Wymiana napinacz alternatora- problem z karterem

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Steve_pl
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2016, 02:41
Motocykl: HONDA CB750 RC42
Lokalizacja: Wejherowo

Wymiana napinacz alternatora- problem z karterem

Postautor: Steve_pl » 07 sty 2017, 20:44

Witam, szanowne grono :) potrzebuje waszej pomocy. Otóż zaczynam zimowy serwis motocykla :), maszyna rozebrana, silnik już leży na stole operacyjnym częściowo rozbrojony. Idę według manuala i mam odkrecone wszystkie śruby mocujące karter (idąc od dolu), a karter jak nie chce zejść tak nie schodzi..... Zauważyłem że od strony cylindrow w manuala są cztery śruby mocujące ale nigdzie ich nie widzę, z tego co wyczytałem na forum to cylindrów nie trzeba demontaż, ani zaworów itp? Proszę o pomoc. Pewnie muszę górę zdemontować jak w manualu

Steve_pl
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2016, 02:41
Motocykl: HONDA CB750 RC42
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wymiana napinacz alternatora- problem z karterem

Postautor: Steve_pl » 09 sty 2017, 14:04

Ok silnik rozlupany, cztery śruby od strony rozrusznika.... Mój błąd... Ogolnie jestem zadowolony bo napinacz jest sprawny tylko był zablokowany, odblokowanie i przeczyszczenie. Łańcuch alternatora trochę wyciągnięty więc przy okazji go wymienię. Gdzie można taki dostać w miarę rozsądnej cenie?

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wymiana napinacz alternatora- problem z karterem

Postautor: Wojtas » 09 sty 2017, 23:09

Po czym wnosisz że jest wyciągnięty ten łańcuch?
W/g mnie taki łańcuch przeżyje 2 silniki, jeżeli nie zwlekano z wymianą napinacza w nieskończoność.
Słabym elementem tego układu jest tylko i wyłącznie napinacz.
Oczywiście zrobisz jak uważasz.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Steve_pl
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2016, 02:41
Motocykl: HONDA CB750 RC42
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wymiana napinacz alternatora- problem z karterem

Postautor: Steve_pl » 10 sty 2017, 16:41

Wnoszę po tym że napinacz po napięciu wysuwa się prawie do maksymalnego swojego wysuniecia by zlikwidować luz łańcucha. Zresztą chyba każdy widzi gdy np. Wyciągnie się łańcuch np. Napędu? Gdy już wykorzystamy cały zakres naciągu zostaje tylko wymiana łańcucha jeżeli napinacz jest kompletny i sprawny.

Steve_pl
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2016, 02:41
Motocykl: HONDA CB750 RC42
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wymiana napinacz alternatora- problem z karterem

Postautor: Steve_pl » 10 sty 2017, 16:48

A no i tak jak napisałeś może tak być gdy zwlekano z wymianą napinacza. Zakupiłem motocykl w październiku z juz wadliwym napinaczem. W okresie zimowym przystąpilem do samodzielnej naprawy usterki i okazało się że napinacz jest sprawny tyle że jakaś drabina zablokowała zapadke. Wszystkie zeby trzpienia w bardzo dobrym stanie, po oczyszczeniu napinacz pięknie wybiera luz jak i blokuje przed ponownym wycięciem trzpienia. Łańcuch jest luźny bo pewnie długo tak na nim jezdzono +plus to co ja wyjeździlem po zakupie.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości