu komora spalania jest czysta i nagar odklada sie w znikomych ilosciach.
Jakie sa wasze wrazenia, moze ktos smiga na takich. Moze podzieli sie wiadomosciami. Jezeli nikt to za jakis czas kupie takowe i napisze co sie dzieje z motorkiem na tych swiecach.
Ponizej link do testu tych swiec na gsx600f
http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=97
Pozdro i do zobaczenia
P.S. Mala rzecz a cieszy
http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=116
moze warto tez w to zainwestowac, ciekawe rozwiazanie a mianowicie kontrola cisnienia w ogumieniu.
tylko mięczaki jedzą miód, twardziele żują pszczoły ....
http://www.bikepics.com/members/iceq/

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 18 sie 2006, 11:13

No te świece to wielce ciekawa sprawa. Ja też się nie znam. W sklepie larssona są jakies takie świece
Symbol: 1200762
Producent: NGK
Świeca: z elektrodą V

Niby z elektrodą V. Kosztuja 65,50zł za sztukę. Jest to co innego jak ta Irydium. Ale moze ktoś kiedyś sie skusił na taką z elektrodą V?
żyj i daj żyć innym

byku
chyyyyci...
Posty: 179
Rejestracja: 30 maja 2006, 12:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Postautor: byku » 18 sie 2006, 12:02

no ja właśnie 2 dni temu miałem się na nie skusić, ale Olo był ze mną i popukał się w baniak, kupiliśmy zatem zwykłe NGKi...
Byka czasem znika...

Awatar użytkownika
iceq
stary Seveniarz
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2006, 16:56
Motocykl: CB1300 VFR1200F k1200gt JUNAK
Lokalizacja: Sieradz-Lodz
Kontakt:

Postautor: iceq » 18 sie 2006, 14:30

Ale ze co? Olo smigal na tym i brednie pisza o spadku zurzyciu paliwa np. czy poprostu drogie sa i lepijej kupic tansze swiece?
Naraaaa
tylko mięczaki jedzą miód, twardziele żują pszczoły ....
http://www.bikepics.com/members/iceq/

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 07 wrz 2006, 20:45

No i ktoś testował świece. Ja jestem jeszzce daleki od wymiany bo moje jak nówki są. Ale ciekawy bardzo jestem
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
El Kriss
stary Seveniarz
Posty: 1038
Rejestracja: 26 mar 2005, 10:51
Motocykl: cb 750 i jakis inny
Lokalizacja: Łodz

Postautor: El Kriss » 07 wrz 2006, 23:10

spalanie spadło 6 do 9 %... jak znamy życie, to IM w gazecie spada o 9% (artykuł sponsorowany) a nam w realu o 4%...

Przymnijmy zatem, że 6%

10.000 km x 5.8 l/100 = 580 l

oszczędność 6% = 34,8 L X 4,25 zł = 147,90 zł

4 świece zwykłe to koszt 64 zł
4 super-zadżebiste laser-jet - 260 zeta
różnica 196 zł

To w sezonie się może nie zwrócić....
Ale jak ktoś lubi inwestować kasę, to se nawet chromowany dekiel na środkowe gażniki kupić może. Też się nie zwróci, ale jakie miłe pedalstwo...

Aha, zapomniałbym o Machiek'u - neon pod silnik też se można kupić...
Kilometry szos, tony piachu, jadę więc żyję.

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 07 wrz 2006, 23:18

Ja myślałem o neocie między gaźnikami :) hahahahaha. No umisz człowiekowi pokazać jak księgowemu. Buhahahah przetlumaczyłeś mi.
żyj i daj żyć innym

krzysiek
stary Seveniarz
Posty: 369
Rejestracja: 08 maja 2005, 20:10
Motocykl: SV 650 '2002
Lokalizacja: Łódź

Postautor: krzysiek » 07 wrz 2006, 23:25

spalanie spadło 6 do 9 %... jak znamy życie, to IM w gazecie spada o 9% (artykuł sponsorowany) a nam w realu o 4%...

Przymnijmy zatem, że 6%

10.000 km x 5.8 l/100 = 580 l

oszczędność 6% = 34,8 L X 4,25 zł = 147,90 zł

4 świece zwykłe to koszt 64 zł
4 super-zadżebiste laser-jet - 260 zeta
różnica 196 zł

To w sezonie się może nie zwrócić....
Ale jak ktoś lubi inwestować kasę, to se nawet chromowany dekiel na środkowe gażniki kupić może. Też się nie zwróci, ale jakie miłe pedalstwo...

Aha, zapomniałbym o Machiek'u - neon pod silnik też se można kupić...
:spoko:
Bardzo mi się podoba twoje rozumowanie.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości