Renowacja zacisków hamulcowych.

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Renowacja zacisków hamulcowych.

Postautor: Marcin W » 13 kwie 2016, 22:34

Witam seveniarzy! W zimie konkretnie zabrałem się za okazanie uczuć mojej sevence - nowe lub całkowicie odświeżone dużo rzeczy. Chciałbym też, choć wiem, że będzie to trudne odświeżyć zaciski.

Początkowo miałem je tylko oczyścić, zmatowić i potraktować lakierem termo. Jednak gdy się za to zabrałem myślałem, że mnie cholera weźmie i odłożyłem to i odświeżenie kubków zegarów na zimę. Jednak w międzyczasie wpadłem na niecny plan kupienia drugiego zestawu zacisków, do tego zestawów naprawczych (mam nadzieję, że nowych tloczków nie będzie trzeba) i pomalować bym chciał to proszkowo.

Czy ktoś z was już to robił? Wiem, że zabezpieczamy otwory technogiczne, wkręcić trzeba śruby na zmarnowanie etc. Ale czy z własnego doświadczenia jesteście w stanie dodać coś, poradzić?

Za wszystko co się nada z góry dziękuję. Pozdrawiam

Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Re: Renowacja zacisków hamulcowych.

Postautor: Marcin W » 04 lut 2017, 08:47

Przez rok niemalże żadnej odpowiedzi. Gdyby jednak ktoś myślał o podobnej robocie...
1. Komplet zestawów naprawczych tourmax to ok 350zł.
2. Malowanie proszkowe ok 90zl przy dostarczeniu rozebranych zacisków.
3. Zabezpieczenie otworów to pikuś. Problem to powierzchnie przylegania/uszczelnienia. Tam może dostać się farba i należy je oczyścić.
Teraz pozostaje całość złożyć, zalać układ itp itd.
P.s. mogą pojawic się kratery. Oznaczają one utlenianie aluminium. Ja to zignorowalem. Koła można było w kwas wrzucić i wiele razy wygazowywac. Z zaciskami no już nieco trudniej.

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Renowacja zacisków hamulcowych.

Postautor: Hyde » 15 lut 2017, 17:16


Awatar użytkownika
carlos74
stary Seveniarz
Posty: 490
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:42
Motocykl: 93`CB750 F2
Lokalizacja: GdziesZaOdra

Re: Renowacja zacisków hamulcowych.

Postautor: carlos74 » 05 kwie 2017, 15:04

Ja je rozebralem i wyczyscilem oraz na nowo uszczelnilem. Te stare gumy byly juz wykonczone :-) teraz chodzi jak ta lala :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 47 gości