Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
sikoku78
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 163
Rejestracja: 23 cze 2012, 16:18
Motocykl: Cb 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Tychy

Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: sikoku78 » 10 lis 2014, 07:07

Serwus.
Taaaaa...Staruszek mój, wieloletni biker chciał się zjechać moją babuleńką... 68 wiosen i sprawność już nie ta - położył mi ją father przy zawracaniu :(
Na szczęście nic, prócz obdartej ręki się nie stało. Emerytka moja już gorzej - lusterko, wygięta kierownica, cipka na baku,obdarty kierunek, trochu wydech...Ehhh
Ale do rzeczy. Zamówiłem już szeroką, taką jak miałem (83 cm) kierownicę i pytam szanowne grono - jak zamontować na niej przełączniki tak by je unieruchomić?
Rura kierownicy 22 mm.
Dopytam jeszcze - czy ktoś stosował, używał podwyższenia kierownicy? Adaptory dystansowe podniosłyby kierownicę o 20 - ścia parę mm. Czy warto?
Pozdrawiam. Jacek

Awatar użytkownika
watson
stary Seveniarz
Posty: 556
Rejestracja: 04 lis 2012, 11:10
Motocykl: SF, DL1000
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: watson » 10 lis 2014, 10:57

Trzeba nawiercić. Prosta sprawa.

Awatar użytkownika
marcin840
Senior
Senior
Posty: 117
Rejestracja: 26 cze 2013, 12:21
Motocykl: cb750 seven fifty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: marcin840 » 10 lis 2014, 14:49

Szkoda, że już zamówiłeś, jeśli chcesz teraz ją podnosić - nie wiem jak z adapterami, ale lepszym rozwiązaniem byłby zakup od razu wyższej. Czy warto - kwestia przyzwyczajenia, mam trochę wyższą, nie jestem pewny, ale prawdopodobnie od Nighthawka, brat ma w swojej normalną, ale z moją też wygodnie mu się jeździ - jesteś bardziej wyprostowany. Marcin_Z o ile pamięta widział moją i kawałek się przejechał - zapytaj go - na pewno jest trochę inaczej. Jeździłem sporo z normalną i tą wyższą - moim zdaniem krótsze odcinki - nie ma znaczenia - jak się przyzwyczaisz - trochę dalej - wygodniej jest z wyższą.

Awatar użytkownika
Leon
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2012, 22:52
Motocykl: JHRC42
Lokalizacja: 51.89157, 19.63490

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: Leon » 15 lis 2014, 23:10

No szkoda że zamówiłeś, leży u mnie w garażu nieużywany zamiennik Tomaselli. Sam jednak kupiłem oryginał w ASO bo nie chciało mi się wiercić, a bardziej bałem się że nawiercę nie w tym miejscu idealnie co trzeba.

sikoku78
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 163
Rejestracja: 23 cze 2012, 16:18
Motocykl: Cb 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Tychy

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: sikoku78 » 03 lut 2015, 13:15

Serwus.
Panowie - już pochytane wszystko, przewód hamulcowy pompa - rozdzielacz poszedł od tyłu z cb500, linki dorobione - przedłużone w małej firmie z Katowic.Fajera teraz jak w Indianie... :)
Podpowiedzcie mi tylko jak unieruchomić przełączniki po obu stronach w przypadku gdy poprzedni właściciel spiłował chyba bolce wewnątrz nich. Podklejanie na owijkę taśmy i ściskanie połówek marny daje efekt poza nieodbijaniem rolki. :?
Może ktoś już z tym walczył.
Pozdrowienia
jacek

sikoku78
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 163
Rejestracja: 23 cze 2012, 16:18
Motocykl: Cb 750 Seven Fifty
Lokalizacja: Tychy

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: sikoku78 » 17 maja 2017, 13:17

Serwus.
Panowie - już pochytane wszystko, przewód hamulcowy pompa - rozdzielacz poszedł od tyłu z cb500, linki dorobione - przedłużone w małej firmie z Katowic.Fajera teraz jak w Indianie... :)
Podpowiedzcie mi tylko jak unieruchomić przełączniki po obu stronach w przypadku gdy poprzedni właściciel spiłował chyba bolce wewnątrz nich. Podklejanie na owijkę taśmy i ściskanie połówek marny daje efekt poza nieodbijaniem rolki. :?
Może ktoś już z tym walczył.
Pozdrowienia
jacek
Panowie. Grzeje się kotlet mój... Jak je unieruchomić? Zostaje tylko wymiana? Doradźcie coś. Może ktoś kiedyś z tym sobie poradził.
Dzięki. Jaca

lobson
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2017, 01:10
Motocykl: wsk125
Lokalizacja: Radom

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: lobson » 17 maja 2017, 14:16

jeśli są spiłowane tak jak piszesz, to nic innego oprócz wymiany nie wchodzi w grę.

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 314
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: sebi_x » 17 maja 2017, 14:34

No szkoda że zamówiłeś, leży u mnie w garażu nieużywany zamiennik Tomaselli. Sam jednak kupiłem oryginał w ASO bo nie chciało mi się wiercić, a bardziej bałem się że nawiercę nie w tym miejscu idealnie co trzeba.
A z ciekawości zapytam - ile dałeś za nią w ASO?
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Awatar użytkownika
sebi_x
stary Seveniarz
Posty: 314
Rejestracja: 10 lut 2005, 08:12
Motocykl: '92 SF+'12 CBF1000
Lokalizacja: okolice Gdyni (Połchowo)

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: sebi_x » 17 maja 2017, 14:41

jeśli są spiłowane tak jak piszesz, to nic innego oprócz wymiany nie wchodzi w grę.
Zależy ile zapłaci za "nowe". Ja bym kombinował z odtworzeniem tych bolców. Precyzyjnie nawiercić otwór w plastiku wiertarką stołową i osadzić na klej jakiś pręt plastikowy albo metalowy. Wiem że to troche rzeźba w gównie, ale czasem nie da się inaczej jeśli nie chcemy nówki kupować.
"...gdybym chciał się tam po prostu dostać, pojechałbym pociągiem..."

"Zawsze warto – żeby kiedyś nie mieć kaca
– zrobić coś, co się być może nie opłaca" (J.Kofta)

Sebi

Awatar użytkownika
szamanek5
stary Seveniarz
Posty: 513
Rejestracja: 03 gru 2011, 00:56
Motocykl: RC42 96`
Lokalizacja: Białystok

Re: Wymiana kierownicy, przełożenie przełączników.

Postautor: szamanek5 » 17 maja 2017, 22:17

Nawierć otworki i wkręć czarnego wkręta. Od dołu i tak nie będzie widać... ewentualnie śrubki o małej średnicy skręcone nakrętka mi od wewnątrz...
Urodziłem się po to by jeździć na moto ! ;)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości