Różnice w wiązkach

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Różnice w wiązkach

Postautor: ziomoslaw » 12 sie 2017, 10:56

Witam
Na wstępie zaznaczę, że moja sevena to dzieło jakiegoś rzeźbiarza i myślałem, że już się tę rzeźbę poprawiłem ale do rzeczy.
Chciałem wymienić wiązkę, zamówiłem i jak przyszło co do czego to okazało się, że brakuje w niej co nieco: nie ma wtyczek do tych przekaźników(chyba) obok cewek i żarówki przedniej lampy. Przejrzałem wszystkie wiązki na sprzedaż jakie znalazłem i każda wygląda tak jak ta, którą kupiłem. Poszperałem trochę w serwisówce i według mojego nie całkiem profesjonalnego oka te przekaźniki powinny tam być(sam schemat wszystkich połączeń to dla mnie czarna magia).
Będę niezmiernie wdzięczny jak ktoś mi wytłumaczy co z tym zrobić :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Re: Różnice w wiązkach

Postautor: Krzysiu21 » 15 sie 2017, 19:40

Skoro wszystkie wiązki są takie same a ty masz starą, na twoim miejscu używając brakujących wtyczek z starej wiązki poprowadziłbym nowe przewody. Wszystko można zamknąć w czarnych peszlach ;)

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Różnice w wiązkach

Postautor: KLOSZ » 15 sie 2017, 20:36

Przekaźniki, których szukasz występowały tylko w niemieckiej wersji sevenek i nie sa elementem obowiązkowym ;)
Jeśli masz instalacje w wersji niemieckiej, a kupiles wiazke z innej (kazda inna oprocz niemieckiej nie miala tych przekaznikow do przednich swiatel), to musisz sprobowac zamontowac te kupiona wiazke z pominieciem przekaznikow od swiatel.
Spojrz ponizej na obrazek z serwisowki. Masz nawet zaznaczone, ze te przekazniki tylko w wersji G (czyli Niemcy w wersji dławionej lub nie dlawionej)
028.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Różnice w wiązkach

Postautor: KLOSZ » 15 sie 2017, 20:46

Dodam, że jesli masz instalacje z przekaźnikami (wersja G), to wyglada to tak:
schemat instalacji el 1 small.jpg
a w wiazce, ktora kupiles powinno wygladac tak:
schemat instalacji el 2 small.jpg
teraz pozostaje wmotać przełącznik od swiatel (pewnie na poziomie jego kostki przyłączeniowej do wiazki, czyli idziesz od przelacznika i szukasz kostki, ktora pewnie siedzi w lampie z przodu). Musisz sprawdzic uklad pinow w zlaczce od przelacznika i kostce do niego dedykowanej w zakupionej wiazce i powinno zadzialac.
Wieksze wersje schematow znajdziesz na forumowym serwerze w dziale mechanika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
ziomoslaw
Junior
Junior
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2015, 19:37
Motocykl: Honda CB Seven Fifty
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Różnice w wiązkach

Postautor: ziomoslaw » 17 sie 2017, 20:09

Dzięki za podpowiedź, może jakoś podołam :D jakby ktoś przypadkiem wymieniał przednia żarówkę to może mi cyknie fotke gdzie idą kable od wtyczki żarówki H4


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości