Luźne jarzmo hamulca tylnego

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
MaciO
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2018, 06:38
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Wrocław

Luźne jarzmo hamulca tylnego

Postautor: MaciO » 25 maja 2018, 07:09

Cześć Wszystkim!

Motor wrócił od mechanika i niestety pojawiły się stuki na nierównościach. Wrażenie takie jakby to przednie zaciski, ale gdy nimi ruszam to luz jest mały. Szukając (niestety) zauważyłem, że jarzmo z tyłu na duży luz- hamulec z tyłu nie był robiony, ale zmieniano opony więc dla rzeczy było to rozbierane.

Czy w waszych seven fifty jarzmo ma luz względem prowadnicy z tyłu?

Dzięki!

Awatar użytkownika
szamanek5
stary Seveniarz
Posty: 513
Rejestracja: 03 gru 2011, 00:56
Motocykl: RC42 96`
Lokalizacja: Białystok

Re: Luźne jarzmo hamulca tylnego

Postautor: szamanek5 » 25 maja 2018, 10:36

Jeżeli te stuki dobiegają z przednich zacisków to na 95% jest to wina sprężyn dociskających klocki hamulcowe - takie nieszczęsne blaszki, a raczej ich brak, odkształcenie lub zły montaż.
Tylne jarzmo jest dociskane przez skrecenie osi koła więc może sprawdz czy jest odpowiednio mocno dokręcona...
Urodziłem się po to by jeździć na moto ! ;)

MaciO
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2018, 06:38
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Wrocław

Re: Luźne jarzmo hamulca tylnego

Postautor: MaciO » 25 maja 2018, 12:24

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę blaszki z przodu i skręcenie śrub.

Prosiłbym jednak o doprecyzowanie, czy w Waszych CB na postoju można swobodnie poruszać jarzmem (przód-tył) łapiąc za zacisk tylni. U mnie można i powoduje to stuk jarzma o trzpień tylnego wózka/widelca.

Z góry dziękuję!


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości