Rury kolektora, wydech.

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
sikoku78
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 163
Rejestracja: 23 cze 2012, 16:18
Motocykl: Cb 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Tychy

Rury kolektora, wydech.

Postautor: sikoku78 » 18 wrz 2020, 07:49

Panowie, jako że wciąż borykam się z upiornym pobrzękiwaniem ślę do Was zapytanie w sprawie budowy wydechu. Ostatecznie wyeliminowałem źródło ze strony silnika i łańcucha alternatora - uderzenie gumowym młotkiem w rury kolektora generuje charakterystyczne dla problemu "pobrzękiwanie"...
Jako,że wydech otwierał mi mg motosport z Siemianowic i spawał pourywane przegrody, nurtuje mnie pytanie co jeszcze może być przyczyną hałasu?
Nie sądzę, ale czy rury kolektora wydechowego są zdublowane? Czy ich konstrukcja to tzw. "rura w rurze?" Świetny stan chromu mógłby to tłumaczyć, ale raczej wątpię... Mocowania kompletne, przedmuchów brak...
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Dzięki. Jaca

Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Rury kolektora, wydech.

Postautor: carlos74 » 18 wrz 2020, 10:11

Panowie, jako że wciąż borykam się z upiornym pobrzękiwaniem ślę do Was zapytanie w sprawie budowy wydechu. Ostatecznie wyeliminowałem źródło ze strony silnika i łańcucha alternatora - uderzenie gumowym młotkiem w rury kolektora generuje charakterystyczne dla problemu "pobrzękiwanie"...
Jako,że wydech otwierał mi mg motosport z Siemianowic i spawał pourywane przegrody, nurtuje mnie pytanie co jeszcze może być przyczyną hałasu?
Nie sądzę, ale czy rury kolektora wydechowego są zdublowane? Czy ich konstrukcja to tzw. "rura w rurze?" Świetny stan chromu mógłby to tłumaczyć, ale raczej wątpię... Mocowania kompletne, przedmuchów brak...
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Dzięki. Jaca
Siema sikoku78,
podobno jest to rura z dwoma sciankami(dwuwarstwowa), dlatego nie ma w sevenkach tych "kolorowych teczy", w cb1100 od 2013 w europie a wczesniej byla juz w USA, Japonii i Australii jest kolektor wydechu podobno "jednowarstwowy" i sporo ludzi narzeka na "brazowy odcien plus plamy" w wersji cb 1100ex chyba od 2015 jest zamontowany podobno "dwuwarstwowy" i problem zniknal. Choc tez mozliwa jest zmiana materialu z ktorego jest ten kolektor zbudowany. CB1100 ma z nierdzewki i do tego jednowarstwowy wiec zmiana odcienia w czasie eksploatowania jest calkiem oczywista. CB 1100EX nie ma juz takich problemow i mozliwa przyczyna tego jest zmiana materialu lub budowy kolektora.
Goscie ktorzy zamienili SF na CB1100 dziwia sie i dyskutuja juz od dawna dlaczego w starej SF tego nie bylo a w motocyklu z 2013 sie takie cos robi ;-).
Troche mnie ponioslo choc nie pytales o zabarwienie kolektora :D
:rock:

sikoku78
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 163
Rejestracja: 23 cze 2012, 16:18
Motocykl: Cb 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Tychy

Re: Rury kolektora, wydech.

Postautor: sikoku78 » 18 wrz 2020, 12:28

Czyli jednak... Cholera, jak sobie z tym poradzić? Gdzieś ewidentnie puścił spaw i rury uderzają o siebie...
Dzięki piękne

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Rury kolektora, wydech.

Postautor: bogd74 » 18 wrz 2020, 19:35

Czyli jednak... Cholera, jak sobie z tym poradzić? Gdzieś ewidentnie puścił spaw i rury uderzają o siebie...
Dzięki piękne
Wg mnie nie ma takiej opcji...


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości