Odrobina miłości i czułości...

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Marcin W » 18 kwie 2015, 14:27

... do mojej Sevenki skłania mnie do tego zapytania.

Drodzy koledzy i koleżanki forumowicze!

Chciałbym swojego kopciuszka doprowadzić do stanu w jakim była x lat temu. Była sprowadzona wilgotnej i słonej Walii, więc wizualnie jest już trochę zmęczona. Mechaniczne na razie jest ok, taką mam nadzieję, a z czasem pewne sprawy i tak będę robił. Póki co chcę skoncentrować się na wyglądzie. Lakier, śruby, wydech, amorki, lusterka i klamki. Ewentualnie co tam jeszcze jest.

Większość spraw jest już przybita i umówiona na robotę, ale chciałbym Was poradzić się o dwie rzeczy. Może ktoś już to robił.

Po pierwsze śruby i śrubki wszelkiej rozmaitości. Kilka do kilkunastu nie wygląda już ładnie i chciałbym je wymienić. Czy np te z półek mogą być kupione w dobrym sklepie metalowym? Jest szansa na rozmiar właściwy? Czy niestety serwis i tylko serwis?

I po drugie (wciąż w tej dziedzinie uważam się za zielonego) tłumik. Czy do tego zestawu, który mam (http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-CB750-9 ... 25a48c5f06) mogę zmienić tylko tłumik? Nie stać mnie na zakup oryginalnego zestawu 4w2, a ładne zestawy 4w1 też kosztują. Mój kolektor daje jeszcze radę, ale sam tłumik widział lepsze czasy. Brytyjski klimat i moje dwie gleby przy przy wtaczaniu w poprzek stanowiska za samochód na parkingu też do tego się przyczyniły.

No to by było tyle.

Mam nadzieję, że coś z tego mojego bełkotu zrozumiecie.

Pozdrawiam
Marcin

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Wojtas » 18 kwie 2015, 19:04

Witaj, z tymi śrubami to będzie kłopot, Ponieważ skośnoocy inż. zastosowali u nas niepopularny skok gwintu (1,25 a u nas 1.5) w śrubach od M 10 w górę, a takie są zastosowane w dolnej półce. Można zawsze takie pordzewiałe śruby dać do ponownego pochromowania.
Sam tłumik powinien spasować, aczkolwiek mocowanie do ramy może być przesunięte (wtedy pozostaje rzeźbienie) .
Ten wydech co pokazałeś w linku to jest do cb 750 z lat '80.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Marcin W » 18 kwie 2015, 19:56

Co do wydechu - taki był zainstalowany, gdy moto 3 sezony temu kupiłem. Zatem gryzę się z tym co jest. A co do śrub to one nigdy nie były chromowane. Nawet jak się spojrzy na materiały promocyjne. Co co zostaje? Czyszczenie? A inne śruby też mają taki dziwny skok? Orientuje się ktoś może?

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: TOMI » 18 kwie 2015, 20:14

Podaruj sobie poszukiwania śrubek w sklepach i innych miejscach - szkoda czasu i paliwa.
Jedź do serwisu Honda, pokaz co potrzebujesz, a oni każdą śrubkę po numerze Ci zorganizują.
Może koszt będzie jaki będzie, ale jak policzysz czas na głupie rozmowy i koszta przejazdów to ile zarobisz.

Dla przykładu, przekręciła mi się śruba od tarczy hamulcowej. W serwisach mieli wszystkie tylko nie taką.
Pojechałem do Hondy, pan sprawdził i zamówił. Śruba za dwa dni czekała w woreczku Honda - za jedyne 20 zł. :sciana: :rock: :spoko:

Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Marcin W » 18 kwie 2015, 20:28

Zwykle części zamawiałem z motoristy, ale coś się im popsuła strona bo rysunki z poszczególnymi grupami się nie chcą ładować.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Wojtas » 18 kwie 2015, 23:28

Przecież napisałem że od M10 w górę mają nietypowy skok gwintu. Mniejsze śrubki: M5,M6, M8 mają taki sam skok jak w PL.
Jeżeli śruby o których piszesz nie są pochromowane, to zapewne są ocynkowane. Ponowne cynkowanie jest tańsze od chromowania i łatwiej o cynkownię w okolicy.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Marcin W » 19 kwie 2015, 15:04

Rzeczywiście pisałeś... Sorry, czytałem w pospiechu. No to wiem co robić odnośnie śrub. Co do wydechu... rzeczywiście wkleiłem zły link. Mój zestaw jest bardzo podobny.

I aby już ostatnie wątpliwości choć odrobinę rozwiązać, kwestia lusterek. W oryginalnych widać bardzo, bardzo dużo, ale diabołek pod postacią kumpla namawia mnie na takie coś. Podoba się czy nie, to na razie zostawmy, ale czy ktoś taki wynalazek miał na swoim sprzęcie i może porównać te lusterka do oryginalnych? http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-CB-750- ... 5419b17d68

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: KLOSZ » 19 kwie 2015, 16:16

Hmmm, cena niby nie zabija, ale osobscie nie pasowaloby mi to optycznie do sevenki, ale... o gustach sie nie dyskutuje :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

siela
Senior
Senior
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:55
Motocykl: honda cb 750 seven fifty
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: siela » 19 kwie 2015, 17:43

Co do tych lusterek to w zależności czy chcesz być bliżej klasyki czy nie zależ ci na tym. Bo jeżeli nie zależy ci na klasycznym wyglądzie to ok, ale jeżeli, no to trochę mogą się nie komponować z całością.

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Leon » 19 kwie 2015, 18:28

diabołek pod postacią kumpla namawia mnie na takie coś.
Ale do czego chcesz to zakupić, masz oprócz Seveny jakieś KYMCO albo ROMETa? :rotfl:

Marcin W
Junior
Junior
Posty: 42
Rejestracja: 15 maja 2013, 23:09
Motocykl: Cb Seven-Fifty

Re: Odrobina miłości i czułości...

Postautor: Marcin W » 20 kwie 2015, 08:52

Ale do czego chcesz to zakupić, masz oprócz Seveny jakieś KYMCO albo ROMETa? :rotfl:
błogosławieni walący prosto z mostu... to ja może te dziengi na wahę zachowam.


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości