Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Skyhunter192
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2022, 23:30
Motocykl: Honda CB750 F2 1999r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: Skyhunter192 » 29 kwie 2022, 15:27

Witajcie
Dzięki tematom z forum postanowiłem sam wymienić olej w mojej SF
Olej wymieniony bez większych problemów nie licząc tego, że trochę oleju wylało mi się podczas odkręcania filtra, motul 5100 10w40 akurat był w promocji
Jedynak problem zaczął się kiedy chciałem sprawdzić poziom oleju, wlałem równo 3l ale bagnetu nie ma na korku od wlewu a z drugiej strony mam czujnik temperatury i w żaden sposób nie mogę go wykręcić, myślałem, że może trzeba go podważyć śrubokrętem bo tak wygląda ale nie chciałem jakoś mocno tego robić bo bałem się, że go uszkodzę a jutro po raz pierwszy planujemy nią wyjechać z garażu ;)
Pomóżcie proszę, jak wykręcić czy wyciągnąć ten czujnik i czy on zastępuje bagnet?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc, zdjęcia poniżej, dodam, że górna część czujnika się kręci, ciężko ale się kręci, dolna moletowana ani drgnie
Dodam, że to mój pierwszy motocykl, wcześniej nie miałem z żadnym do czynienia w necie nie znalazłem odpowiedzi na ten problem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: KLOSZ » 29 kwie 2022, 15:39

Ktoś mocno dowalił i tyle. Czujnik powinien się wykręcić. Próbowałeś na zimnym, czy na ciepłym silniku? Może po rozgrzaniu puści? Powinien się normalnie wykręcić przy obracaniu za tę moletowaną część. Jest tam solidny gwint. Wziąłbym "żabkę" złapał za moletowanie i próbował wykręcić.

Jeżeli pod czujnikiem nie masz bagnetu, to po wykręceniu możesz poziom sprawdzić zwykłą słomka do napojów. Może ktoś, kto ma pod ręką sevenkę napisałby ile długości ma oryginalny bagnecik? Pomiar robi sie bez wkręcania korka, więc łatwo byłoby to sprawdzić znając wymiary oryginalnego bagnetu.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Skyhunter192
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2022, 23:30
Motocykl: Honda CB750 F2 1999r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: Skyhunter192 » 29 kwie 2022, 15:43

Wymiary oryginalnego bagnetu znalazłem w internecie tak samo jak czujnika, postaram się poszperać i to ogarnąć dokładnie ale te 3l powinny być w miarę ok, sprawdzałem na ciepłym silniku po wymianie oleju, silnik stał około godziny, czyli powinien się wykręcić cały z tym moletowanym pierścieniem, dobrze, że na siłę nie próbowałem wyciągnąć tej górnej części :D
Dzięki za pomoc KLOSZ

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: bogd74 » 29 kwie 2022, 21:01

Musi się odkręcić...dlatego zawsze i od zawsze polecam kupić krótszy termometr i wkręcić z lewej strony jak ja mam...kto to wymyślił to nie wiem...

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: carlos74 » 02 maja 2022, 09:04

Musi się odkręcić...dlatego zawsze i od zawsze polecam kupić krótszy termometr i wkręcić z lewej strony jak ja mam...kto to wymyślił to nie wiem...
Ja tez wkrecilem po drugiej stronie "do not open" wykrecamy, kupujemy termometr do Honda, CBX 750, CX 500, NTV 650, Transalp, Africa Twin one wlasnie sa troche krotsze jak juz Bogdan pisal ale stosowane od lat wlasnie w SF no i nawet w NH :P .
Ja chcialem zostawic bagnet bym mogl sprawdzac olej no i tego termometru nie wykrecac ciagle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Skyhunter192
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2022, 23:30
Motocykl: Honda CB750 F2 1999r
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: Skyhunter192 » 06 maja 2022, 12:38

Póki co nie udało mi się tego wykręcić, będę próbował, też wolałbym mieć bagnet żeby wiedzieć ile oleju mam, na tą chwilę wlałem 3 litry, egzamin pewnie pod koniec maja, zobaczymy czy się uda;)
carlos75 super siedzenie, przygarnąłbym takie tylko czarne ;)

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Jak wykręcić czujnik temperatury oleju?

Postautor: carlos74 » 06 maja 2022, 13:12

@Skyhunter192
Dzieki, no zalatwil mi Bogdan wiec mam jedno ze skory ktore sie tak nie spisuje jak wlasnie to ze zdjecia a kosztowalo kupe kasy samo obszycie.
To jest wedlug mnie lepiej wykonane i bardziej szorstkie ze sie tylek tak na nim nie slizga :)
Na fotce tej jest to siedzenie ktore jest obszyte ciemna brazowa skora, wyglada prawie jak czarne.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości