Stukanie koło zębatki zdawczej

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
Przemro
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2020, 21:53
Motocykl: Honda CB 750
Lokalizacja: Gdynia

Stukanie koło zębatki zdawczej

Postautor: Przemro » 18 sie 2020, 23:18

Witam,
zakupiłem niedawno Hondę SF z 98 i pojawił się problem po ok. 2tyg jeżdżenia. Teraz problem potencjalnie mógł być wcześniej (chociaż wątpię) tylko, że z względu, że to nowy nabytek to nie zauważyłem tego problem. Do sedna;

Problem pojawia się po rozgrzaniu moto (na zimnym jest ok, do rozgrzania), podczas jazdy na niskich biegach (1 i 2, może 3) i na niskich obrotach (do 3tyś.) słychać cykliczne stukanie. Jeszcze je słychać, po rozgrzaniu moto i dociśnięciu trochę tylnego koła do środka motocykla, wtedy z naciskiem nim kręcić i da się to usłyszeć też. Nie wiem skąd dokładnie to pochodzi, ale brzmi jak z okolic przedniej zębatki zdawczej tyle, że gdzieś bardziej w głębi, jak by wałek lub coś w okolicy. Jest to też odczuwalne na podnóżkach, ale ciężko mi opisać jak dokładnie - po prostu czuć.
Stukanie zanika (lub go nie słychać i nie czuć) jak zjeżdżam z górki (nawet na niskich obrotach itp) oraz przy większych obrotach i na wyższych biegach - tak od 4tys obrotów znika to.

Nie jestem znawcą, ale też zupełnie zielony też nie. Znalazłem bardzo podobny temat - viewtopic.php?f=3&t=4288
Niestety rozwiązanie podane tam (usztywnienie bardziej zębatki zdawczej), nie pomogło dlatego tworze nowy temat bo nic innego nie znalazłem. Co może dolegać mojej Hondzie?

Awatar użytkownika
chomiczon
Chińska zabaweczka
Posty: 603
Rejestracja: 18 kwie 2008, 07:33
Motocykl: Yellow Bee 650
Lokalizacja: Lublin

Re: Stukanie koło zębatki zdawczej

Postautor: chomiczon » 15 wrz 2020, 11:23

Może napęd jest w stanie agonalnym, miałem tak w DLu. Terkotał jak głupi, po wymianie zębatek i łańcucha problem zniknął.
Sprawdź też naciąg łańcucha bo jak za mocno naciągnięty tez może stukać. Naciąg sprawdzamy i regulujemy na stopce bocznej.

Awatar użytkownika
bogd74
stary Seveniarz
Posty: 1328
Rejestracja: 07 sie 2017, 15:41
Motocykl: Honda CB 750 NH RC38 i SF RC42
Lokalizacja: Rybnik/Wodzisław Śląski

Re: Stukanie koło zębatki zdawczej

Postautor: bogd74 » 15 wrz 2020, 14:22

Do sprawdzenia cały napęd...wrzuć foto zębatek przód -tył


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 11 gości