Prędkościomierz - problem

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Dugi
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 maja 2015, 10:30
Motocykl: Honda
Lokalizacja: śląskie

Prędkościomierz - problem

Postautor: Dugi » 04 cze 2016, 20:33

Cześć,
potrzebuję porady, w czasie jazdy wskazówka prędkościomierza drgnęła parę razy a następnie opadła ze 100 do 80 po czym poleciała sobie w dół i prędkościomierz padł...
Z elektryki jestem słaby, zanim opanuję schematy z serwisówki to minie tydzień, co mogło paść? Help :(
Nic nie było grzebane w instalacji, do tej pory nie było takiego problemu, reszta elektryki działa poprawnie.

Co powinienem sprawdzić, co mogło paść?
Zakładam, że coś daje impuls do prędkościomierza ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Tomek

Awatar użytkownika
Mariusz
Dziadek Druid
Posty: 906
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:11
Motocykl: CBF 1000
Lokalizacja: PZ Pobiedziska

Re: Prędkościomierz - problem

Postautor: Mariusz » 04 cze 2016, 21:49

W prędkościomierzu masz zero elektryki - poza podświetleniem. Prawdopodobnie padła linka. Żaden problem. Mały wydatek i jeszcze mniej pracy.
Szukaj na alledrogo.

Dugi
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 maja 2015, 10:30
Motocykl: Honda
Lokalizacja: śląskie

Re: Prędkościomierz - problem

Postautor: Dugi » 04 cze 2016, 23:18

Dzięki ☺ sprawdzę linkę.
T.

cyberwac
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:01
Motocykl: SF F2
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Prędkościomierz - problem

Postautor: cyberwac » 05 cze 2016, 21:47

Mi prędkościomierz raz działa, raz nie. Linka wymieniona- 28 zł . Gdy odkręcę linkę od prędkościomierza to kręci się bez oporów. Kilometry zarówno silnika jak i ten pomiar od tankowania do tankowania, chodzą i kilometry się nabijają, więc czemu wskazówka najczęściej leży ? Czasem wskazówka wstaje i działa poprawnie, ale jest to 1/ 10 jazd. Macie zdanie na ten temat ? Jest jakaś wiagra do zegarów, aby ta wskazówka nie leżała ?

Dugi
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 maja 2015, 10:30
Motocykl: Honda
Lokalizacja: śląskie

Re: Prędkościomierz - problem

Postautor: Dugi » 06 cze 2016, 11:11

Odnośnie linki -
trochę spanikowałem i zamiast przeszukać forum zacząłem pisać post i dedukować nad elektryką w liczniku.
Sprawdziłem linkę, jest cała... ale po odkręceniu śruby i rozdzieleniu od ślimaka zobaczyłem nadtopiony plastik, sama końcówka linki (walec z nacięciem) siedział ciasno w pancerzu nie dając się obrócić, końcówka jakby "uciekła" w stronę zegarów. Po rozruszaniu zakręciłem linką na wkrętarce, licznik pracuje. Chyba tarcie wzrosło mocno i temperatura zdeformowała plastik. To tyle filozofowania, kupiłem nową linkę.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości