Alarm

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
pyzdra1
Beniamin
Beniamin
Posty: 62
Rejestracja: 19 sie 2005, 14:22
Lokalizacja: Stobno

Alarm

Postautor: pyzdra1 » 24 paź 2005, 03:56

W najblizszym czasie mam zamiar założyć do mojego moto alarm. Czy kotś z forumowiczóww ma taki wynalazek zamontowany przy motocyklu? Jesli tak to prsze o porade na co zwrócić uwage przy kupnie alarmu i czym on powinien sie charakteryzować.Na allegro jest sporo alarmów motocyklowych ale nie chciałbym podejmować pochopnej decyzji.

zajc
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lut 2005, 23:30
Lokalizacja: Czersk/Posen

Postautor: zajc » 24 paź 2005, 08:41

Ja mam :) Dalem zalozyc polskiego MATa, i w sumie nie narzekam. Bajerow zadnych nie ma, ma czujnik polozenia i odciecie zaplonu. Ale duzym plusem jest to, ze mam go od roku a nie mialem z nim problemow natury technicznej. Duzo zlego slyszalem a alarmach motocyklowych Foxa.Kumpela w moto zalozyla, i jej bardzo czesto odcinal zaplon...w czasie jazdy :shock: Serwis nie potrafil tego naprawic, wiec go w ogloe odlaczyla i tyle ma z alarmu :? Wiadomo, ze bardzo wiele zalezy od montazu alarmu, lepiej nie dawac zadnym babolarzom :wink:
Aaaa, za swoj alarm dalem z zalozeniem rok temu cos kolo 500 zeta

ADI
stary Seveniarz
Posty: 272
Rejestracja: 11 lut 2005, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ADI » 24 paź 2005, 09:05

Ważne, żeby miał czujnik przechyłu (uzbraja się jak motocykl stoii na bocznym podnóżku i jak ktoś będzie go próbował postawić do pionu to zacznie wyć). Ważne, żeby go ukryć w niedostępnym miejscu i ważne, żeby było go też słychać jak zacznie wyć z tego "niedostępnego miejsca".
Ja osobiście nie mam alarmu, ale mam XSENĘ z alarmem z której jestem zadowolony.

Pozdrawiam

ADI

Aleksander
Senior
Senior
Posty: 147
Rejestracja: 17 maja 2005, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Aleksander » 25 paź 2005, 23:52

Witam, ja posiadam alarm mat niby fajny ale czasami coś w nim szwankuje, nie właczam go na noc bo potrafi mnie budzić koło piąte rano, najważniejsze jest odpowiednie ustawienie czujnika położenia, czasami można wziąć moto na plecy i sobie spokojnie z nim pójsc, a czasami wystarczy lekkie dotknięcie. Moja rada szukaj alarmu który można rozbudować np. o dodatkową syrenę lub zewnętrzne zasilanie oraz taki który ma czujnik wstrząsowy, kumpel sprowadza takie alarmy chuba z koeji i mówi że sa o niebo lepsze od tego mojego ponoć chce 100 za sztukę daj znać jeżeli będziesz zainteresowny to zapytam o szczegóły. Pozdrawiam. :grin:

wilk
Beniamin
Beniamin
Posty: 64
Rejestracja: 27 kwie 2005, 20:03
Lokalizacja: Łódź

Postautor: wilk » 27 paź 2005, 20:18

hej,ja posiadam takie cudo w swoim moto,mam zaadoptowany alarm samochodowy 'Max Dynamic' do motocykla, sama centralka ma odcięcie zapłonu, tryb panic(czyli włączanie z pilota w stan alarmowania) oraz robi niezłe disco jak nieprzeszkolona osoba włoży kluczyk do stacyjki ;) dodatkowo został on rozbudowany o 3 zewnętrzne czujniki, czujnik położenia, czujnik przeciwwstrząsowy oraz czujnik otwierania kanapy, całość wymagała odpowiedniego zestrojenia ale w rezultacie działa ok!czujka przeciwwstrząsowa ma regulację czułości wiec często właczał się tzw. pre-alarm jak coś huknęlo nieopodal (np. głośny wydech innego motocykla,hehe) jesli chodzi o 'konsumpcję' prądu to jest ok, nie wzbudzany rozładuje akumulator dopiero po jakimś miesiącu mniej, więcej.....ja używam moto codziennie wiec nie specjalnie się tym przejmuje, póki co nie miałem przerw w dostawie prądu :P wąznym jest żeby całość sprytnie ukryć,ale CB'a ma takie sekretne zakamarki wiec nie ma problemu.Za wszystkie klamoty zapłaciłem jakieś 180 zeta a poskładał to do kupy ziomuś za pifka więc nie wiem ile bym wydał na to w jakimś zakładzie "u pana Tadzia" no to chyba na tyle.....przydatna rzecz ogólnie......niestety.....!

mucha
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 175
Rejestracja: 27 maja 2005, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk

ja siedzę na MAT'cie

Postautor: mucha » 04 lis 2005, 16:28

Witam
Zastosowałem polecone (cena do jakości) MAT 450AHJ

Czyli alarm motocyklowy z odcięciem zapłonu

Alarm motocyklowy z mechanicznym czujnikiem wychyłowym,
dwa piloty radiowe w tym jeden wodoszczelny na rękę,
wbudowane odcięcie zapłonu, tryb energooszczędny 0.8mA,
wbudowane odcięcie zapłonu, funkcje indywidualne programowane stacyjką motocykla

Możliwość rozbudowy o dodatkowe czujniki.
Cena z montażem w GD. ok 370-400 PLN

pyzdra1
Beniamin
Beniamin
Posty: 62
Rejestracja: 19 sie 2005, 14:22
Lokalizacja: Stobno

Postautor: pyzdra1 » 15 lis 2005, 22:39

A gdzie schować najlepeij syrene?? Z centralką nie ma problemu bo jest płaska a syrenka jest dosyć duża

zajc
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lut 2005, 23:30
Lokalizacja: Czersk/Posen

Postautor: zajc » 16 lis 2005, 00:12

A gdzie schować najlepeij syrene?? Z centralką nie ma problemu bo jest płaska a syrenka jest dosyć duża
W typowym alarmie motocyklowym nie ma z tym zadnego problemu-syrenka jest specjalnie zmniejszona zeby upchnac ja na ograniczonej przestrzeni. No chyba ze zamierzasz zalozyc syrene samochodowa-to wtedy pozostaje tylko wozic ja w plecaku :lol:


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości