Bzykanie

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Awatar użytkownika
Gezo
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2005, 12:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Bzykanie

Postautor: Gezo » 10 cze 2005, 15:18

Chlopaki, od czasu kiedy wymieniłem klocki z przodu (ok. miesiąc temu= 1500km) podczas hamowania bzyczy mi coć. Nie jest to metaliczny dźwięk tarcia tylko taki miękki i cichutki i głeboki coś jakby silniczek elektryczny. Bez względu na to z jaką siłą naciskam i predkością jade on sie nie zmienia. Tarcze są proste i cała reszta chyba też jest okej. Jedyne co mi przyszlo teraz do głowy to może, że w zbiorniczku na płyn hamulcowy coś jest nie tak. W bardzo szybkim tepie przeprowadziłem wymiane płynu i może coś nie tak. W każdym badź razie nie ma zadnych wycieków. A klocki to EBC załozyłem.

Wojtas
Nekromanta
Posty: 1031
Rejestracja: 11 maja 2005, 15:51
Motocykl: YAMAHA XV 1700 ROAD STAR
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: Wojtas » 10 cze 2005, 15:31

Pewnie wytłumiony rezonans klocków po dociśnięciu,spotkałem się z takim odgłosem w moim Highthawk'u,oraz Shadow 600 kolegi- ale właścicielowi to nie przeszkadzało, tylko pytał mnie czy coś się psuje.
W niektórych zwłaszcza starszych japońcach były między klockiem, a cylinderkiem takie cienkie blaszki, które likwidowały ten rezonans.

Awatar użytkownika
torello
1966-2005
Posty: 519
Rejestracja: 17 lut 2005, 16:59
Lokalizacja: Warszawa/Kazimierz Dolny

Postautor: torello » 10 cze 2005, 16:10

Sprawdz, te blaszki, jak juz rozbierzesz zacisk, to mycie smarowanie i wg mnie powinno być ok. Tam nie ma co bzyczeć chyba że schował sie tam mały bzyczek żeby Cie denerwować.
Okolice Kazimierza Dolnego nie mają przdemną tajemnic.

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 10 cze 2005, 16:13

A mi też bzyczało coś wcześniej przy hamowaniu. Właśnie jak mówileś. Jak zmienilem klocki to przez tą chwile co jeździlem nie bzyczało. NIe zauważylem bynajmniej.
żyj i daj żyć innym

bartekbubula
(ex SF)
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2005, 15:24
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Postautor: bartekbubula » 11 cze 2005, 12:34

mama to samo i w NTV tesh mialem

zajc
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lut 2005, 23:30
Lokalizacja: Czersk/Posen

Postautor: zajc » 11 cze 2005, 16:40

Ja mam jeszcze oryginalne Nissiny z przodu(BTW to nakulane jest na nich juz 22 tys km!!!, i jeszcze sa ;)) i przy mocniejszym hamowaniu lekko "bzyczy", wedlug mnie to normalna praca klocki-tarcza, i nie ma sie co przejmowac.

Awatar użytkownika
lesor
(ex SF)
Posty: 1999
Rejestracja: 12 lut 2005, 22:26
Motocykl: [ex] SF94 + SF93
Lokalizacja: archiwum

Postautor: lesor » 13 cze 2005, 09:16

miałem kiedyś (w innym sprzęcie) tak idziwny objaw, że przy hamowaniu świszczało. Olałem to, bo skoro hamuje to tak musi być. Aż pewnego dnia coś tam robiłem przy armaturze i musiałem zdjąć linkę prędkościomierza i "przy okazji" kapnąłem do niej kilkanaście kropel oliwki. Świstu do dziś nie ma. Nie wiem tylko jaki wpływ miało hamowanie, może zmianę położenia sprężyny wobec pancerza? W każdym razie tak było.
Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze - nie

Awatar użytkownika
Matiej
Ujeżdżacz Kopciuszka
Posty: 1476
Rejestracja: 28 mar 2005, 18:26
Motocykl: XJ 900S Diversion - krówka
Lokalizacja: Izabelin - Niewielkie przyległości obok miasta stołecznego Warszawy
Kontakt:

Postautor: Matiej » 13 cze 2005, 09:31

Właśnie kolega Lesor może miec racje. Ja oprócz klocków zmieniłem także linke szybkościomierza na nową bo tamta jakiś pop.... była. Kupilem nową (od razu nasmarowana hehe) i ostanio nie śfiszczało. Ale przy tej okazji czyściłem zaciski zmienilem klocki opone, wyważyłem koło, zmienione zostało łożysko głowiki ramy dolne i górne olej w lagach. Hmmm a to linka śficzała hehehe
żyj i daj żyć innym

wilk
Beniamin
Beniamin
Posty: 64
Rejestracja: 27 kwie 2005, 20:03
Lokalizacja: Łódź

Postautor: wilk » 15 cze 2005, 15:24

u mnie w NTV'ku wymieniłem klocki i tarczę na EBC i też miałem taki śmieszny dźwięk jak z silniczka elektrycznego!!pozatym nic się nie działo i hamowała jak wariatka(do tej pory się świetnie sprawuje,tyle że w rękach mojej sister!)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oster i 33 gości