Za niskie obroty

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Za niskie obroty

Postautor: Krzysiu21 » 12 gru 2016, 10:34

Cześć.

Szukałem i podobnego problemu nie znalazłem :)

Kilka dni temu odpaliłem moją sevenke (było jakieś 10 stopni). Ostatnio była odpalana jakieś 2-3 miesiące temu więc trochę musiałem pokręcić. Odpaliła i zostawiłem na ssaniu i po ok dwóch minutach zamiast obroty ciągle się podnosić do ok 4 tys. spadły do ok. 2-2,5 tys. i powoli falowały.
Po wyłączeniu ssania obroty spadły na ok. tys. obrotów, lekko kręcąc manetką słyszę jakby nie palił na wszystkie świece.
Zostawiłem na kilka min. na lekkim ssaniu i po dodaniu gazu już normalnie zwiększały się obroty ale nie utrzymywały się na poziomie 1-1,2 tys. a spadały poniżej 500 i falowały. Musiałem mieć włączone lekko ssanie by nie zgasł. Silnik już był dobrze rozgrzany.

Proszę o pomoc. Co może być przyczyną tak niskich i nierównych obrotów? Olej i filtr wymienię na wiosnę.
Z motorami nie mam dużego doświadczenia, tym bardziej z sevenką, w WSK 125 potrafiłem po majstrować lecz to trochę inna technologia. Z waszą pomocą może coś wskóram. :spoko:

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 310
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: Za niskie obroty

Postautor: sebi_x » 20 gru 2016, 21:03

Nikt chłopakowi nie podpowie?
A wcześniej palił normalnie?
" lekko kręcąc manetką słyszę jakby nie palił na wszystkie świece". Czyżby to było rozwiązanie zagadki zbyt niskich i falujących obrotów? Sprawdź czy pali na wszystkie gary. Wszystkie kolanka wydechowe są gorące?
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Krzysiu21
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:04
Motocykl: Honda SF 1997
Lokalizacja: Zborowskie

Re: Za niskie obroty

Postautor: Krzysiu21 » 20 gru 2016, 23:21

Wcześniej podobnych problemów nie było. Pogody były różne więc czasem stał nawet 3 tygodnie więc odpalał za 2 próbą. Co do obrotów to na ciepłym silniku wynosiły jakieś 800-900 obr. i były stabilne bez żadnych falowań.
Sprawdzę na dniach świece i zobaczę jak wyglądają, wyczyszczę i sprawdzę. Przy ujemnych temperaturach myślę by niepotrzebnie nie uruchamiać silnika i poczekać aż będzie powyżej 10 stopni. Może przesadzam ale takie przekonanie mało doświadczonego motocyklisty :)

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 310
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: Za niskie obroty

Postautor: sebi_x » 21 gru 2016, 08:19

Zasadniczo nie przeszkadza że odpalanie jest przy ujemnych temperaturach. Za to przeszkadza zgaszenie nie rozgrzanego silnika i pozostawienie go w takim stanie. Jak już odpalisz to powinieneś doprowadzić silnik do normalnej temperatury. Faktycznie w olejaku jest to trudne przy temperaturach ujemnych. Zwłaszcza jeśli nie chcesz jeździć w mrozach.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Awatar użytkownika
pysio102
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 201
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:45
Motocykl: Honda Cb 750 Seven Fifty,Mz ts

Re: Za niskie obroty

Postautor: pysio102 » 23 gru 2016, 20:18

ustaw większe obroty na begu jałowym powinno byc około 1200 ( jak nie więcej) mi jak nie chodził na jeden gar okazało się że gaźniki były do czyszczenia, być może coś tam się zatkało .. ( jeżeli masz iskrę wszędzie do kolejny podejrzany to gażnik). Argument że 2 mc temu było wszystko ok nic nie zmienia, mi podczas zimowania zaśniedział przycisk startera i nie odpalał a na jesień było cacy :P, tak samo z gażnikiem jednego dnia było ok , a potem zatkało :P


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości