Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 24 lut 2015, 09:00

Witam Was kolezanki i koledzy, i bardzo przepraszam za nieobecnosc i brak sygnalu zycia na forum. Spowodowane bylo to pierw choroba, pozniej problemami rodzinnymi. Wszystko jednak pomalu wraca do normy i od jutra znowu przystepuje do pracy.
Dziekuje za goraca i pouczajaca dyskusje na temat regulacji gaziorow.
ps:W natloku tych wszystkich problemow 4 dni temu wykozystalem dobra pogode i objezdzilem Hornetke. !0 minut jazdy a usmiech mi nie schodzil z japy przez godzine. Ludzie to jest piekne w dwoch kolkach ze nie trzeba tracic kasy na psychoterapeutow hehehe.
Pozdro i LwG

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 06 mar 2015, 21:02

Witam wszystkich zainteresowanych postepami przy sevenkowym cafe racerze.
Plan, koncepcja zwal jak zwal ale sie zmienila i przedstawia sie tak.
Ku uciesze wielu jak nie wszystkich zostaje oryginalny zbiornik paliwa - zostanie zaspawany(inny pomysł) otwor z przelewowego pod bakiem, nastepnie wyczyszcze i zabezpiecze(zakonserwuje) bak cudem o nazwie Restom superkit. Jest to zestaw odrdzewiacza, odtluszczacza i zywicy do regeneracji zabytkowych zbiornikow paliwa.
Teraz cos ku zmartwieniu wielu z Was mianowicie dzisiaj byl dzien ciecia, odlecial kawalek ramy i kilka uchwytow.
Wiem wiem bolalo mnie to tak samo jak Was, ale wszystko da sie przezyc tym bardziej, ze pozwoli mi to na spedzenie calego dnia przy rzezbieniu zadupka. Mam 3 pomysly i chyba wszystkie 3 wystrugam i wtedy wybiore.
Kilka zdjec z rzezi niewiniatka i z jednym z pomyslow na zadupek.
ps: Dziekuje sasiadce z domku obok mego garażu za uzyczenie pradu hehe

Pozdro i do nastepnego. LwG

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

reles
Senior
Senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2009, 10:44
Motocykl: vfr 750 rc36II
Lokalizacja: ---

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: reles » 09 mar 2015, 13:14

Błąd ,regulacja składu mieszanki biegu jałowego ma wielki wpływ na pracę silnika nawet do 3/4 uchylenia przepustnicy :boje_sie: .
Iglicą i wielkością dyszy głównej reguluje się skład mieszanki max. obrotów, ale to również ma wpływ na regulację składu mieszanki wolnych obrotów.
Hmmm poszukaj i poczytaj, niestety przy SF trzeba się cofnąć z mechaniką zasilania to poprzedniej epoki, gaźnikowców..
Nie ma prawie żadnego, sam se poczytaj. ;)

IMS - Idle mixture screw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 09 mar 2015, 21:13

Witam wszystkich zainteresowanych moimi cafe racerowymi poczynaniami z Sevenka.
Po ostatnich przymiarkach i wyborze finalnego ksztaltu przyszedl czas na ujawnienie swoich zdolnosci rzezbiarskich.
W ruch poszedl styropian XPS,klej w sprayu uniwersalny, nozyk do tapet,szczotka druciana i 2 gradacje papieru sciernego 80 i 240 + klocek do szlifowania.
Po niecalych 4 godzinach super pracy oczom ujawil sie koncowy obraz formy zadupka.
Zapraszam na zdjecia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prosze o pomoc w wyborze zywicy epoksydowej i utwardzacza do zrobienia finalnego zadupka.
Pozdrawiam i do nastepnego.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6172
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: KLOSZ » 09 mar 2015, 21:49

Mala prosba, czy moglbys zdjecia wrzucac jako zalaczniki do posta na forum, a nie jako linki do zdjec na postimage? Chodzi o to, ze za rok-dwa postimage usunie Twoje zdjecia i na forum pozostanie dziurawy watek bez zdjec, a tak zdjecia beda powiazane z watkiem n aserwerze forumowym, i ppóki forum bedzie, póty beda i zdjecia w tym watku - dla potomnych :)

Zdjecia dodajemy w edytorze postu po kliknieciu "Odpowiedz" na dole watku. Tam mamy zaklade3czke "Dodaj zalacznik" i mozemy dodac zalaczniki do postu - na przyklad zdjecia :)
Mam nadzieje, że taka prosba to nie problem?
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

TOMI
stary Seveniarz
Posty: 500
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:37
Motocykl: Było SF 750
Lokalizacja: było CB750

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: TOMI » 09 mar 2015, 22:03

Podłączywszy się za Kloszowymi wskazówkami, polecę Koledze to budowy zadupka Epidian 53 +utwardzacz.

Od lat stosowany jest i był w modelarstwie. To, że tam piszą o zalewaniu elektroniki, to tylko jedno z zastosowań.
Sam popełniłem kilka kadłubów modeli z matą szklaną, a jako kadra narodowa już na włóknie węglowym.
Aplikacja w formie i na drugi dzień wysycha. Odpowiednio dobrane proporcje utwardzacza i robota idzie dobrze.
Tylko dobierz sobie dość cienkie płótno, aby łatwo było ten kształt wyrobić w formie - dwie, trzy warstwy i czekasz do zaschnięcia.

http://www.swiat-kompozytow.pl/Zywica_e ... ian_53_1kg

Albo coś droższego i pewnie o podobnym działaniu.

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: Hyde » 11 mar 2015, 21:20

OCRG bardzo profesjonalne podejście do tematu, ja bym wydłużył tył siodełka i puścił trochę w dół z linią koła, ale to tylko mój gust, każdy ma swój ;-], chyba że chcesz wkomponować bezpośrednio pod ten dźwignięty kuperek lampę to będzie mi się podobało ;-].

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 11 mar 2015, 22:06

Tak wlasnie bedzieHyde, bedzie pod zadupkiem lampa razem z kierunkami, a tablica podswietlina przy lwachaczu z lewej strony.
Tomi- takiego zestawu wlasnie uzyje E53+Z1.
Mam jeszcze pytanie , jakiej maty uzyc chodzi mi o g/m2.
Dzieki wszystkim za dobre slowa i rady, pozdrawiam.

ps: Co do zadupka myslalem wyrzezbic wypust taki jak na zbiorniku paliwa co idzie przez srodek , ale boje sie ze zepsuje wszystko i od nowa trzeba bedzie rzezbic, dlatewgo zostanie tak jak jest.

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: Hyde » 13 mar 2015, 18:02

Z tym zadupkiem dobry pomysł tak jak na baku możesz zrobić czyli, na początku zadupka delikatnie wyrzeźbić zagłębienia i tak jak na baku niech zanikają aż do końca zadupka (Nie musi być mocno wyeksponowany ten wypust) myślę że było by fajnie, zrobiło by to wrażenie jednej całości.

A tu parę fajnych foteczek które mi sie spodobały (Szukałem zdjęcia dla firmy robiącej mi wydech ;-] nareszcie!!!) dla inspiracji:

Obrazek

Obrazek

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 25 mar 2015, 15:04

Witam wszystkich po krotkiej przerwie.
W sumie niewiele sie dzialo, kupilem kierownice, zestaw do renowacji baku, wlokno szklane na zadupek, a zywica z utwardzaczem jedzie. Kierownice zamontowalem i zrobilem pierwsze przymiarki, link do galerii jutro dodam.
Zrobilem renowacje mojego baku systemem firmy z francji "RESTOM" Superkit, link do galerii : http://postimg.org/gallery/22z91lngs/ .
Malo czasu mam wiec opisze proces kiedy indziej moze jutro.

Ps do Klosz: Daje linki do galerii bo zalacznikow moge tylko 2 na raz zaladowac dla mnie to zdecydowanie za malo chyba ze cos zle robie.
Ps do wszystkich: Jak ktos jest zainteresowany to na PW wysle mu moj nick do facebooka tam mam wszystko na bierzaco aktualizowane.
Pozdrawiam :)

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 05 kwie 2015, 11:54

Sie ma ziomale!!!
Mam dobre i zle wiadomosci. Zle to takie ze dalem dupy z laminowaniem zadupka, brak doswiadczenia(dokladnie 0) i zly dobor zbrojenia zamiast maty szklanej powinienem uzyc tkaniny bylo by latwiej przynajmniej, no i za duza gramature tej maty mialem byla twarda i ciezgo mi sie formowala na tylnej czesci zadupka. Oddam we wtorek do kolesi co to robia profesjonalnie i nie co podpytam na przyszlosc.
Zalozylem kominy i odpalilem maszynke bez zadnego problemu za 3 seria odpalil bez filtra powietrza, SUPER nie do konca bo stukot co byl to jest rozrzad lub alternator?
Dobre wiadomosci to takie ze nie zjebalem formy zadupka, bede mial spawarke bestera magpower 155, mam pewne fundusze na koncie i moge pomyslec o usunieciu tych stukotow w silniku i kupnie kilku czesci/akcerorii, generalnie wiosna zapowiada sie pracowicie, ale zanim zaczne moja Sevenke rozbierac chcial bym zaprosic kogos ze Slaska na przejazdzke do mnie i osluchaniu co tam w serduchu jej stuka. Wycieczka bedzie ze zwrotem kosztow, ale musi byc to ktos silny w tych sprawach, Takowe osoby prosze o info na PW.
Chce tez zakupic stozkowe filtry powietrza i jedno co wiem to to ze musi byc odpowiednia srednica na gardziel ssaca, jakie parametry musze brac pod uwage przy zakupie takich filtrow.
to narazie tyle pozdrawiam.

reles
Senior
Senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2009, 10:44
Motocykl: vfr 750 rc36II
Lokalizacja: ---

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: reles » 06 kwie 2015, 10:06

Nie wiem jakie masz gazniki ale do seryjnych (i wszystkich podcisnieniowych) nie zalozysz stozkow. Tzn. zalozysz ale nie zestroisz tego w taki sposob, tak zeby w miare jakos dzialalo.

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 06 kwie 2015, 19:38

Obilo mi sie to o uszy, ale czy sa jakies wytyczne odnosnie pojemnosci czy cos w tym stylu przy doborze filtrow stozkowych.
Na wiekszosci przerobionych sevenkach na cafe widzialem fabryczne gazniki i zalozone stozki i wszystko fajnie chodzi, wiec ze tak sie spytam o co chodzi. Czy z tubami bedzie ten sam problem co ze stozkami?
Dzieki i pozdrawiam .

reles
Senior
Senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2009, 10:44
Motocykl: vfr 750 rc36II
Lokalizacja: ---

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: reles » 07 kwie 2015, 08:11

AFAIK nie chodzi o pojemność, w airboxie strumień powietrza stabilizuje się i w miarę "trzyma parametry" niezależnie od warunków zewnętrznych. Podciśnieniowe gaźniki wymagają właśnie takiego gładkiego strumienia. Nawet boczny wiatr może robić problemy ze stożkami.
Generalnie do stożków zalecają gaźniki mechaniczne (Keihin CR, Mikuni VM), ale jak się nie ma co się lubi...

OCRG
Junior
Junior
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 11:47
Motocykl: CB 750 f2, Cb 600f
Lokalizacja: Śląsk, Gliwice

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: OCRG » 07 kwie 2015, 16:02

Odrazu mowie daleko mi od zamontowania takiego czegos, ale na alegrosiku sa takie osloniete/obudowane stozki, czy to juz cos zmienia.
Drugie pytanie jak by zrobic jeden wiekszy owalny na dwa gazniki z przedluzonym kruccem dalo by to jakas roznice.
Sory ale musze znalesc jakies rozwiazanie bo koncepcja z oryginalnym airboxem psuje moja wizje calosci motocykla.
Moze mozna cos zgrabnego przeszczepic do Sevenki, jak nie to bede musial zamontowac airboxa i blachy na nr. startowy, ale ta przestrzen za wszelka cene chce miec pusta.
Dziekuje Ci za zainteresowanie, pozdrawiam.

HarryLey4x4
Posty: 8
Rejestracja: 21 paź 2016, 15:03
Motocykl: CB750
Lokalizacja: Poznań

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: HarryLey4x4 » 06 mar 2017, 09:42

Czy temat obumarł, czy OCRG sprzedał projekt ?

cbbgdn
Beniamin
Beniamin
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:10
Motocykl: CB 750 seven fifty 1999
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: cbbgdn » 06 mar 2017, 20:39

Jestem młodym forumowiczem...
Nie było mnie jeszcze na świecie jak diaspora dyskutowała o caferejserowaniu sevenki...
Oczywiście nie mam odpowiedzi na twoje pytanie.
Chciałem jedynie wyrazić swoje zainteresowanie wątkiem, szczególnie dotyczącym montażu filtrów stożkowych.

Przy okazji mam pytanie jeśli można wtrącić.
Zna ktoś model motocykla z tylnym szprychowanym kołem o zbliżonych wymiarach do sevenki 150/70 ZR 17?

cbbgdn
Beniamin
Beniamin
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:10
Motocykl: CB 750 seven fifty 1999
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: cbbgdn » 06 mar 2017, 20:40

...aha... i z hamulcem tarczowym..

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: Wojtas » 06 mar 2017, 22:00

Chyba Zephyr 750 wychodził na szprychach również.
"Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, najbardziej ostatnie trzydzieści dni"
Ex: Panonia->Junak 1->Junak 2->CZ350->Ural650->Yamaha XJ600N->Honda NH750->Yamaha XJ650->Honda XL600LM->Honda CB750SF->Honda VFR800FI->Yamaha FJ1200->Yamaha XV1700 Road Star-> GL 1500

cbbgdn
Beniamin
Beniamin
Posty: 52
Rejestracja: 27 lut 2017, 21:10
Motocykl: CB 750 seven fifty 1999
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sevenkowy Cafe Racer Projekt

Postautor: cbbgdn » 07 mar 2017, 07:28

Jak zwykle nieoceniona pomoc Wojtasa...
Dzięki za info.
Gdyby ktoś kiedyś widział w sprzedaży tylne koło albo oba to byłbym wdzięczny za info...


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 11 gości