Licznik.

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Licznik.

Postautor: Krzysiu21 » 03 sie 2017, 20:46

Cześć.
Tym razem piszę z prośbą o pomoc w sprawie licznika. Od momentu kupna motocykla mam problem z liczeniem kilometrów :)
Wskazówka pokazuje mi z jaką prędkością jadę a kilometry nabijały się tylko przez jakiś czas. W obecnym sezonie właściwie licznik kilometrow nie nabił nic. Rozebrałem co miałem i okazało się, że winny jest plastikowy wałek.
de124e853b05d.jpg
31dd028b06f9e.jpg
Używki chodzą w cenie od 350 do ponad 600 na nówkę. A mi potrzebny jest plastikowy wałek.
Czy ma ktoś z was mechanizm licznika na sprzedaż lub wie komu można zlecić wykonanie takiej części?


Edytowany przez KLOSZa. Powód edycji: uzupełnienie brakujących zdjęć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Licznik.

Postautor: KLOSZ » 04 sie 2017, 08:08

W pełnym edtytorze posta masz mozliwosc dodania zdjec na nasz serwer, wiec nie ma potrzeby kombinowania z zapodaj.net i innymi tego typu serwisami, z ktorych zdjecia po kilku miesiacach znikaja i na forum zostaje watek bez sensu ;)
Uzupelnilem fotki w Twoim pierwszym poscie.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

cbbgdn
Beniamin
Beniamin
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:10
Motocykl: CB 750 seven fifty 1999
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Licznik.

Postautor: cbbgdn » 04 sie 2017, 10:03

Nom... Kto pyta nie błądzi...
Na co komu by był licznik bez tego wałka..?
Potrzebowałem wybieraka biegów... kupiłem kompletną skrzynię... :-D
Nie ma się co szczypać. Bierz używkę. Ewentualnie nówkę za jedyne 1672.80 PLN "kochany serwis Hondy"

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Licznik.

Postautor: KLOSZ » 04 sie 2017, 11:26

Normalnie musze poszperac, bo nie wiem czy gdzies nie mialem rozpirzonego licznika do seveny...moze i taka rolka sie znajdzie. Nic nie obiecuje, ale ...po weekendzie poszperam i jak znajde to dam znac. Nie pamietam, czy juz komus tego nie dalem, ale jesli nie, to bedzie gdzies w szpargałach...
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Licznik.

Postautor: Wojtas » 04 sie 2017, 13:29

Poszperaj, bo dostałeś go ode mnie :P
Twoja wypowiedz przypomniała mi że miałem takie bebechy licznika i komuś z forum to dałem...
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Awatar użytkownika
Skrytobojca
Beniamin
Beniamin
Posty: 85
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:45
Motocykl: Seven-Fifty 96r
Lokalizacja: Rumia

Re: Licznik.

Postautor: Skrytobojca » 04 sie 2017, 13:45

Może jakaś firma która robi druki 3D? Nie orientuję się w cenach, ale pomysł jeden podrzuciłem :-)

Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Re: Licznik.

Postautor: Krzysiu21 » 04 sie 2017, 14:48

KLOSZ dzięki za ogarnięcie posta. Zrobiłem tak by nie obciążać tego forum. Ale problemów z tym nie ma więc na przyszłość będę wiedział :)
Mam nadzieję, że się znajdzie bo byłem w 2 sklepach motoryzacyjnych, z częściami do maszyn rolniczych oraz na dwóch złomowiskach. Rozebrałem chyba 10 liczników i tego potrzebnego wałka nie było. Inna budowa licznika...

Napisałem do jednej firmy ze Szczecina o wycenę i jak na razie cichosza.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Licznik.

Postautor: KLOSZ » 07 sie 2017, 12:10

Dzis wieczorem bede w chalupie, to poszperam. Rzeczywiscie mialem go od Wojtasa, bo w jednej z moich sevenek byl problem z licznikiem i musialem z dwoch zmotac jeden, ale jakies tam klamoty mi z niego gdzies zostaly. Co prawda kilka elementow sie juz rozeszlo po ludziach,ale... jak znajde to dam znac co mam.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Re: Licznik.

Postautor: Krzysiu21 » 07 sie 2017, 16:02

Licznik kilka razy przesmarowałem wd-40 i sprężonym powietrzem. Teraz chodzi elegancko. Jedynie potrzebna ta część...
Mam nadzieje, że znajdziesz tę ślimacznice ;)

Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Re: Licznik.

Postautor: Krzysiu21 » 11 sie 2017, 15:41

Żadna z firm nie chciała się podjąć tak małego zlecenia. Będąc zdany sam na siebie postanowiłem rozwiercić otwór, w którym trzyma się ślimacznica w stronę środka licznika. Od strony zewnętrznej założyłem zwykłą małą opaskę zaciskową. Ślimacznica większą częścią zazębia się z ślimakiem i problem rozwiązany :jupi:
Problemem był licznik, którego można resetować. Po ich wyczyszczeniu, główny licznik o wiele płynniej działa niż tez z resetem więc kilometry nabijają się tylko na głównym.
Zrobiłem jazdę próbną, kilometry nabija prawidłowo a nie do tyłu :P
Wskaźnik prędkości jednak buja się w górę i w dół. Wychodzi na to, że jeszcze raz będę musiał rozebrać licznik i wyczyścić dobrze obszar wytwarzania wirowego pola magnetycznego (czy jakoś tak) i może nasmarować by powstało obciążenie, które wyrówna te wahania.

coliniak
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 162
Rejestracja: 25 wrz 2006, 15:44
Lokalizacja: Naklo nad Notecia
Kontakt:

Re: Licznik.

Postautor: coliniak » 16 sie 2017, 14:49

na moje wyglada jak by ktoś maczał palce w liczniku,,, bez rozbierania,,i robił mu fejslifting :(,,,, bo to nie pada tak samo z siebie,,,
najważniejsze, ze ogarnłeś i ładzia!
Failure is not an option...
ex Red Onion 00' ...V-strom DL1000, CBF1000, Xtourer 1200 :),,,, Junak 57', WSK 125 74', Rebel 125 98'

Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Re: Licznik.

Postautor: Krzysiu21 » 20 sie 2017, 09:54

Faktycznie ktoś grzebał w liczniku. Co ciekawe mam pękniętą obudowę wewnętrzną. Ktoś kiedyś to pokleił, ale nie dokładnie i kurz pewnie wszedł w mechanizm licznika.
Pokleiłem i zmontowałem, wszystko śmiga. Prawie jak oryginał bo mam odłączony licznik z resetem :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości