Przewody przerywacza

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Tommy
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2019, 23:27
Motocykl: Honda CB750
Lokalizacja: Warszawa

Przewody przerywacza

Postautor: Tommy » 26 wrz 2019, 22:51

Witajcie,

Mam zamiar wymienić kierunkowskazy i czytając na forum o kierunkowskazach LED, kupiłem przerywacz 3 PIN podobny do tego:
https://allegro.pl/oferta/przerywacz-ki ... 7363062467

Po zdemontowaniu zadupka okazało się, że jest przerywacz z innym gniazdem, a mianowicie G8B-201-01 jak poniżej:
https://images.app.goo.gl/D25uRse8Xvr31QCg9

Jakie przewody/gniazdo/konektor kupić do przerywacza 3 PINowego?

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przewody przerywacza

Postautor: Wojtas » 27 wrz 2019, 05:39

Nic nie kupuj, mam wszystko co potrzebne do tej przeróbki podłączenia. Zrobię przy okazji roboty przy gaźnikach.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Tommy
Junior
Junior
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2019, 23:27
Motocykl: Honda CB750
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przewody przerywacza

Postautor: Tommy » 27 wrz 2019, 07:56

To super się złożyło

Nighthawk2
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:29
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Opole

Re: Przewody przerywacza

Postautor: Nighthawk2 » 12 maja 2020, 22:48

Witam mam pytanie w sprawie kierunkowskazów. Wymieniłem przerywacz na dedykowany do led zgodnie z oznaczeniami literowymi na oryginalnym przerywaczu i ledy po włączeniu kierunku przechodzą w tryb świateł awaryjnych. Wystarczy jednak że jedną z żarówek pozostawię żarową i wszystko jest normalne. Jaki błąd popełniłem ? Czy jest gdzieś opisany sposób jak przerobić migacze na led ? Z góry dziękuję i pozdrawiam Paweł z Opola

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przewody przerywacza

Postautor: KLOSZ » 13 maja 2020, 08:18

Myślę, że nie popełniłeś błędu. Jeżeli się nie mylę, to masz jedna kontrolkę od obu kierunków i problemem jest kontrolka kierunkowskazów, czyli żarówka spinająca dwa obwody (lewy z prawym). W tym przypadku najłatwiej byłoby zamiast kontrolki w postaci żarówki zainstalować dwie diody LED w miejsce żarówki w kontrolce. Wymaga to dociągnięcia jednego kabelka z lampy do panelu z kontrolkami i sprawa powinna się rozwiązać. Żeby potwierdzic moją teorię, wyjmij/odepnij żarówkę od kontrolki kierunkowskazów i sprawdź czy w takim układzie kierunkowskazy migają prawidłowo.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Nighthawk2
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:29
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Opole

Re: RE: Re: Przewody przerywacza

Postautor: Nighthawk2 » 13 maja 2020, 22:22

Myślę, że nie popełniłeś błędu. Jeżeli się nie mylę, to masz jedna kontrolkę od obu kierunków i problemem jest kontrolka kierunkowskazów, czyli żarówka spinająca dwa obwody (lewy z prawym). W tym przypadku najłatwiej byłoby zamiast kontrolki w postaci żarówki zainstalować dwie diody LED w miejsce żarówki w kontrolce. Wymaga to dociągnięcia jednego kabelka z lampy do panelu z kontrolkami i sprawa powinna się rozwiązać. Żeby potwierdzic moją teorię, wyjmij/odepnij żarówkę od kontrolki kierunkowskazów i sprawdź czy w takim układzie kierunkowskazy migają prawidłowo.
Potwierdzam, że jest u mnie jedna kontrolka wspólna dla obu obwodów. Sprawdzę i dam znać czy pomogło. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

jakwik
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 05 lip 2019, 08:27
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RE: Re: Przewody przerywacza

Postautor: jakwik » 11 paź 2020, 19:12

Cześć Nighthawk2, i co udało Ci się rozwiązać problem?? Ja kupiłem diody dynamiczne i dodatkowo nie dochodzi mi kierunek do końca ☹️ żaden ze mnie elektryk i trochę się zaczynam martwić. Może masz kolego jakaś poradę??

czorcik
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:39
Motocykl: Honda Seven Fifty
Lokalizacja: Grójec

Re: RE: Re: Przewody przerywacza

Postautor: czorcik » 12 paź 2020, 18:43

Cześć Nighthawk2, i co udało Ci się rozwiązać problem?? Ja kupiłem diody dynamiczne i dodatkowo nie dochodzi mi kierunek do końca ☹️ żaden ze mnie elektryk i trochę się zaczynam martwić. Może masz kolego jakaś poradę??
Cześć,
też mam takie kierunkowskazy. Zaopatrz się w przerywacz do led'ów. U mnie w przerywaczu kierunkowskazów (kupiony na "alledrogo" pomarańczowy) trzeba było pokręcić takim małym regulatorem wbudowanym (na płaski śrubokręt). Ustawiasz nim częstotliwość z jaką migają kierunkowskazy i jeśli ustawiony jest odrobinę za szybko to wtedy ledy nie zamykają się. Wystarczy trochę pokręcić i szybko się łapie o co chodzi.

jakwik
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 05 lip 2019, 08:27
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przewody przerywacza

Postautor: jakwik » 13 paź 2020, 13:24

Dzięki czorcik :flacha:

jakwik
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 05 lip 2019, 08:27
Motocykl: Honda CB 750 seven fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przewody przerywacza

Postautor: jakwik » 18 paź 2020, 17:05

Witam ponownie. Znalazłem myślę , że dość istotną informacje na innym forum. Otóż instalując kierunkowskazy LED dynamiczne (z normalnymi nie próbowałem) nie potrzebujemy przerywacza. Wystarczy połączyć na krótko (+) z wyjściem na kierunki (L) no i wyjąć żarówkę z kontrolki kierunkowkazów bo inaczej po włączeniu świecą się wszystkie cztery na raz :). PS u mnie tak podłączyłem i działa. Gdybym to wiedział wcześniej to zaoszczędziłbym na kupnie przerywacza, który okazał się niepotrzebny.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości