Uszczelka pod głowicą

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka pod głowicą

Postautor: PeterS » 05 gru 2005, 07:57

Witam wszystkich,
takie pytanko:
Jest w sumie niewielki wyciek oleju spod uszczelki pod głowicą - czy jest sens wymieniać uszczelkę, czy też lepiej spróbować w jakis sposób zapchac tą dziurę silikonem (nie bedzie najlepiej wyglądało :? ), czy też jeździc ew. dolewając oleju?
Słyszałem teorie, że w efekcie wymiany uszczelki pod głowicą moze poleciec szczelka pod cylindrami, a jesli już sie zmienia uszczelke pod cylindrami to trzeba by tez wymienić pierścienie. prawda to? :cry: niewyróbka :cry:

Aneta
Frywolna Anetka
Posty: 800
Rejestracja: 11 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Aneta » 05 gru 2005, 09:48

Jakaś bzdura z tymi pierścieniami! :shock: Po co wymieniać pierścienie, które są dobre???? Jak jest wyciek, to trzeba wymienić uszczelkę i obsmarować ją specjalnym silikonem.

pyzdra1
Beniamin
Beniamin
Posty: 62
Rejestracja: 19 sie 2005, 14:22
Lokalizacja: Stobno

Postautor: pyzdra1 » 05 gru 2005, 10:07

Aneta ma racje jak uszczelka padnie to trzeba ją wymienić na nową. Zapychanie silikonem nic nie da bo kompresja i tak zrobi swoje. A z pierścieniami to też totalna bzdura.
Uszczelka pod cylindrami będzie na pewno dobra jeśli sie nie podniesie cylindrów. Wymieniaj tylko uszczelke głowicy i bedzie gites

Awatar użytkownika
PeterS
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 215
Rejestracja: 03 paź 2005, 14:21
Motocykl: SF Evolution ];)
Lokalizacja: Kraków

Postautor: PeterS » 05 gru 2005, 14:14

Uszczelka pod cylindrami będzie na pewno dobra jeśli sie nie podniesie cylindrów. Wymieniaj tylko uszczelke głowicy i bedzie gites
No własnie - wymiana uszczelki pod głowica może ruszyć minimalnie cylindrami.
A gdyby wymieniać tez pod cylindrami, to sie je napewno podniesie :wink: a pierścionki dopasowują sie w jakims tam stopniu do cylindra - obrócą się lekko na tłoku i po ptokach. Tako rzecze znajomy mechanik, a ja juz cała jestem głupia :shock:


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości