Uszczelka impulsatora

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Blachu
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2016, 17:16
Motocykl: Honda CB 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Łódź

Uszczelka impulsatora

Postautor: Blachu » 12 sie 2016, 09:39

Witam
Mam mały problem z delikatnym wyciekiem oleju z pod pokrywy impulsatora (dekiel z lewej strony silnika z napisem Honda). Po zakupie moto ,pociło się tam delikatnie więc postanowiłem kupić nową uszczelkę (oryginał Honda) i wymienić. Po wymianie poci się jeszcze bardziej i nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Mam też przypuszczenie, że olej przecieka pod gumą (uszczelką) przewodów od samego impulsatora.Czy trzeba to od nowa jakąś masą uszczelniającą zakleić?

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał to już sam? Proszę o sugestie, porady. Czy dekiel powinien być przykręcony mocno, czy delikatnie ?
Pozdrawiam

orlik100
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, 09:00
Motocykl: honda cb sevenfifty rc42
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Uszczelka impulsatora

Postautor: orlik100 » 15 mar 2017, 11:06

Spróbuj powierzchnie dekla oczyścić benzyną ekstrakcyjną, wysuszyć i nałożyć na nią /uszczelkę/ dosłownie cienki film silikonu wysokotemperaturowego.
Po 24h po utwardzeniu silikonu, powinno być ok. Robiłem tak z uszczelką pokrywy zaworów. Kiedy silikon jest jeszcze świeży, to co wypłynie spod uszczelki umyj szmatką zwilżoną w benzynie. Wszystko będzie czyściutkie.

Blachu
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2016, 17:16
Motocykl: Honda CB 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczelka impulsatora

Postautor: Blachu » 17 cze 2017, 14:16

Dzięki za radę.
Napiszę jeśli ktoś miałby podobny problem jak uporałem się ze swoim.
Problemem nie była nowa uszczelka, brak silikonu na niej czy dekiel. Okazało się, że olej przeciekał przez uszczelkę od przewodów impulsatora.Dopiero po drugim podejściu do tematu odkryłem, że dookoła tej uszczelki w miejscu gdzie się ją wciska w silnik jest jakiś silikon czy coś. Wydłubałem wszystko odtłuściłem i włożyłem uszczelkę na nowy silikon dodając troszeczkę silikonu miedzy polowy uszczelki w miejscu przewodów i po sprawie. Brak najmniejszego śladu oleju czy pocenia.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości