Brak świateł mijania.

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
szparag86
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 13 mar 2016, 05:38
Motocykl: cb750 '94

Brak świateł mijania.

Postautor: szparag86 » 12 maja 2016, 06:08

Witajcie, wczoraj zarejestrowałem swoją cebulkę na PL blachy i niestety dziś nie pojechałem do pracy :(. Wcześniej nie zauważyłem, że nie mam świateł mijania. Nie wiem, czy były zaraz po zakupie. Jak wcześniej pisałem moto było przewrócone i wymieniałem lewy zespół przełączników na kierownicy ( był przytarty). W nowym była mała różnica w wiązce. Dwie wtyczki do połączenia w lampie są niby takie same, ale do sygnałów dźwiękowych jest inaczej. W starej były 2x po 2 przewody ( na dwa sygnały), a w zakupionej 1 x 2 przewody dla sygnały i jeszcze jakieś dodatkowe 3 przewody ( nie sprawdzałem jeszcze, czy na nich jakieś napięcie się pojawia.
Po włączeniu świateł prawym przełącznikiem, są tylko drogowe ( po włączeniu drogowych lewym pstyczkiem, na mijania jest ciemno). Pstyczek od mrugania światłami, działa ale tylko wtedy, gdy uruchomione są drogowe, na mijania nic się nie dzieje.
Ktoś ma jakiś pomysł?

P.S. Żarówkę i bezpiecznik sprawdziłem jako pierwsze i są ok. Co mnie jeszcze zastanawia. Po uruchomieniu przycisku od "mrugania" powinny zapalać się światła mijania, czy drogowe? W tej chwili, podczas palenia drogowych jak zacznę przyciskać to zapala się drugie włókno w żarówce.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Brak świateł mijania.

Postautor: KLOSZ » 12 maja 2016, 08:47

Myślę, że nie masz innego wyjścia, tylko miernik w dłoń, schemat z http://www.seven-fifty.info/manuale i jedziesz. Cos, ktoś musiał źle połączyć, albo cuś się rozłączyło. Zacznij od sprawdzenia co się dzieje na kostce od żarówki. Są tam 3 przewody. Na zielonym powinna być cały czas masa, na niebieskim i białym pojawia się napięcie do włókna mijania i drogowego.

Następny w kolejności do sprawdzenia jest przełącznik Lo/Hi i jego połączenia, dalej sam włacznik świateł i jego połączenia i.... musi byc dobrze :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości