Oświetlenie

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Zbigu
Mistrz Parkietów
Posty: 616
Rejestracja: 13 mar 2005, 16:50
Motocykl: CB750LTD
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zbigu » 02 kwie 2005, 01:32

Ano widzisz po to mamy Forum. Jeden szepnie, drugi powie a trzeci skorzysta.
Prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce.
rura-bomber

Awatar użytkownika
torello
1966-2005
Posty: 519
Rejestracja: 17 lut 2005, 16:59
Lokalizacja: Warszawa/Kazimierz Dolny

Postautor: torello » 28 kwie 2005, 17:25

No i stało sie nabyłem za cene 25 złociszy wkład lampy przedniej w ZEMOCIE ul. Łopuszańska 32, tylko czy bedzie pasował ?
mam nadzieje że tak. :?
http://WWW.ZEMOT.pl
Okolice Kazimierza Dolnego nie mają przdemną tajemnic.

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 28 kwie 2005, 17:29

Torello ale Twoja lampa była jak by dobra z tego co pamiętam.
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
torello
1966-2005
Posty: 519
Rejestracja: 17 lut 2005, 16:59
Lokalizacja: Warszawa/Kazimierz Dolny

Postautor: torello » 28 kwie 2005, 17:42

Dobra, dobra ona jest bardzo dobra :lol: :lol: :lol: ale żarówki do niej nie mogą dokupic ot co.
Okolice Kazimierza Dolnego nie mają przdemną tajemnic.

Klacia
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:43
Lokalizacja: okolice Wawy

Postautor: Klacia » 27 kwie 2006, 22:47

Odświeże trochę ten zapajęczony topic :!:

Otóż moi drodzy czerwono skarpetkowi koledzy i koleżanki :D ! Pewnego razu za siedmioma górami za siedmioma lasami wracałem sobie traktem brzeskim do domku. ściemniało się lekko i zauważyłem dziwną rzecz! otóż moja lampa świeci na skos :? Nie wiem czy w moto ma być tak jak w aucie czyli ma oświetlać pobocze, bo jesli tak to moja sevenka robi to doskonale ale cierpi na tym oświetlenie drogi przede mną :evil: Czy tak powinno być czy poprostu mam krzywo lampę dokręconą :)
2 koła to więcej niż 4 :P

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 28 kwie 2006, 01:30

poprostu mam krzywo lampę dokręconą
Takoż :)
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 312
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Postautor: sebi_x » 06 maja 2006, 10:18

Nie takoż. W motongu światło spełnia TE SAME przepisy co w katamaranach. Znaczy ma być asymetryczne. Ani żarówka ani reflektor od moto nie różnią się od samochodowego. Zróbmy prawdziwy test: stajesz po zmroku przed ścianą, jakieś 2 - 3 m i zapalasz oczko na krótkich. Patrzysz na ścianę. Strumień światła powinien oświetlać dolną część i kończyć się granicą poziomo ukośną i wyglądac tak: __/ tylko ten skos mniejszy ofkors. Miejsce przejścia z poziomego w strome powinno być w osi motocykla. Tym się różnią Ewropejskie światełka od nap hamerykańskich.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Klacia
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:43
Lokalizacja: okolice Wawy

Postautor: Klacia » 11 maja 2006, 23:14

Faktycznie lampa była przekrzywiona, ale teraz juz jest ok ... sebi_x kształ jaki powinien być zobaczyłem poźniej po poprawieniu lampy :grin: , a potem uświadomił mnie ojciec - jest diagnostą :mrgreen:
2 koła to więcej niż 4 :P

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Postautor: joebar » 25 sty 2008, 18:57

Znalazłem ten wątek o oświetleniu więc myślę że będzie najbardziej odpowiedni.

Interesuje mnie zmiana fabrycznej lampy na lustrzanke bo lepiej świeci i ładnie wyglądają. O tu przykład lampy Dofo http://www.bikepics.com/pictures/556253/. Szukałem na allegro ale tam te lampy mają mocowania mniej więcej 17 - 18 cm rozstawu a na forum znalazłem że SF ma coś koło 20, ceny koło 200 zł.

No i pytanie do właściciela lampy na zdjęciu o parametry bądź gdzie można takową kupić i ile ona kosztuje, bo prezentuje się super :o

Z góry dziękuje za informacje...

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 25 sty 2008, 20:50

Zgubiles mnie na koncu...
na forum znalazłem że SF ma coś koło 20, ceny koło 200 zł.
Lampa moja pochodzi od Suzuki Bandit 1200. Golasy mialy (maja?) taka wlasnie lampe. Jest ona jednak szersza i glebsza od sevenkowej. Na poczatku wycialem z oryginalnego stelaza poprzeczny pret laczacy uchwyty lampy - w ten sposob bylem w stanie na styk z budzikami zmiescic nowy klosz. Gwalt ten umozliwil rowniez rozwarcie na zewnatrz ramion stelaza co by na szerokosc nowe "oko" sie zmiescilo. Bylo to rozwiazanie tymczasowe z 2 powodow:

1) Montaz na styk z budzikami uniemozliwial regulacji kata padania swiatla na jezdnie - swiecilo mi zbyt mocno w dol.
2) Calosc zrobila sie mniej stabilna na polskich wertepach i wpadala w drgania/rezonans co mnie do szalu doprowadzalo.

Dlatego tez z louisa zalatwilem sobie chromowane ramiona, ktore mocuje sie bezposrednio do lag, et voila - efekt koncowy widac na zdjeciach (na tych 3 ostatnich przed domem, bo to co sam podales ma jeszcze oryginalny stelaz po gwalcie brzeszczotowym) :)

P.S. Najbardziej szczegolowe informacje o moich przerobkach sa chyba w dziale Ognisko => temat: "dofo sie pedali".

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oświetlenie

Postautor: joebar » 01 maja 2008, 12:10

Witam

Mam pytanko do Zbigu:

Czy ta lampa z zelmotu pasowała bez przeróbek czy trzeba było rzeźbić ?? Drugą rzeczą jest jak wyjąć wkład z ramki, bo mój jest nieco tam zardzewiały i nie chciałbym nic urwać (chodzi o 3 mocowania wokół ramki)

No i na koniec proszę o info czy faktycznie lepiej świeci ta lampa od skody czy czegoś tam :)

Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Postautor: dofo » 01 maja 2008, 14:41

Problem w tym, ze Zbigu od 2 lat nie zaglada na forum.

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Re: Oświetlenie

Postautor: joebar » 01 maja 2008, 19:05

Hmmm,

W takim razie to pytanie kieruję do Innych Użytkowników, odnośnie dopasaownia innego klosza. Znalazłem jakiś czas temu fajną lampę do cb 900 w larssonie w cenie 190 zł i tył jest identyczny jak w SF, szkło jest czyste tylko jest jeden ból, szybka jest bardzo wypukła, chyba nawet bardziej niż w oryginalniej lampie. Podaje nr lampy w larssonie: 1430009. CO o ty myślicie ??

pozdrawiam

Sory za tą gafę, nie wiedziałem...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2008, 22:17 przez joebar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: Oświetlenie

Postautor: Wojtek_K » 02 maja 2008, 09:14

1. motocykl kupiłem w czerwcu 2007 z niemcowni i zarówki jeszcze nie wymieniałem
2. moc żarówki / + pozostałych odbiorników/ musi być dostosowana do mocy alternatora
3. większa moc żarówki = większy pobór i większa temp. w lampie
3a. większa temperatura w lampie = krótszy żywot żarówki, przewodów itd., a w ekstremalnych warunkach i klosza
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6176
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Postautor: KLOSZ » 05 maja 2008, 18:04

3a. większa temperatura w lampie = krótszy żywot żarówki, przewodów itd., a w ekstremalnych warunkach i klosza

Ej, no ja bym nie przesadzal.... to na moj zywot nie ma az takiego wplywu ;-), ale fakt faktem, ze odblask sie z pewnoscia szybciej wypali w reflektorze... :]

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości