interkom

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 20 sie 2006, 09:37

Nygus? :lol:



kupcie se PMR będziemy gadać we trzech
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
iceq
stary Seveniarz
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2006, 16:56
Motocykl: CB1300 VFR1200F k1200gt JUNAK
Lokalizacja: Sieradz-Lodz
Kontakt:

Postautor: iceq » 20 sie 2006, 10:55

No wlasnie taka byla rozmowa ze moze by PMR ale tak ostatnio mi po glowie chodzilo ze do PMR-ow zamiast zwyklego glosniczka i mokrofonu zapodac zestaw z laryngofonem. Dostalem odpowiedz z firmy o cene tego urzadzenia:
http://www.interkomy.pl/images/products ... ngofon.jpg do tego trzeba doliczyc przycisk VOX. Napisze do goscia jeszcze i zobaczymy jak cena calkowita sie uksztaltuje.
Pozdro
tylko mięczaki jedzą miód, twardziele żują pszczoły ....
http://www.bikepics.com/members/iceq/

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 20 sie 2006, 11:27

moje PMR mają VOX.
Nie wiem jak ten laryngofon wyda. Mi na szyję wieje najwięcej.

Problemem w moim odczuciu jest szum wiatru.
Od dawna się zbieram na zrobienie hełmofonu z kasku ale ten brak czasu....
Po mojemu wystarczy zainstalować na szczęce dobry mikrofon z pokaźną na nim gąbką - będzie działała antyszumowo (upraszczam trochę). Bardzo dobrze działa taki ze słuchawek do komputera z Auchana. I ma idealną kierunkowość. Jak założę i mam go bokiem przed ustami to mnie idealnie słychać. Ważne może być to, czy pod szczęką jest osłona a jeśli tak to z czego (ja mam z gumy a Adina z materiału gąbczastego).
Druga sprawa to głośniki. Trzeba dobrać jak największe. JAk największa średnica membrany żeby była. Oczywiście trzeba uwzględnić ich impedancję.
Trzecia sprawa to szum powietrza z kasku, którego poziom jest tak duży, że w zasadzie powyżej 130km/h nie można wyrażnie słyszeć. Nawet jeśli podłączylibyśmy wzmacniacz o większej mocy.
Można próbować wykleić wnętrze skorupy kasku wokół uszu czymś jak mata smołowa, silikon i potem dopiero gąbka ale to zwiększa masę kasku.
Jeśli się przyłożyć do tej konstukcji, to może udałoby się złożyć sensowny zestaw.

Właściwie to jeśli jedzie się grupą to potrzeba tylko do komunikatów "stój", "musze tankować" "wyłącz se kierunek" etc.

Poza tym przydałoby się zrobić centralkę, żeby połaczyć PMR, telefon, ew. MP3. Każde z nich ma inne poziomy i parametry. Gdzieś mam schematy bo ktoś już te drzwi otwierał...

Podczas moich prób zauważyłem, że jeśli nie ma się słuchawek dousznych ale głośniczki w kasku, to słuchanie muzyki czy radia w trakcie jazdy nie dekoncentruje. No i nie męczy/boli.

Poczekam na nowy kask i przystąpię do instalacji.
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 20 sie 2006, 11:37

Właściwie to jeśli jedzie się grupą to potrzeba tylko do komunikatów "stój", "musze tankować" "wyłącz se kierunek" etc.
Niby fakt, ale na parkingu pod kerfurem podsluchalem, ile to smiechu moga wywolac dwa sibiradia w dwoch pojazdach ;)

Awatar użytkownika
iceq
stary Seveniarz
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2006, 16:56
Motocykl: CB1300 VFR1200F k1200gt JUNAK
Lokalizacja: Sieradz-Lodz
Kontakt:

Postautor: iceq » 24 sie 2006, 23:50

Bylem z wizyta u szkopow ale niestety daleko od dofa. I udalo mi sie kupic bezprzewodowe dwa zestawy dla motocyklistow. Jak przetestuje to powiem co i jak. Wiem tylko ze dzialaja rowniez na czestotliwosci normaslnego CB-radia. Znaczy sie mozna bedzie posluchiwac gosciow z TIR-a gdzie misie stoja.
Pozdro
tylko mięczaki jedzą miód, twardziele żują pszczoły ....
http://www.bikepics.com/members/iceq/


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości