REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
GADA
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2010, 15:24
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Bydgoszcz

REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Postautor: GADA » 27 kwie 2010, 12:35

Witam bym chciał domowym sposobem ustawić sobie przednią lampę ostatnio wracałem wieczorową porą :moto: no i :dupa: świecą metr przed moto,siedząc na sprzęcie 2m od ściany na jaką wysokość powinny dawać światełka mijania? pomoże ktoś ?

Awatar użytkownika
152mm
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 186
Rejestracja: 10 lis 2009, 20:11
Motocykl: Honda CB1300,K750,SHL
Lokalizacja: Bochnia (Małopolska)

Re: REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Postautor: 152mm » 27 kwie 2010, 13:26

nic trudnego ;) Proszę poczytaj wszystko wsio napisane 2 śruby itp ....... http://www.motos.konin.lm.pl/swiatlo.htm
;)

kronfwk
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:21
Motocykl: Honda CB 750 Seven fifty

Re: REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Postautor: kronfwk » 25 maja 2016, 12:03

Chciałbym odświeżyć temat ponieważ link nie działa :)
Byłem na przeglądzie i gość mówi, że mam światła mijania za nisko ustawione a ja aby w takim razie wyregulował. Powiedział, że takich rzeczy nie robi się na przeglądzie. To niezgodne z prawem i że trzeba cały klosz zdjąć i to nie takie proste. Myślę, że nie potrafił tylko nie chciał się przyznać. Jak to wygląda w sevence?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Postautor: KLOSZ » 25 maja 2016, 12:12

Jesli tylko za nisko, to tylko cala lampe na mocowaniu obrocic i bedzie dobrze. Chyba, ze ksztalt snopka swiatla sie ne zgadza, albo lewo-prawo jest niedobrze, to wtedy trzeba w regulacji odblysnika grzebac.
Opis: http://www.jednoslad.pl/regulacja-swiat ... regulowac/

Edit: mam takie dwa obrazki, moze Ci pomogą?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Hyde
stary Seveniarz
Posty: 1017
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:07
Motocykl: Honda Seven Fifty (2001)
Lokalizacja: Mikołów

Re: REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Postautor: Hyde » 26 maja 2016, 10:32

DIY - Poradniki - zrób to sam Tu też jest regulacja ale to jest w sumie to samo co zapodał Kloszek tylko bardziej pokazane jak to zrobić w praktyce, ja wyregulowałem w odległości około 3 metrów, zmierzyłem wysokość od podłoża do śrub mocujących reflektor na tej wysokości nakleiłem na ścianę garażu taśmę (dolną krawędź taśmy ustawiłem dokładnie na osi wymiaru), usiadłem na motocyklu i tak jak na rysunku około 5 centymetrów pod taśmę ustawiłem snop światła, jak włączyłem długie to taśmę miałem centralnie na środku snopa.

Wydaje mi się że świeci bardzo dobrze, po za tym na mojej stacji diagnostycznej przyjechałem z kluczem i sobie wyregulowałem, ale grzebałem w zegarach więc musiałem sobie poradzić sam.

Awatar użytkownika
matys
Junior
Junior
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:52
Motocykl: honda cb 750 seven fifty
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: REGULACJA PRZEDNICH ŚWIATEŁ

Postautor: matys » 11 sie 2016, 19:20

Sam przeprowadziłem regulację u siebie w/g powyżej zamieszczonego rysunku i działa super ,ale na rysunku widać dwie siedzące osoby więc trzeba to uwzględnić ustawiając samemu dla jednej osoby.Wydaje mi się że jak usiądzie pasażer to światło będzie świecić wyżej w sytuacji gdy światło ustawimy dla jednej osoby,chyba że się mylę i tak mi się tylko wydaje.
Victoria sachs 98 ccm,Romet kadet,WSK 125,SHL 175 M11,CB 750 :lol:


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości