silnik sie dlawi :)

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
zbyhu
Senior
Senior
Posty: 143
Rejestracja: 26 wrz 2005, 10:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

silnik sie dlawi :)

Postautor: zbyhu » 26 wrz 2005, 19:54

Czolem!

Mam taki maly problem z moja nowa Sevenka :).
Otoz poniewaz kupilem ja pare dni temu, to oczywiscie probuje testowac nowy nabytek na rozne sposoby. No i jak wykulalem sie na autostrade wroclawska, wpadlem na trzy paski - to wiadomo - testujemy predkosc maksymalna :).
No i wszystko miodzio, silniczek idzie rowniotko, rozpedza maszyne do licznikowych 190 km/h, ale wlasnie tu zaczyna sie cyrk. Zapas gazu jest jeszcze niewielki, do czerwonego pola tez dosc daleko... Silnik traci rowna prace, zaczynaja sie dziury, przyduszanie, przyhamowywanie silnikiem.
Nie zebym chcial jezdzic caly czas 200km/h, ale skoro sa takie objawy, to znaczy, ze cosik jest nie tak... Po prostu chce miec calkiem zdrowy silniczek :).
Co to moze byc? Bo na moj gust jedyne co mi to przypomina, to zachowanie mojej MZty na zasyfionym filtrze powietrza... ;)
Filtr? Brak powietrza?

Z gory dzieki za jakies pomysly.

Pozdrawiam
Honda CBF 1000A '06 :)
Wdowiec po Hondzie CB Seven Fifty '95 :(
Liczy się yno jazda!

Aneta
Frywolna Anetka
Posty: 800
Rejestracja: 11 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Aneta » 16 gru 2005, 22:15

Pewnie już musztarda po obiedzie z tymi podpowiedziami, ale napiszę ci żeby nie było że nikt nie odpisał.
Odkrywczy nie będę: moim zdaniem czas wyrzucić filtr bo pewnie się w nim już pszczoły zalęgły. :wink:

koras - mąz frywolnej

zbyhu
Senior
Senior
Posty: 143
Rejestracja: 26 wrz 2005, 10:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Postautor: zbyhu » 16 gru 2005, 22:21

Czolem!

No najczystrzy nie byl :P.
Juz wymienilem, ale nie mialem okazji sprawdzic, czy pomoglo :).

Pozdrawiam

PS
To mi tez powinno spalanko spasc :D Jupi!!!
Honda CBF 1000A '06 :)
Wdowiec po Hondzie CB Seven Fifty '95 :(
Liczy się yno jazda!

zbyhu
Senior
Senior
Posty: 143
Rejestracja: 26 wrz 2005, 10:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Postautor: zbyhu » 08 kwie 2006, 22:45

Czolem!

No i faktycznie - to byl filtr :).
Bo gaznikow nie ruszalem, tylko olej, swiece i filtry wymienilem. No i dzis 210km/h osiagnalem na autostradzie :D.
A po 120km niecalkiem spokojnej jazdy (lacznie z tym 210 :P) spalanie 5,7l/100km :).

Pozdrawiam
Honda CBF 1000A '06 :)
Wdowiec po Hondzie CB Seven Fifty '95 :(
Liczy się yno jazda!

pawel.krzyzaniak

170km/h i koniec

Postautor: pawel.krzyzaniak » 17 mar 2007, 09:01

Przejechalem ostatnio 140km i spalił mi około 8l/100km. Predkość niebyła oszłamiająca do 140km/h ale dwie osoby około 150kg wagi.
Prawdę mówiąc trochę się rozczarowałem, myślałem że 6,5 sie zmieści.

Zauważyłem też że 170km/h to jej max więcej niechce iść. Filtr powietrza nie wiem kiedy był wymieniany bo to nowy nabytek z niemiec, ale sprawdzałem jest czysty i wygląda na nowy może półroczy. Jak macie jakieś rady to będę wdzięczny. Pozdrawiam.

zbyhu
Senior
Senior
Posty: 143
Rejestracja: 26 wrz 2005, 10:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Postautor: zbyhu » 17 mar 2007, 11:16

Czolem!

Ja bym tam mimo wszystko filtry, swiece, olej pozmienial. Niby czyste, a cholera wie co w tym siedzi. A tak wiesz co masz.

8l to za duzo. Zdecydowanie. Nawet w dwie osoby. Wyczysc gazniki i zsynchronozuj.

170km/h to zdecydowanie za malo. Mozesz miec zdlawiona wersje do 50KM. Zobacz, czy na kruccach ssacych (guma laczaca gazniki i cylindry) nie masz plakietki z wytloczona moca w kW. U mnie bylo 25kW nabite, ale krucce zostaly oddlawione. U Ciebie mogloby byc 36kW.
Wysokie spalanie tez od biedy moze byc wynikiem zdlawienia.

Pozdro
Honda CBF 1000A '06 :)
Wdowiec po Hondzie CB Seven Fifty '95 :(
Liczy się yno jazda!

rybson13
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2006, 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: rybson13 » 17 mar 2007, 12:47

Zbyhu mam takie pytanie co do vmax czy nie miales po zmieniae filtra w sevence problemow z przerywaniem na wysokich obrotach?? bo jak zauwazylem w niej jest wezyk od podcisnienia niezbrojony i sie zasraniec kurczy przy dosyc mocno otwartych przepustnicach, ja tam nie dziduje do odciecia ale jakby ktos mial takie problemy to niech luknie na wezyk od podcisnienia, bo zapewne u mnie jeszcze orginalny i u innych tez a to moze byc jedna z przyczyn takiego zachowania motura

zbyhu
Senior
Senior
Posty: 143
Rejestracja: 26 wrz 2005, 10:11
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Postautor: zbyhu » 17 mar 2007, 14:17

Czolem!

Nie mialem zadnych klopotow. Po zmianie filtra powietrza moto jezdzilo jak glupie i osiagniecie 200km/h nie stanowilo problemu. No, jesli nie bylo pod wiatr ;). W sumie to rozbujalem Sevenke do takiej predkosci zaledwie 2-3 razy, ale przed zmiana filtra bylo to niemozliwe.

Pozdro
Honda CBF 1000A '06 :)
Wdowiec po Hondzie CB Seven Fifty '95 :(
Liczy się yno jazda!


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości