Zabezpieczenie motocykla..czyli UCIEKAJ ZŁODZIEJU !!

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
Zbigu
Mistrz Parkietów
Posty: 616
Rejestracja: 13 mar 2005, 16:50
Motocykl: CB750LTD
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zbigu » 24 maja 2005, 15:47

Posłom i innym radnym to bym obcinał całego :lol: za to co robią. Nie ma dnia bez afery. Ja zawsze byłem zdania że w Polsce nie ma odpowiedzialności i to jest cały problem polskiego prawodawstwa.
Prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce.
rura-bomber

Awatar użytkownika
El Kriss
stary Seveniarz
Posty: 1038
Rejestracja: 26 mar 2005, 10:51
Motocykl: cb 750 i jakis inny
Lokalizacja: Łodz

Postautor: El Kriss » 24 maja 2005, 18:32

Sebi , w sensie społecznym kosztem pomyłki sądowej jest utrata zaufania do wymiaru sprawiedliwości. Pomyśl, że ktoś Ci podrzucił fanty z przestępstwa i zanim ostatecznie zatriumfuje sprawiedliwośc zostaniesz jednorękim bandytą...

Awatar użytkownika
torello
1966-2005
Posty: 519
Rejestracja: 17 lut 2005, 16:59
Lokalizacja: Warszawa/Kazimierz Dolny

Postautor: torello » 24 maja 2005, 22:42

Sebi , w sensie społecznym kosztem pomyłki sądowej jest utrata zaufania do wymiaru sprawiedliwości. Pomyśl, że ktoś Ci podrzucił fanty z przestępstwa i zanim ostatecznie zatriumfuje sprawiedliwośc zostaniesz jednorękim bandytą...
Ot i odezwał sie specjalista. Masz mój głos w wyborach :D :D :D
Okolice Kazimierza Dolnego nie mają przdemną tajemnic.

mucha
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 175
Rejestracja: 27 maja 2005, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk

ręce precz - hi hi hi

Postautor: mucha » 30 maja 2005, 20:32

Prepraszam bardzo jak już państwo wszystko wszstkim po-obcinacie to może jakiś pomysł na "tanie", w stosunku do jakości oczywiście, produkty powszechnie stosowane ?
...mówimy o bezpieczeństwie naszych maszyn.
Na razie (CB-w drodze z kraju teutońskiego) w stosunku do pojazdu garażowanego stosuję kotwe podłogową (hand made :D )+łańcuch+disclock+blokada kierownicy(to prawde powiedyiawszy szajs-ta blok. kier.) i oczywiście nie jestem pewny co do bezpieczeństwa przechowywanego sprzetu "dwu-kołowego".

Może jakieś inne pomysły na tą mase jaką jest CB_750 8)

Gorg
Beniamin
Beniamin
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2005, 23:40
Lokalizacja: Krasnystaw

Postautor: Gorg » 31 maja 2005, 00:59

Narazie jedynym zabezpieczeniem jest u mnie dicklock Xena z niby-alarmem i garaż w domu. Co do tego dicklocka to jest beznadziejny!!! Trzeba się czasami sporo namęczyć żeby go założyć bo otwory w tarczy są dla niego trochę zbyt małe i czujnik nie jest zbyt wrażliwy na ruch. Ale wyje całkiem, całkiem i może kiedy (TFU TFU TFU) kogoś odstraszy. Z czasem trzeba będzie pomyślec o jakimś w miarę sensownym łańcuchu lub alarmie.

Gajoss
Beniamin
Beniamin
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:26
Lokalizacja: Piastów

Postautor: Gajoss » 01 lut 2008, 19:33

no, temat dawno nie był poruszony (albo ja nie znalazłem kontynuacji 8) )


a zatem.....


wszyscy troglodyci mają juz wszystko poobcinane..... i co dalej? pojawili sie nowi :)

jakie macie na nich sposoby? Pytam, bo ja na razie nie mam żadnego - ale sezon dopiero przed nami (i przed tzw amatorami cudzej własności niestety też....)
dopiero zaczynam:::::proszę o wyrozumiałość :) odwdzięczę się coraz mniejszą ilością głupich pytań

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1824
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Postautor: LuTo » 01 lut 2008, 19:45

ja kupiłem lancuch............
========
LuTo
Obrazek

Gajoss
Beniamin
Beniamin
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:26
Lokalizacja: Piastów

Postautor: Gajoss » 01 lut 2008, 19:50

łańcuch, łańcuch.....

krowa tez ma łańcuch :P

każda 8) sevenka go ma.....

może jaki szczegół? :roll:
dopiero zaczynam:::::proszę o wyrozumiałość :) odwdzięczę się coraz mniejszą ilością głupich pytań

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1824
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Postautor: LuTo » 01 lut 2008, 20:00

========
LuTo
Obrazek

Gajoss
Beniamin
Beniamin
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:26
Lokalizacja: Piastów

Postautor: Gajoss » 01 lut 2008, 20:18

konkret :D

a jak/gdzie go wozisz? pod czterema literami?
dopiero zaczynam:::::proszę o wyrozumiałość :) odwdzięczę się coraz mniejszą ilością głupich pytań

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1824
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Postautor: LuTo » 01 lut 2008, 20:42

a jak/gdzie go wozisz? pod czterema literami?

na razie nigdzie :D, jeszcze przesyłka do mnie nie dotarła, ale docelowo, to raczej w tylnym kufrze

http://picasaweb.google.com/l.obuchowsk ... 7267594194
========
LuTo
Obrazek

Awatar użytkownika
dofo
powsinoga
Posty: 1849
Rejestracja: 09 lut 2005, 18:20
Motocykl: SevenFifty '92
Lokalizacja: Czerwieńsk / Berlin
Kontakt:

Postautor: dofo » 01 lut 2008, 21:03

Ja jezdzac Polsce i za granica, blokuje tarcze oraz kierownice. Sevenka nie "hajabuza" - srednio kreci zlodziei.

Gajoss
Beniamin
Beniamin
Posty: 59
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:26
Lokalizacja: Piastów

Postautor: Gajoss » 01 lut 2008, 22:05

Sevenka nie "hajabuza" - srednio kreci zlodziei.
tak tez sobie myslałem..... w końcu ani to nowe, ani.... nie..... no..... ładne toto jest :))

nowe może mniej..... chyba nie ma co wpadać w panikę..... a może szanowni forumowicze dysponują jakimiś danymi (statystykami) - ile rocznie ginie sevenek w Polsce?
dopiero zaczynam:::::proszę o wyrozumiałość :) odwdzięczę się coraz mniejszą ilością głupich pytań

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Wojtek_K » 01 lut 2008, 23:39

w sezonie jak stoi na ogrodzonym podwórku koło mojego bloku to ma łańcuch od krowy :mrgreen:
kupiłem w castoramie 1,5 m dł o odpowiednim ogniwie spawanym i wsadziłem go w cienkościennego węża gumowego + kłódka /80,-za kpl./ ten komplecik troszkę waży ale odstrasza już samą wagą :lol:
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
Wrak
Senior
Senior
Posty: 108
Rejestracja: 26 sie 2007, 09:54
Motocykl: Honda CB 750 SF i VFR 800 VTEC
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Wrak » 02 lut 2008, 11:45

Moze ktos powinien wymyslic kolo na motylki odkrecane jak przy rowerach bywa czesto.Stawiasz gdzies moto na dluzszy czas to blyskawicznie kolo odkrecasz i zabiersz ze soba. :D :D :D

Ale zarcik to byl.Generlnie tez sie zastanawiam jak tu motonga zabezpieczyc i narazie nie mam konkretnych pomyslow.
Hito wa mikake ni yoranu mono.

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Wojtek_K » 02 lut 2008, 19:36

jestem zdania że w miarę mozliwości trzeba przykuć moto do czegoś bo blokady na przyczepkach nie robią wrażenia
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
Zapity Rusek
Junior
Junior
Posty: 39
Rejestracja: 20 lip 2007, 15:09
Motocykl: CB 750 `93
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Zapity Rusek » 23 lut 2008, 17:36

A mi juz kiedyś skradziono motocykl i to z przydomowego garażu więc w kwestii zabezpieczeń jestem mocno wyczulony. Tak więc jesli parkuje gdzieś na mieście , motocykla poprostu nie spuszczę z oka. W garażu stoi równolegle do przeciwnej od drzwi ścianie przypięty do podłogi kawałem solidnego łańcucha z równie "rosyjską" kłódką , a całość jest zakotwiona przy użyciu najgrubszego z możliwych pręta zbrojeniowego. W garażu stoi również samochód , więc zawsze stawiam go tak żeby po żadnej stronie nie został skrawek miejsca przez który dało by sie wypchnąc motocykl. Cały garaż jest chroniony przez wykwalifikowanego burka podwórkowego , wysokopodwoziowego i gryzącego bez ostrzeżenia każdego intruza który znajdzie sie w jego polu widzenia .
Biere każde auto z boku , nikt dziś do mnie nie ma szans. Błyszczy sie na słońcu motór , a na ramie wisi kask

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6176
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Postautor: KLOSZ » 23 lut 2008, 18:16

W garażu stoi również samochód , więc zawsze stawiam go tak żeby po żadnej stronie nie został skrawek miejsca przez który dało by sie wypchnąc motocykl.
Stosuje podobne rozwiazanie, ma ono jednak pewien zasadniczy minus... Zeby gdziekolwiek ruszyc sie na moto trzeba wystawic puszke. Troche to czasu rano zabiera, szczegolnie jak sie czlowiek spieszy do roboty i walczy o kazda minute... Jesienia zamordowalem w puszce akumulatora takimi codziennymi przestawkami...

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości