Zacisk hamulcowy

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Zacisk hamulcowy

Postautor: ZibiFire » 15 mar 2006, 22:20

Aloha :grin:
Hjuston mam problem. Przed zimowaniem prawy zacisk (patrząc znad łba rumaka) przestał puszczać po hamowaniu przez co wiadomo koło miało opór. Próbowałem reanimacji metodą - klamka tłoczki do góry- psik WD 40 - wcisk drewienkiem (siekiera) klamka itd....i zaczęło działać poprawnie ale teraz sprawdziłem i koło się nie kręci swobodnie więc znów obciera :lol:
Co robić lub ile kosztje nowy :?
Narta
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

zajc
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lut 2005, 23:30
Lokalizacja: Czersk/Posen

Postautor: zajc » 16 mar 2006, 11:32

Czy oznacza to ze probowales nasmarowac tloczki WD 40????? :shock: :boje_sie:

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 16 mar 2006, 13:56

Wiesz jak zdjałem zacisk to był ufajdany w piachu a żadnej gumy zabezpieczającej przed brudem na tłoczkach nie było więc jak polałem - przyznaje się bez bicia - WD 40 i na przemian wysuwałem i wciskałem tłoczki to sie przeczyściły i tłoczek chodził luźno jak w zacisku z drugiej strony. Potem przetarłem do sucha szmatką i poczekałem aż wyschnie i tyle.
A co skucha z tym WD 40 !!! :oops:
Pozdro
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

zajc
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lut 2005, 23:30
Lokalizacja: Czersk/Posen

Postautor: zajc » 16 mar 2006, 14:20

A co skucha z tym WD 40 !!!
No nie za bardzo...
Przeczytaj sobie temat "klocki hamulcowe" ,na drugiej stronie tego tematu masz opisane skutki stosowania WD 40 w ukladzie hamulcowym.

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 16 mar 2006, 15:36

POwiem z doświadczenia bo raz rozbierale mi czyściłęm wszystko na polysk. Zadne wd na tloczki czy klocki czy cokolwiek. Odkreć toto zdjemij z tarczy (dobry amoul bo ja dwa ukręcilem) Wyjmij klocek weź kombinerki i przez szmate grubą wyciągnij na maxa tłoczek ale tak zeby nie wypadł bo sie obrzygasz plynem i bedzie musiał sie brandzlowac z odpowietrzaniem. Weź w kombinerki i wyjmij na maxa tłoczek kup paste specjalną do dloczków (ona tez czyści go z syfu ładnie) namaruj wepchnij go potem juz klamką wyciśnij nasmaruj wepchnij .Nawet mozesz kręcić nio w tył i w przód jak by nie chciał wychodzić. Będzie gitara. Umuj reszte w jakim rozpuszalniku czy w benzynie. Prowadnice (te pręty po których zacisk biega) w miejscach gdzie w uszczelki wchodzą nasmaruj smarem miedzianym założ klocek wepchnij wszystko na swoje miejsce i założ na tarcze. A obcierac zawsze będzie bo koło nowego klocka nie rozepchnie tak zeby idelanie było. Zawsze bedzie lekki tarcie. Chyba ze umisz tak szybko kolem zakrecić zeby sie klocki odsunely. Ot filozofia. Ale zadne WD bo to wyusza i zacisk nie będzie miał po czym biegać i bedzie stał ze nie wspomne o tloczkach.
To tyle. Piwo za wyklepanie klawiatury.
PS. Tam nigdzie nie ma zadnej gumy, która zabezpiecza tłoczki przed brudem. Trzeba to czyścić i smarowac tą pastą. A przez szmate go ciągnij zeby nie porysowac kombinerkami :D
żyj i daj żyć innym

Toma
Figlarz
Posty: 74
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: Toma » 16 mar 2006, 16:23

Zibi jestem na etapie wymiany uszczelnień tłoczków ( koszt. ok 95zł )jeśli naszłaby Cie ochota na wymieną po Twojej WDupowej kuracji a bedziesz miałl problema wal na PW , pomogę - poza tym słuchaj Matieja dobrze prawi :grin:
http://www.bikepics.com/members/19770418/

....Get your motor runnin' Head out on the highway................

Aleksander
Senior
Senior
Posty: 147
Rejestracja: 17 maja 2005, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Aleksander » 16 mar 2006, 22:41

Toma ma rację rozbiesz wszystko, kompet naprawczy w larssonie kosztuje ok 95 zł, w komplecie masz wszystkie gumki nawet
te do kołków prowadzących zacisk. do tego dołaczaja smar który jest obojetny dla gumowych oringów, tylko trzeb adobrze wyczyścic rowki w których siedza uszczelki. Ja tak zrobiłem, mówię miodzio :D

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 17 mar 2006, 08:19

Wielkie dzięki. :poklony:
Zakasam rękawy i zabieram się już do rozbiórek i napraw.
Chmiel i Biała za dore rady :slinka: .
Pozdro Zibi
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 17 mar 2006, 10:12

kompet naprawczy w larssonie kosztuje ok 95 zł, w komplecie masz wszystkie gumki nawet
To jest cena i komplet na jeden zacisk czy na dwa?
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Toma
Figlarz
Posty: 74
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:43
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: Toma » 17 mar 2006, 19:24

To jest cena i komplet na jeden zacisk czy na dwa?
cena za komplet na dwa zaciski .

Obrazek
http://www.bikepics.com/members/19770418/

....Get your motor runnin' Head out on the highway................

krzysiek
stary Seveniarz
Posty: 369
Rejestracja: 08 maja 2005, 20:10
Motocykl: SV 650 '2002
Lokalizacja: Łódź

Postautor: krzysiek » 22 mar 2006, 13:38

Jak na złość też mam robotę z zaciskami!! Zdejmowałem kolo jakiś czas temu i od czasu jak je załozyłem na miejsce zaczeły mi klocki obcierać. Jeden tłoczek nawet po wymyciu i nasmarowaniu pastą do zacisków - 5.50 zł
nie chciał sie dać wcisnąć. Tak sie zaparłem ze jak poszedł w dół to z drugiego :zygi: mnie płynem. Okazało sie ze na tym drugim uszczelka sie podwinęła i jej część wyszła na wierzch. W ten sposób musze kupić zestaw naprawczy..a miałem k..... jechać w niedziele na otwarcie nowego salonu w Łodzi (darmowa hamownia i inne wygłupy..) :x

Wyżaliłem się to wracam do pisania pracy mgr - MISJA "PLAGIAT"

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 22 mar 2006, 19:07

Ja tam nie wiem co z tymi gumkami. Nie zagłębiałem sie az tak w ten temat. U mnie nie obciera. A w ogóle to se zmienie klocki z tyłu. Dwa lata w szafie leżą myśle ze nabrały odpowiedniej wartości użytkowej hehe.
Tak przy okazji miałem przygode z hamulcem z tyłu. Stwierdzilem ze zmienie w nim płyn skoro i z przodu wymienilem. Tam przy tym zbiorniczku ejst taka wredna guma jak z przodu. Ale ja bylem jakis nie teges i ta guma lubi sie do środka zapadać i mi sie zapadała. A ja sobie płynu wlałem do środka (czyli do gumy) zarkęciłem przykrwyke i se odpowietrzałem w pi.........
Jak sie zorientowalem ze coś nie teges to juz mialem łape jak Pudzian. Mufie uważajcie na ową gume :P :P
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 03 kwie 2006, 11:44

Aloha.
Jeszcze raz dzięki za rady - przód zrobiłem, przynajmniej tak mi sie wydaje :D .
Ale teraz mam problem z tylnym zaciskiem.
Jak go rozmontowałem to ujrzałem wielkie G... tzn chyba nie był czyszczony od nowości, cały w rdzy itp itd.
Po mozolnym czyszczeniu, pastowaniu i wazelinowaniu (ukłon w stronę Yammamoto), pozostała mi taka mała blaszka-wygięta umieszczona za tłokiem chyba do "nacisku" na klocki.
I tu moje pytanko czy tę blaszkę można dokupić osobno lub czy są w komplecie z klockami, bo ta oryginalna to być może nie przetrwa wazelinowania :(
Pozdro ZF
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 03 kwie 2006, 11:56

Myśle ze jest do kupienia w salonie Honda plaza w Warszawie Al. Karkowska chyba. Ja tam kupowałem do tylnego zacisku tą śrube dluga co sie na niej klocki trzymają. 9zł kosztowała.
Znalazłem wizytówke
Honda Plaza
Michał Skarpetowski

Ul. Malownicza 29a
02-272 Warszawa
tel 431 0000
fax 431 0001
michal.skarpetowski@hondaplaza.pl
http://www.hondaplaza.pl
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 03 kwie 2006, 12:14

i wazelinowaniu (ukłon w stronę Yammamoto)
widać, Żeś swój chłop :lol: :lol: :lol:
załapałeś klimat tegoż forum :)
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 03 kwie 2006, 13:34

Dzięki za info :D już działam w weekend
Dzięki również za dobre słowa...bo na innym forum to chcą mnie na Bemowie zbolcować :cry:
Narta ZF
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 03 kwie 2006, 13:37

Oj nie martw się bolcowaniem. Raz czy dwa zpną i po imprezie.
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 26 kwie 2006, 23:45

...
Po mozolnym czyszczeniu, pastowaniu i wazelinowaniu (ukłon w stronę Yammamoto), pozostała mi taka mała blaszka-wygięta umieszczona za tłokiem chyba do "nacisku" na klocki.
I tu moje pytanko czy tę blaszkę można dokupić osobno lub czy są w komplecie z klockami, bo ta oryginalna to być może nie przetrwa wazelinowania :(
Pozdro ZF
Tej blaszki nie można dokupic samej tylko z zaciskiem tak więc trza uważac...
ZF
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 27 kwie 2006, 07:43

W honda plaza na pewno można
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 27 kwie 2006, 10:52

W honda plaza na pewno można
Właśnie z tamtąd mam to info, wg twoich namiarów. W Larssonie tyż nie mają.

ZF
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 27 kwie 2006, 13:33

normalnie zawalił mi się świat. Jak kupowałem śrube do zacisku to wydawało by sie ze wszystko maja odddzielnie na sztuki a tu KLAPA :cry:
żyj i daj żyć innym

Awatar użytkownika
ZibiFire
stary Seveniarz
Posty: 864
Rejestracja: 04 sty 2006, 21:54
Motocykl: ex RC 42 '94
Lokalizacja: Warszawa "koło"

Postautor: ZibiFire » 27 kwie 2006, 13:51

normalnie zawalił mi się świat. Jak kupowałem śrube do zacisku to wydawało by sie ze wszystko maja odddzielnie na sztuki a tu KLAPA :cry:
Dziwne, pewnie nie chcieli przez telefon o tym rozmawiac, ale może sprzedają na sztuki przy osobistej wizycie.

Na 2 raz to się tam przejadę a narazie jeżdżę z oczyszczoną blaszką :)

ZF
....Always Look On The Bright Side Of Live.........

pyzdra1
Beniamin
Beniamin
Posty: 62
Rejestracja: 19 sie 2005, 14:22
Lokalizacja: Stobno

Postautor: pyzdra1 » 02 maja 2006, 22:58

czy ktoś z forumowiczów używa klocków hamulcowych tej firmy http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=100752541 cena jest korzystna. Co o nich myślicie??

Zbigu
Mistrz Parkietów
Posty: 616
Rejestracja: 13 mar 2005, 16:50
Motocykl: CB750LTD
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zbigu » 14 maja 2006, 16:08

Jeżeli byś zapytał o innego producenta to można dyskutować. Jeżeli pytasz o ferodo, to ma on ponad 100-letnią tradycję w produkcji okładzin ciernych /wpisz w przeglądarkę do się dowiesz/. Jedynie dyskusji może podlegać wersja platinium klocków do SF. Na stronie bodaj ferodo.pl jest do pobrania katalog i można zobaczyć czy przypadkiem nie są to twarde klocki do sporu. Takie raczej odpadają w wypadku SF a koszt tarcz to historia.
Prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce.
rura-bomber

pyzdra1
Beniamin
Beniamin
Posty: 62
Rejestracja: 19 sie 2005, 14:22
Lokalizacja: Stobno

Postautor: pyzdra1 » 15 maja 2006, 16:53

Kurde teraz to mi zabiłeś gwoździa z tą twardością :( ja właśnie Ferodo Paltinium zamontowałem u siebie. Rzeczywiście będe musiał sprawdzić czy nie są to twarde klocki. Zachowałem sie jak amator!! shit!! :sciana:


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 107 gości