zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
Lazar
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 11 lut 2017, 15:09
Motocykl: CB750
Lokalizacja: Warszawa

zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: Lazar » 09 kwie 2017, 18:39

jakie konkretnie proponujecie? Chodzi o łańcuch, blokadę, cokolwiek, czym mechanicznie "uziemimy" motocykl do czegokolwiek stałego.
Chyba najlepiej proponować konkrente produkty, bo rady w stylu "solidny łańcuch z dobrą kłódką" są niestety nie dość precyzyjne.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: KLOSZ » 10 kwie 2017, 08:26

Używałem łańcucha i kłódki Oxforda - przekonuje swoją wagą ;) Do tego blokada na tarczę z alarmem od Xeny i jakoś szło.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
markali
Senior
Senior
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:25
Motocykl: seven-fifty
Lokalizacja: Prószków/op.

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: markali » 10 kwie 2017, 08:57

jakie konkretnie proponujecie? Chodzi o łańcuch, blokadę, cokolwiek, czym mechanicznie "uziemimy" motocykl do czegokolwiek stałego.
Chyba najlepiej proponować konkrente produkty, bo rady w stylu "solidny łańcuch z dobrą kłódką" są niestety nie dość precyzyjne.
1. Solidny łańcuch z dobrą kłódką :D :D :D
2. Dobra blokada na tył
3. Dobra blokada na przód - najczęściej używana i najmniej skuteczna niestety.
Można dorzucić jakiś alarm. Są blokady z alarmem.
Żeby dobrze wybrać to wyobraź sobie że chcesz szybko załadować Twojego sprzęta na busa lub odholować w inne miejsce i ściągać zabezpieczenia. Zapięcie na przednią tarczę? Najwygodniej go dźwignąć. Podchodzi dwóch typów, łapie po bokach za kierę itd. Na tylne koło to dają deskorolki, wózki z obracającymi się kółkami i też wezmą. Łańcuch najmniej wygodny ale najlepszy. Mam u-locka. Fajna sprawa bo jak nie masz się do czego przypiąć to łączysz ze sobą dwa motocykle przednimi kołami. Trzeba przy kupnie dopasować u-locka do szerokości opony.
Szukam sevenki!

Awatar użytkownika
Lazar
Junior
Junior
Posty: 20
Rejestracja: 11 lut 2017, 15:09
Motocykl: CB750
Lokalizacja: Warszawa

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: Lazar » 11 kwie 2017, 11:29

"łączysz ze sobą dwa motocykle przednimi kołami" ??? Jak przyjdzie właściciel drugiego motocykla wcześniej niż ja, to troszkę się zdziwi. Choć oczywiście ucieszy się, że dodatkowo zabezpieczyłem jego motocykl, żeby nikt nie mógł nim odjechać - nawet on sam :-)

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: marcin_z » 11 kwie 2017, 13:36

hehe troszkę się zdziwi i z deka wqu... :cenzura: jak ktoś by zastał tak przypiety motor ....
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: KLOSZ » 11 kwie 2017, 14:12

:sciana: Łomatko, no przeciez wiadomo, że to motocykl kumpla, z którym jesteśmyna przejażdżce i poszliśmy coś zwiedzić razem, albo wszamać... chyba nikt by nie wpadł na to, żeby się do jakiegos przypadkowo napotkanego motka dopinać :lol:
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: Mariusz » 11 kwie 2017, 14:46

Najlepiej do motka policyjnego :hihi:

Model mt
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 199
Rejestracja: 15 lis 2013, 20:18
Motocykl: Znów Honda cb 750
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: Model mt » 11 kwie 2017, 21:01

Najlepiej do motka policyjnego :hihi:
Najbezpieczniej. :hahaha:

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: Hyde » 13 kwie 2017, 18:39

Ja mam to OXFORD BLOKADA TARCZY HAMULCOWEJ SCREAMER tylko mi przestał zamek odbijać i muszę delikatnie pomóc wyciągając nie do końca przekręconym kluczykiem.

Awatar użytkownika
markali
Senior
Senior
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:25
Motocykl: seven-fifty
Lokalizacja: Prószków/op.

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: markali » 13 kwie 2017, 20:56

Ja mam to OXFORD BLOKADA TARCZY HAMULCOWEJ SCREAMER tylko mi przestał zamek odbijać i muszę delikatnie pomóc wyciągając nie do końca przekręconym kluczykiem.
Też mam taką. Jedna z czterech jakie mam. Jakieś skrzywienie chyba pozawodowe :D :D :D
Ogólnie nie polecam. Baterie starczają na 2-3 miesiące, latem troszkę dłużej. Wyciągnąłem je bo wrażliwe to jest jakieś. Idziesz coś zwiedzać i słyszysz jak co chwilę się włącza. Miałem kiedyś oxforda bez alarmu z trzpieniem 10mm. Po kilku miesiącach nie dało się już wyciągnąć kluczyka. Porażka! Myślałem że tylko ja mam taki problem.
W końcu zakupiłem hiszpańską kłódę Solido Luma. Trzpień 12mm. Kosztowała tyle co dwa oxfordy ale kilka lat zero problemu. Warto było.
Szukam sevenki!

Awatar użytkownika
marcin_z
stary Seveniarz
Posty: 1173
Rejestracja: 30 sie 2010, 14:24
Motocykl: XJR1300 ; TT 1200
Lokalizacja: WPR

Re: zabezpieczenie mechaniczne przed kradzieżą

Postautor: marcin_z » 17 kwie 2017, 20:11

:sciana: Łomatko, no przeciez wiadomo, że to motocykl kumpla, z którym jesteśmyna przejażdżce i poszliśmy coś zwiedzić razem, albo wszamać... chyba nikt by nie wpadł na to, żeby się do jakiegos przypadkowo napotkanego motka dopinać :lol:
zrozumiałem że to przypadkowy obok stojący na parkingu motong i stąd moje takie a nie inne stwierdzenie :hahaha:
Motorynka --> Honda CB750SF --> Yamaha XJR1300 --> Honda Varadero 1000XL --> Triumph tiger 1200


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości